Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Serwer VPS pod FB - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarządzanie stronami Internetowymi (/Forum-Zarzadzanie-stronami-Internetowymi-358)
+--- Dział: Hostingi i Serwery (/Forum-Hostingi-i-Serwery-359)
+--- Wątek: Serwer VPS pod FB (/Temat-Serwer-VPS-pod-FB-105801)

Strony: 1 2


Serwer VPS pod FB - Better_Faster - 09-01-2015 02:03

Cześć

Poszukuję serweru VPS który pociągnie 20 kont FACEBOOK odpalonych w czasie rzeczywistym.

Muszę niestety skorzystać z tej opcji ponieważ mój laptop pomimo 3GB ramu oraz wspomagania się pamięcią wirtualną nie jest w stanie podołać w/w wymaganiom.

Niestety jestem zielony w tym temacie dlatego proszę o pomoc z doborem takiego serwera (na jakie parametry zwrócić uwagę) lub również o jakieś sugestie najkorzystniejszych ofert na rynku.

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi :-)


RE: Serwer VPS pod FB - DzejkobPL - 09-01-2015 13:38

Jaką kwotę jesteś w stanie wydać? Czy aplikacja odpali na linuxie?


RE: Serwer VPS pod FB - Better_Faster - 09-01-2015 15:24

Aplikacja może być postawiona u mnie na komputerze,a na VPS tylko odpalone konta w przeglądarce będą chociaż lepiej wszystko załatwić na VPS.
Preferuję system WINDOWS.
Pieniądze schodzą na drugi plan, moim priorytetem jest jakość.

Jakieś proposzyn Wink?


RE: Serwer VPS pod FB - DzejkobPL - 09-01-2015 15:31

Napisz na gg, postaram się pomóc.

Jeżeli nie zależy Ci na cenie, a chcesz dobrą jakość + windows to mały dedyk byłby ok. ;-)


RE: Serwer VPS pod FB - arerouso - 09-01-2015 21:16

Kup sobie kimsufi na OVH, najmniejsze dedyki już od 5 Euro, a jeśli poszukasz w ogłoszeniach na forum OVH to może uda Ci się odkupić ze starej oferty tzw. kebaba za 12zł mc, a jeśli chcesz VPS to z czystym sumieniem mogę Ci polecić Vihost na dyskach SSD, działa to piekielnie szybko, reinstalacja systemu trwa praktycznie tyle co przeładowanie strony.

Jeśli nie potrzebujesz koniecznie widy to bierz debiana, zaoszczędzisz sporo na samym sprzęcie (zasobach) i licencji. Postawienie serwera VNC nie jest jakoś specjalnie trudne - w razie czego dasz na piwo to Ci to zrobię i wyjaśnię jak bezpiecznie używać. Możesz też odwalić taki numer że na debianie postawić windowsa np. wersję demo pół roczną, albo XP'ka bez klucza co Ci raz dzienie będzie zawracał tylko d**e żebyś wpisał klucz Big Grin, ale jeśli winda nie jest Ci naprawdę niezbędna to bym wolał debiana plus LXDE bo te zasoby co dla widnowsa będą niezbędne do samego działania, na debianie z lxde dadzą Ci duże możliwości :-) W dłuższej perspektywie zaoszczędzisz dużo bo wystarczy Ci słabszy serwer.

Ze sprawdzonych firm polecam Ci też IQ oraz KEI, ale tam trzymaj się za kieszeń Big Grin


RE: Serwer VPS pod FB - linoskoczek - 09-01-2015 21:43

Ja to samo co arerouso, tylko Ubuntu zamiast Debiana. Częstsze aktualizacje mogą się przydać mniej doświadczonemu użytkownikowi, a takie własnie w Ubuntu są. Debian ma inną politykę wydawania aktualizacji. Bierz pod uwagę, że Debian i Ubuntu w wersji serwerowej jak dla Ciebie nie będą się różnić niczym, oprócz tych częstszych aktualizacji w ubuntu Tongue

Jeśli Kimsyf nie odpowie, to możesz celować w taniego dedyka w mintshost.pl albo zainteresować się jakąś chmurką np. tiktalik.com.


RE: Serwer VPS pod FB - arerouso - 09-01-2015 22:01

(09-01-2015 21:43)linoskoczek napisał(a):  jak dla Ciebie nie będą się różnić niczym, oprócz tych częstszych aktualizacji w ubuntu Tongue

To "niczym" to masa niepotrzebnego syfu, który siedzi w ubuntu, niedopracowanych aplikacji i znacznie zwiększonego zapotrzebowania na zasoby, a ta to faktycznie nie ma różnicy beka

(09-01-2015 21:43)linoskoczek napisał(a):  Debian ma inną politykę wydawania aktualizacji.

Debian ma taką politykę że wydaje nowe wersje rzadko bo robi to dopiero wtedy gdy jego twórcy są pewni tego co robią, a Ubuntu wydaje nowe dystrybucje co pół roku bo stawia sobie to za najwyższy cel i dlatego dostajesz w kwietniu i październiku nową dystrybucję, a te częste aktualizacje, o których piszesz są wynikiem naprawiania tego co nie zdążyli dopracować. O i cała filozofia.

Ubuntu jest tylko nieudolnym klonem debiana, niby ma on być alternatywą na desktopta dla Windows dla mnie obeznanych, ale nawet i to mu nie wychodzi, jeśli już system debianopochodny to Mint, a nie Ubu.

Po co mu ten syf na serwerze skoro On tylko chce odpalić przeglądarkę bądź postawi sobie winde na wirtualu.

PS. Zlituj się z tym minthostem - chyba prawdziwego hostingu nie widziałeś Undecided


RE: Serwer VPS pod FB - linoskoczek - 10-01-2015 00:14

(09-01-2015 22:01)arerouso napisał(a):  Debian ma taką politykę że wydaje nowe wersje rzadko bo robi to dopiero wtedy gdy jego twórcy są pewni tego co robią, a Ubuntu wydaje nowe dystrybucje co pół roku bo stawia sobie to za najwyższy cel i dlatego dostajesz w kwietniu i październiku nową dystrybucję, a te częste aktualizacje, o których piszesz są wynikiem naprawiania tego co nie zdążyli dopracować. O i cała filozofia.

Ubuntu jest tylko nieudolnym klonem debiana, niby ma on być alternatywą na desktopta dla Windows dla mnie obeznanych, ale nawet i to mu nie wychodzi, jeśli już system debianopochodny to Mint, a nie Ubu.

Po co mu ten syf na serwerze skoro On tylko chce odpalić przeglądarkę bądź postawi sobie winde na wirtualu.

PS. Zlituj się z tym minthostem - chyba prawdziwego hostingu nie widziałeś Undecided

Porównując minimalne wersje Ubuntu z Debianem nie było akurat żadnego spadku wydajności. Powiedz mi lepiej jaki syf - system zajmujący 200MB z kawałkiem ma mieć wpakowane w siebie aż tyle syfu? Litości...

Nie porównuj wersji pulpitowej do serwerowej. To nie jest żadne porównanie w tym wypadku.

Ubuntu będzie dla niego bardziej wygodniejsze, przynajmniej według mnie. Bierz pod uwagę, że nie na wszystko znajdzie się złoty środek i jedno rozwiązanie.


RE: Serwer VPS pod FB - Better_Faster - 14-01-2015 02:00

Panowie, to co piszecie to dla mnie czarna magia bo nie jestem w temacie :-)
-
Może ktoś poleci mi jakiś konkretny VPS na którym będzie płynnie śmigało te 20 odpalonych przeglądarek?

Pozdrawiam


RE: Serwer VPS pod FB - bartex89 - 14-01-2015 11:06

i dla mnie jakis VPS do nauki, na pierwszy raz, żeby nabijac minuty do heatlipa. Poleci ktoś cos dla laika w kwestii VPS?
Mozna kupic na miesiac tylko?