Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Własna strona zarobkowa, a założenie firmy/spółki. [POMOC] - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Własna strona zarobkowa, a założenie firmy/spółki. [POMOC] (/Temat-Wlasna-strona-zarobkowa-a-zalozenie-firmy-spolki-POMOC-105675)



Własna strona zarobkowa, a założenie firmy/spółki. [POMOC] - lolek95 - 07-01-2015 18:15

Jestem w trakcie robienia serwisu zarobkowego. Nie spodziewam sie dochodów większych niż 100k rocznie.
Jak to jest w Polsce z rozliczaniem tego?
Muszę mieć założona spółkę, czy wystarczy DG?

Myślałem nad zarejestrowaniem spółki na Cyprze ( kwota wolna od podatku rocznie >19,500€), ktoś miał już styczność w takim "procederze"?
Jeśli tak to:
Jakie firmy polecacie, jako pośredników w założeniu firmy/spółki na Cyprze?
Jakie są wszystkie koszty podczas zakładania?

dziekuje za wszystkie odpowiedzi!


RE: Własna strona zarobkowa, a założenie firmy/spółki. [POMOC] - didek - 08-01-2015 12:26

uważaj z tym Cyprem. poczytaj sobie o tym, co obecnie się tam dzieje. poza tym ja uważam, że Polak powinien wykazać się postawą patriotyczną i założyć firmę w Polsce. jeśli jednak nie chcesz odprowadzać podatków w Polsce to potem nie dziw się, że jest dziura w budżecie państwa.


RE: Własna strona zarobkowa, a założenie firmy/spółki. [POMOC] - krazu - 08-01-2015 16:15

Przy takich dochodach to nie jest opłacalne. Lepiej optymalizować w Polsce.


RE: Własna strona zarobkowa, a założenie firmy/spółki. [POMOC] - Better_Faster - 30-01-2015 14:18

Odpuść sobie Cypr.

Przez pierwsze 2 lata nie jest najgorzej (Wiem z autopsji)
Płacisz tylko 350zł ZUSU + podatek do US + koszt księgowej (opcjonalnie)

Działając legalnie koszta wyglądają następująco:
350ZŁ - ZUS
150ZŁ - KSIĘGOWA (Chociaż to niekoniecznie ja wolę zapłacić i mieć spokój z papierologią)
PODATEK - (W twoim przypadku polecam ryczałt z twoim kodem PKD będzie to 8,5% chociaż nie jestem pewien, najlepiej dopytaj u księgowej)

Jeżeli chcesz info jak po 2 latach nie wejść na duży złodziejski ZUS-1100 ZŁ (Za 2 lata pewnie z 2000 będzie) to napisz do mnie na PW Smile