Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Rozliczenie się a DG - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Rozliczenie się a DG (/Temat-Rozliczenie-sie-a-DG-105669)



Rozliczenie się a DG - xavi512 - 07-01-2015 17:37

Przykładowa sytuacja. Zarabiam na allegro średnio co miesiąc 300-400zł. Jest to sprzedaż ciągła, więc powinna być DG. Przy czym ona nie ma sensu, bo mając DG przez opłaty w życiu nie wyjdę nawet na 0. Czy w takim przypadku można rozliczać się odprowadzając tylko podatek?


RE: Rozliczenie się a DG - daniel42na - 07-01-2015 17:41

Nie Huh


RE: Rozliczenie się a DG - xavi512 - 07-01-2015 17:57

Tak samo ma się to do innych źródeł zarobkowych, gdzie zysk mamy co miesiąc?


RE: Rozliczenie się a DG - daniel42na - 07-01-2015 18:08

Z tego co wiem zarobki z reklam(również CPA, PPA, Sub-sms), mogą być traktowane jako wynajem powierzchni reklamowej i rozliczone podatkiem ryczałtowym 8,5%. Gdzieś na forum był o tym temat.
Co do DG niestety jeśli nie masz przychodów ~3000 zł to niespecjalnie się to w ogóle opłaca, same składki ZUS to 1100 zł. Allegro jest dodatkowo śliskim gruntem gdzie konkurencja lubi wzajemnie donosić, więc jest nieciekawie.


RE: Rozliczenie się a DG - xavi512 - 07-01-2015 18:51

Mhm, na allegro wiem jak to bywa niestety, chyba że nikt z konkurencji nie posiada DG i gdzie ogólnie jest jej nie wiele, wtedy tylko jeśli sama skarbówka by się dopatrzyła, ale to zazwyczaj przy dużych kwotach.
Tylko zastanawiam jakby to było wtedy przy ewentualnym rozliczeniu się.


RE: Rozliczenie się a DG - rachman - 09-01-2015 20:24

Cytat:Przykładowa sytuacja. Zarabiam na allegro średnio co miesiąc 300-400zł. Jest to sprzedaż ciągła, więc powinna być DG. Przy czym ona nie ma sensu, bo mając DG przez opłaty w życiu nie wyjdę nawet na 0. Czy w takim przypadku można rozliczać się odprowadzając tylko podatek?
Nikogo nie obchodzi czy zarabiasz czy tracisz na tym. Ja mogę Ci współczuć najwyżej ale fiskus się sentymentami nie kieruje tylko przepisami. DG konieczne, bezdyskusyjnie, niezależnie od wysokości dochodów/strat.

Jak nie wiesz czy ktoś ma DG na allegro to zażądaj faktury... Wink


RE: Rozliczenie się a DG - Better_Faster - 30-01-2015 14:12

daniel42na, składki ZUS przez pierwsze 24 miesiące prowadzenia działalności to lekko ponad 350zł więc nie strasz chłopaka :-).
Jeżeli działalność ma charakter ciągły musisz mieć DG.
Można zawsze lecieć metodą "może mi się uda" chociaż nie polecam bo US może cofnąć się 5 lat w tył i wyciągnąć wszystkie "brudy" więc jeżeli wpadniesz to płacisz składki zdrowotne+odsetki+dochodowy od kwoty obrotu(przy takich sytuacjach US zakłada, że produkt uzyskałeś za darmo)+ewentualnie VAT jeżeli przekroczysz w roku kalendarzowym 150 000 zł obrotu.
Jak już się za kogoś zabierają to nie ma zmiłuj.

Lepiej uważać Wink

Pozdrawiam