Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
rozliczanie sie - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: rozliczanie sie (/Temat-rozliczanie-sie-105556)

Strony: 1 2


rozliczanie sie - draksone - 06-01-2015 14:27

Czy przy rozliczaniu się w US trzeba posiadać jakieś dokumenty potwierdzające,że tyle zarobiłem ?? Czy wystarczy przyjść,napisać 2,5k złociszy i sprawa załatwiona ?


RE: rozliczanie sie - marcel_kk - 06-01-2015 15:23

Oczywiście że potrzeba, napiszesz 2,5 tyś,
wezwą Cie i powiedzą że maja podejrzenia że zarobiłeś 5 tyś.
I jak udokumentujesz im ile naprawdę zarobiłeś ?


RE: rozliczanie sie - domin_dz - 06-01-2015 15:28

Dokumenty potrzebne tylko jak cię wezwą, nie zawsze wzywają.

@up Jakby mieli podejrzenia to by mu zajrzeli na konto Smile


RE: rozliczanie sie - marcel_kk - 06-01-2015 16:10

@up, tego to nikt nie jest pewny, Wielki Brat wszystko widzi...


RE: rozliczanie sie - draksone - 06-01-2015 17:30

Nie zatajam zarobków,po prostu chce wiedzieć czy z tym wydrukiem musze sie stawić.W razie czego moge pokazać moje zarobki


RE: rozliczanie sie - rachman - 10-01-2015 03:28

wiadomo że napisać to możesz nawet sekstylion złotych tylko jak to udowodnić... powinno się prawdziwą kwotę rozliczać ani grosz za dużo ani za mało bo będzie papierologia stosowana.

nie komplikuj sobie życia...
jak Cię wzywają to bierzesz co masz (umowy, rachunki, regulaminy) a jak nie masz nic to wydruk z konta bankowego.
pokazujesz tu tyle, tam tyle i jak im się zgadza z danymi które otrzymali z firm to ok. jak za mało wykażesz to logiczne - ściemniasz i kręcenie wora beka jak wykażesz za dużo to wypytują a skąd to i to - masz rachunek lub zwykły wydruk z konta to pokażesz, wyjaśnisz i do widzenia.


RE: rozliczanie sie - draksone - 12-01-2015 16:08

Tylko mam problem z wypłatami allegro,zarabiałem na resselingu.Kupiłem coś np za 30 zł ,sprzedałem za 50,w takim razie liczę 20 zł,tak ?? Problem jest tylko taki,że kurs dolara się zmienia i jak przeliczać na złotówki Rolleyes


RE: rozliczanie sie - rachman - 12-01-2015 20:13

Zacznijmy od tego że sprzedaż na allegro to sprzedaż zorganizowana i ciągła... więc wymagana rejestracja działalności gospodarczej. Jak masz firmę to było od razu napisać. W tym to raczej nie doradzę.
Nie znam się na zarabianiu firm i jak to rozliczać dlatego unikam takich działań które obligowały by mnie do założenia firmy.
Nie wiem czy rozliczasz się tylko z marży czy od całości, może ktoś kto ma firmę Ci podpowie.

Jeśli sprzedajesz bez dg to tym bardziej kombinejszyn... radziłbym zakończyć proceder.


RE: rozliczanie sie - draksone - 12-01-2015 21:26

To nie była ciągła sprzedaż,poza tym moje dochody w ubiegłym roku nie przekroczyły kwoty wolnej od podatku,nawet jeśli policzyłem przychód także spokojnie z tą DG


RE: rozliczanie sie - rachman - 12-01-2015 22:19

Cytat:To nie była ciągła sprzedaż,poza tym moje dochody w ubiegłym roku nie przekroczyły kwoty wolnej od podatku,nawet jeśli policzyłem przychód także spokojnie z tą DG
Chyba się nie rozumiemy... nie Ty decydujesz co można nazwać ciągłą, ani ja, tylko ustawa. Ponieważ w ustawie to pojęcie nie jest szczegółowo określone często zdarza się że sprzedaż nawet kilkukrotna na allegro może być zinterpretowana przez US jako sprzedaż ciągła i zorganizowana w celach zarobkowych. Poczytaj np. to:

Cytat:Na potrzeby sprzedaży na Allegro nie trzeba zakładać firmy – pod warunkiem, że nasza działalność nie będzie miała charakteru zorganizowanego i ciągłego. Nie chodzi o to, że nie możemy ponownie wystawiać niesprzedanych przedmiotów. Nasze aukcje mogą „wisieć” w serwisie przez cały rok i nadal nie będzie to miało znamion działalności ciągłej i zorganizowanej. Firmę jesteśmy zobowiązani zarejestrować tylko w przypadku nabywania towarów wyłącznie w celach handlowych. Jeśli kupujemy coś z zamiarem wystawienia na Allegro to jest już działalność gospodarcza.
żródło: http://abaren.pl/sprzedaz-na-allegro-podatki-koszty-i-korzysci/

To co pogrubiłem w 100% definiuje to co sam wcześniej napisałeś - kupić taniej a sprzedać drożej.

Cytat:Zakup nowych towarów wyłącznie celem ich sprzedaży z zyskiem stanowi typowy wyraz prowadzenia działalności gospodarczej.
źródło: http://www.pit.pl/kiedy_mozna_prywatnie_kiedy_handel_w_sieci_moze_byc_uznany_jako_nie_dz_943.php

Przekraczanie jakiejkolwiek kwoty też nie ma tu nic do rzeczy. Możesz nawet straty ponosić i nikogo to nie obejdzie, a tym bardziej nie zniesie obowiązku rejestracji DG lub opłacenia podatków. Chodzi o zakres działań jakie wykonujesz. Z Twojego opisu sytuacji wynika jednoznacznie póki co że działałeś świadomie by sprzedaż przynosiła Ci zyski i po to wystawiałeś aukcje, uprzednio zakupując "towar" po niższych cenach. Niemniej za mało informacji podałeś więc nie stwierdzę tego ze 100% pewnością, w każdym razie na to wygląda i łatwo to sprawdzić wchodząc na profil w sprzedane Wink