Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Stream'owanie? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabianie przez Internet (/Forum-Zarabianie-przez-Internet-33)
+--- Dział: Dyskusja o Zarabianiu (/Forum-Dyskusja-o-Zarabianiu-248)
+--- Wątek: Stream'owanie? (/Temat-Stream-owanie-105394)

Strony: 1 2


Stream'owanie? - EjBi - 04-01-2015 16:15

Witam wszystkich.
Temat ma na celu zebranie informacji o stream'owaniu. Chodzi o udostępnianie ważnych wydarzeń sportowych(m.in. Liga Mistrzów), które są nieosiągalne do obejrzenia dla zwykłej kablówki. Także NIE interesuje mnie stream'owanie własnej, multiplayer'owej gry(np. CS Go).

Co wiem:
-potrzebna jest strona internetowa
-jak udostępnić na niej wysyłanie SMS przez użytkowników
-jak się rozreklamować (przynajmniej na poziomie podstawowym)
-muszę posiadać kanały typu Canal+(oczywiste)
Moje pytania:
-jak w ogóle mieć okienko ze stream'u na stronie?
-jak przesłać obraz z telewizora na mój stream?(wystarczy zwykły kabel?)
-jaki serwer dedykowany dobrać?(planuję mieć dużą grupę odbiorców)
I wszystko inne co uważacie za stosowne i chcielibyście dodać.


Byłbym wdzięczny za każdą wskazówkę, która przyczyni się do zebrania szczegółowej wiedzy.
Pozdrawiam.



RE: Stream'owanie? - Mauorycy - 04-01-2015 16:20

(04-01-2015 16:15)EjBi napisał(a):  
Witam wszystkich.
Temat ma na celu zebranie informacji o stream'owaniu. Chodzi o udostępnianie ważnych wydarzeń sportowych(m.in. Liga Mistrzów), które są nieosiągalne do obejrzenia dla zwykłej kablówki. Także NIE interesuje mnie stream'owanie własnej, multiplayer'owej gry(np. CS Go).

Co wiem:
-potrzebna jest strona internetowa
-jak udostępnić na niej wysyłanie SMS przez użytkowników
-jak się rozreklamować (przynajmniej na poziomie podstawowym)
-muszę posiadać kanały typu Canal+(oczywiste)
Moje pytania:
-jak w ogóle mieć okienko ze stream'u na stronie?
-jak przesłać obraz z telewizora na mój stream?(wystarczy zwykły kabel?)
-jaki serwer dedykowany dobrać?(planuję mieć dużą grupę odbiorców)
I wszystko inne co uważacie za stosowne i chcielibyście dodać.


Byłbym wdzięczny za każdą wskazówkę, która przyczyni się do zebrania szczegółowej wiedzy.
Pozdrawiam.

Rolleyes a wiesz o tym, że taki proceder jest nielegalny ?


RE: Stream'owanie? - EjBi - 04-01-2015 16:35

To mnie zamknij i setki ludzi, którzy tak robią.
Miłego dnia.


RE: Stream'owanie? - broofie - 04-01-2015 16:38

Ty chcesz co streamowac, jakis turniej z gry online?


RE: Stream'owanie? - MilanFan - 04-01-2015 16:46

Przecież wyraźnie napisał, że wydarzenia sportowe. Tongue


RE: Stream'owanie? - domin_dz - 04-01-2015 16:48

Nie zamykają tylko tych co wiedzą jak się zabezpieczyć. Jak będziesz wszystko nawalał na własnego dedyka , będziesz przyjmował hajs na swoje konto bez żadnego słupa, streamował prosto ze swojego IP bez żadnych zabezpieczeń to przeczytamy później o tobie w takim artykule:

Cytat:http://www.policja.pl/pol/aktualnosci/103448,Nielegalnie-udostepniali-sygnal-z-transmisji-MS-w-Siatkowce-oraz-Ekstraklasy-str.html



RE: Stream'owanie? - Mauorycy - 04-01-2015 18:44

(04-01-2015 16:48)domin_dz napisał(a):  Nie zamykają tylko tych co wiedzą jak się zabezpieczyć. Jak będziesz wszystko nawalał na własnego dedyka , będziesz przyjmował hajs na swoje konto bez żadnego słupa, streamował prosto ze swojego IP bez żadnych zabezpieczeń to przeczytamy później o tobie w takim artykule:

Cytat:http://www.policja.pl/pol/aktualnosci/103448,Nielegalnie-udostepniali-sygnal-z-transmisji-MS-w-Siatkowce-oraz-Ekstraklasy-str.html

Dokładnie to miałem na myśli, z tym, że bez przesady. Ci od siatkówki po części wiedzieli co robią, bo działali na rynku kilka dobrych miesięcy.

Nie wiem czy można doliczyć się "setek" ludzi, którzy nielegalnie streamują wydarzenia sportowe Smile A jak już nawet, to te "setki" dysponują taką widzą na temat zabezpieczeń...że wszyscy byśmy się tutaj zdziwili.

Domyślam się, że u Ciebie z nią kiepsko, bo nie wymieniłeś jej w podpunktach "Co wiem".

Sam kiedyś przez kilka miesięcy kalkulowałem sobie takie "działania", (zanim jeszcze wszyscy ujrzeli cudowne 13k zarobione w kilka godzin na meczach siatkówki jednego z użytkowników HC) i finalnie sobie odpuściłem, min. z racji kosztów serwera, który w tym wypadku potrzebuje ogromnej przepustowości, kosztów reklamy nowo powstałego serwisu oraz ryzyka, jakie streamowanie za sobą niesie.

Tak czy siak życzę powodzenia Smile Jak ruszysz, podziel się linkiem, bo chętnie od czasu do czasu pooglądam canal+ Smile


RE: Stream'owanie? - EjBi - 04-01-2015 23:50

Dzięki za odpowiedzi. Każda wbrew pozorom coś wnosi Smile


RE: Stream'owanie? - domin_dz - 05-01-2015 10:54

A w sumie na żadne pytanie nie dostałeś odpowiedzi, a więc tak:

Cytat:-jak w ogóle mieć okienko ze stream'u na stronie?

To zależy, możesz korzystać z zewnętrznych serwisów streamingowych tj. mips.tv, sawlive.tv, ustream.tv itd., tworząc na tych stronach stream, dostajesz "embed code", który wstawiasz na swoją stronę. Możesz też użyć własnego serwera dedykowanego, najlepiej z leaseweb.com i fdcservers.net ze względu na to, że mają dużą przepustowość łącza za rozsądną cenę (około 600 Euro/miesiąc musisz zapłacić aby serwer uciągnął 10-15k online jednocześnie, zależne od jakości streamu). Mając serwer dedykowany musisz go odpowiednio skonfigurować a już zabezpieczony lub niezabezpieczony stream embed'ujesz na stronie za pomocą gotowego odtwarzacza typu jwplayer lub flowplayer.

Cytat:-jak przesłać obraz z telewizora na mój stream?(wystarczy zwykły kabel?)

Obraz przesyłasz z dekodera, podłączając go do komputera za pomocą Grabber'a lub karty telewizyjnej, do przesyłania obrazu w jakości HD polecam urządzenie Avermedia Game Capture HD II. Gdy już masz jakieś urządzenie, wtedy korzystasz z programów do przesyłania obraz z komputera tj. Xsplit, Adobe FMLE. Obraz możesz przesyłać na zewnętrzne serwisy streamingowe korzystając z już gotowego RTMP, które masz tam podane lub na własny serwer dedykowany używając RTMP, które ustalisz.

Cytat:-jaki serwer dedykowany dobrać?(planuję mieć dużą grupę odbiorców)

Tak jak wyżej napisałem, leaseweb.com lub fdcservers.net.


RE: Stream'owanie? - bozo9654800 - 05-01-2015 20:03

A sharing nie byłby prostszą opcją ?