Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Rozliczenie i przejście na ryczałt - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Rozliczenie i przejście na ryczałt (/Temat-Rozliczenie-i-przejscie-na-ryczalt-105127)

Strony: 1 2 3 4


RE: Rozliczenie i przejście na ryczałt - unforgivable - 26-01-2015 14:25

(21-01-2015 00:12)Squnek napisał(a):  @unforgivable wielkie dzięki za instrukcję Smile W skrócie.. byłem w skarbówce wysłali mnie do naczelnika (3 laski) na początku nie były pewne, lecz bardziej na tak Smile to dodatkowo pokazałem interpretację MF przeczytały Smile dały druk do wypełnienia "oświadczenie o wyborze formy opodatkowania w podatku dochodowym od osób fizycznych dochodu/przychodu z najmu" sprawdziły czy dobrze wypełnione zatwierdziły (hymm. lecz bez żadnego druku dla mnie?) oddałem i tyle. Jestem zadowolony Smile Dzięki Smile

@[Squnek] Przed podbiciem (zatwierdzeniem) trzeba było sobie zrobić kserokopię dla siebie, którą też mogli podbić - nigdy nie wiesz czy dokument nie zginie w skarbówce i potem będziesz miał problem czy na pewno składałeś bo oni tego papierka nie mają Wink


RE: Rozliczenie i przejście na ryczałt - Better_Faster - 30-01-2015 14:06

Panowie pamiętajcie ryczałt rozliczamy do dzisiaj dochodowy do końca kwietnia.
Lepiej to załatwić żeby nie dostać kary od kochanego US.

Pozdrawiam Smile


RE: Rozliczenie i przejście na ryczałt - Pawel1178 - 04-02-2015 11:28

a ja mam pytanie jeżeli za cały rok 2014 rozliczyłem na picie 37 w dochodach inne to czy w tym roku też mógłbym tak się rozliczyć i nie było by żadnego problemu ?

I jeszcze jedno pytanie, co jeżeli zarobiłem w styczniu kwotę a dopiero dzisiaj zorientowałem się, że chciałbym przejść na ryczałt i płacić 8.5% co miesiąc ? Muszę pójść do urzędu i również wypełnić odpowiedni dokument z tym, że datę rozliczania wpisać od 1 lutego ? A co w takim razie ze styczniem w którym zarobiłem jak z tego się rozliczyć ?


RE: Rozliczenie i przejście na ryczałt - unforgivable - 04-02-2015 11:37

(04-02-2015 11:28)Pawel1178 napisał(a):  a ja mam pytanie jeżeli za cały rok 2014 rozliczyłem na picie 37 w dochodach inne to czy w tym roku też mógłbym tak się rozliczyć i nie było by żadnego problemu ?

I jeszcze jedno pytanie, co jeżeli zarobiłem w styczniu kwotę a dopiero dzisiaj zorientowałem się, że chciałbym przejść na ryczałt i płacić 8.5% co miesiąc ? Muszę pójść do urzędu i również wypełnić odpowiedni dokument z tym, że datę rozliczania wpisać od 1 lutego ? A co w takim razie ze styczniem w którym zarobiłem jak z tego się rozliczyć ?

Ryczałt należało zgłosić do 20 stycznia br.


RE: Rozliczenie i przejście na ryczałt - Pawel1178 - 04-02-2015 12:25

Czyli tylko w styczniu można go zgłaszać w innych miesiącach już nie ?


RE: Rozliczenie i przejście na ryczałt - unforgivable - 04-02-2015 18:22

(04-02-2015 12:25)Pawel1178 napisał(a):  Czyli tylko w styczniu można go zgłaszać w innych miesiącach już nie ?

Jeżeli nie miałeś jeszcze żadnego dochodu w 2015, to idź do US i zapytaj czy jeszcze możesz Smile


RE: Rozliczenie i przejście na ryczałt - Pawel1178 - 05-02-2015 11:49

Wróciłem z US i od lutego rozliczam się również na ryczałcie, a więc nie ma zasady że tylko do 20 stycznia można ..


RE: Rozliczenie i przejście na ryczałt - rachman - 05-02-2015 12:14

Ta zasada jest bardziej dla tych co już osiągają dochody z najmu bo jak zgłaszasz że pierwszy dochód z najmu będziesz mieć w innym miesiącu to możesz w miesiąc poprzedzający zgłosić fakt i przejść na ryczałt. Może chodzi o to żeby nie było sytuacji że od stycznia masz dochody a w czerwcu dopiero przychodzisz i chcesz na ryczałt przejść bo widzisz że mniej im wybulisz podatku. Z tego co kiedyś czytałem nie można chęci rozliczenia ryczałtem zgłaszać w trakcie tylko przed 1 dochodem Smile


RE: Rozliczenie i przejście na ryczałt - Squnek - 05-02-2015 12:26

Jeśli przeszedłem na ryczałt w styczniu to za styczeń mam czas się rozliczyć do 20 lutego ?? Bo już nie jestem pewny..


RE: Rozliczenie i przejście na ryczałt - granatnik - 10-02-2015 16:18

Tak, za styczeń płacisz do 20 lutego.