Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Rozliczenie i przejście na ryczałt - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Rozliczenie i przejście na ryczałt (/Temat-Rozliczenie-i-przejscie-na-ryczalt-105127)

Strony: 1 2 3 4


Rozliczenie i przejście na ryczałt - Glexab - 01-01-2015 19:43

W tym roku zarobiłem 134k, rozliczyć się z tego wpisując w picie 36 tą sumę w polu inne dochody? Czy urząd skarbowy może się zainteresować skąd i jak one były zarobione? Na ten rok chciał bym przejść na ryczałt, muszę mieć założoną firmę aby się tak rozliczać?
Zarobione na subach i ppd.


RE: Rozliczenie i przejście na ryczałt - Twister92 - 02-01-2015 00:27

Jeśli nie dokonujesz żadnych czynności cywilnoprawnych (kupno auta, domu, mieszkania) to US nie powinien się interesować.


Co do rozliczania ryczałtem to jako osoba fizyczna (bez założonej firmy) możesz się rozliczać ryczałtowo. Smile


RE: Rozliczenie i przejście na ryczałt - Glexab - 02-01-2015 00:47

Do rozliczania się ryczałtowo jest jakieś minimum? Co miesiąc odprowadzam 8,5% a na koniec roku trzeba jeszcze coś odprowadzić czy te 8,5% to już całość?


RE: Rozliczenie i przejście na ryczałt - rachman - 02-01-2015 01:24

Minimum prawie na pewno nie ma. Trzeba zgłosić chęć do naczelnika US na piśmie z tego co się orientuję. Jak płacisz co miesiąc to nie powinno na koniec roku wyjść nic dodatkowo. Chyba że inne dochody masz to może coś tam dopłaty lub nadpłaty wyjść. Firmy do ryczałtu zakładać nie trzeba chyba że forma zarobku tego wymaga a tu raczej nie podchodzi to pod dg. To czy skarbowy się tym zainteresuje... może ale nie musi. Wyrywkowo jak Cię wezwą to nie pękaj tylko przygotuj umowy, rachunki, wykaz wpłat na konto bankowe albo cokolwiek innego masz na dowód skąd ile i na spokojnie przedstawiasz papierki, sprawdzą i podziękują.


RE: Rozliczenie i przejście na ryczałt - Glexab - 02-01-2015 12:00

To jeszcze ostatnie pytanie, wypłaty muszę zlecać zawsze w ostatni dzień miesiąca i na ich podstawie płacić ryczałt czy wystarczy, że podliczę ile zarobiłem przez miesiąc, a pieniędzy mogę wypłacać kiedy chcę?


RE: Rozliczenie i przejście na ryczałt - Twister92 - 02-01-2015 17:46

Pieniądze wypłacasz kiedy chcesz. Potem zbierasz rachunki np. za miesiąc styczeń i wychodzi ci przykładowo 30k na jednym i 10k na drugim - wtedy robisz 30k+10k i od tego wyliczasz sobie 8,5% i zanosisz okruszki do US albo robisz im przelew (w niektórych miastach jest opcja rozliczania się online, ale ja tam wolę co miesiąc zrobić sobie wycieczkę i na miejscu zapłacić, wziąć dowód wpłaty i do segregatorka)


RE: Rozliczenie i przejście na ryczałt - rachman - 02-01-2015 17:54

Nie no, zlecać wypłaty z programów zarobkowych na konto bankowe to wypłacasz kiedy chcesz. Pamiętaj że rozliczasz dopiero uzyskane dochody które wpłyną na konto. Dokładniej to rozliczasz tą kasę którą możesz dysponowa,ć a więc która wpłynie na konto bankowe, PayPal itp. To co leży na subkoncie w programie partnerskim to nie dysponujesz tym (nie zapłacisz tym przecież za fajki czy nową płytę Dody Wink ), a więc nie rozliczasz tego.

Wypłacaj sobie kasę tak by zdążyć potem zapłacić co trzeba. Do kiedy musisz płacić regulują ustawy, przepisy albo inne papierologiczne twory Rolleyes

Nie jestem pewien ale chyba do 20-tego było ustalone że się płaci podatek. Lepiej zadzwoń na KIP lub do swojego US. Zresztą jak będziesz papiery składać do naczelnika skarbówki o rozliczanie ryczałtowe to spytaj ich uzyskasz konkretne odpowiedzi Smile Może dadzą Ci ulotkę jak się rozliczać, zawsze parę wskazówek fajnych w nich jest.


RE: Rozliczenie i przejście na ryczałt - Admin - 02-01-2015 17:58

Mam spore wątpliwości dotyczące możliwości rozliczenia ppd/subów na ryczałcie, na jakiej interpretacji się opierasz @[Glexab]?


RE: Rozliczenie i przejście na ryczałt - marcel_kk - 02-01-2015 18:06

Jak zarobiłeś 134 000 zł to warto poświęcić 100 zł i skorzystać
z porady prawnika wyspecjalizowanego w prawie podatkowym,
a nie szukanie darmowej porady, która często nie wiele będzie
miała wspólnego z prawdą.


RE: Rozliczenie i przejście na ryczałt - Glexab - 02-01-2015 18:07

(02-01-2015 17:58)Admin napisał(a):  Mam spore wątpliwości dotyczące możliwości rozliczenia ppd/subów na ryczałcie, na jakiej interpretacji się opierasz @[Glexab]?

Na ryczałcie chciałem rozliczać tylko suby, na każdym rachunku jest napisane, że to za dzierżawę powierzchni reklamowych, a opierałem się na tym artykule http://www.infakt.pl/blog/najem-powierzchni-reklamowej-ryczalt/