Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Możliwość ominięcia CŁA - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Możliwość ominięcia CŁA (/Temat-Mozliwosc-ominiecia-CLA-10401)



Możliwość ominięcia CŁA - Mathis K - 17-07-2010 00:04

Część
Mam brata w Nowym Jorku i chciał właśnie kupić tam komputer stacjonarny. Pytanie brzmi, czy jest jakaś możliwość ominięcia opłaty celnej przy wysyłce? Słyszałem od kolegi, że paczkę można wysłać jako "gift", lecz obserwując działania LOCKERZ którzy w takim sam sposób wysyłają paczki do Polski, można dojść do wniosku, że chyba nic z tego nie wyjdzie Sad

Proszę o w miarę rozsądne wskazówki Smile


RE: Możliwość ominięcia CŁA - nygus92 - 17-07-2010 00:28

Tak, ja też słyszałem że na paczce trzeba w widocznym miejscu napisać/przykleić napis GIFT, osoba wysyłająca pokrywa większy koszt za przesyłkę (ale w usa to grosze) tylko tak jak napisałeś o działaniach Lockerz, nie wiadomo czy polscy celnicy naliczą cło.


RE: Możliwość ominięcia CŁA - marcin205 - 17-07-2010 00:30

coś chyba z promami może czasem się udać ale nie jestem pewien


RE: Możliwość ominięcia CŁA - Takahari - 17-07-2010 01:59

Powiem tak ta paczka od brata to jest pojedyncza paczka do polski wiec wątpię żeby cło naliczyli A loczkerz fakt wysyła paczki jako gift ale Jest tych paczek wiele i wydaje mi się że po prostu inaczej traktują paczki od lockerz a inaczej paczki od zwykłych nadawców ale to tylko moje zdanie Smile


RE: Możliwość ominięcia CŁA - bracki19 - 17-07-2010 11:06

Kumpel ze stanów wysyłał piłę do Polski. Wyciągnął z opakowania, owinął w ubrania i zero cła Smile


RE: Możliwość ominięcia CŁA - Mathis K - 17-07-2010 22:42

(17-07-2010 11:06)bracki19 napisał(a):  Kumpel ze stanów wysyłał piłę do Polski. Wyciągnął z opakowania, owinął w ubrania i zero cła Smile

najlepiej jak kiedys wracalem wlasnie z usa to mialem w bagazu 2 laptopy i 3 obiektywy tak samo owiniete w rzeczy i nic mi nie oclili Tongue


RE: Możliwość ominięcia CŁA - Kicha - 17-07-2010 23:15

Moj brat kupowal na ciotke a potem ona mu wyslala 2 laptopy, placil clo za jeden i drugi tylko dlatego ze nie zrobil jakby tak jakby go uzywanego albo w cos zawinąc to dobry pomysl


RE: Możliwość ominięcia CŁA - tyndyk23 - 18-07-2010 20:57

PowróciłemSmile Przepraszam że tak długo to trwało ale byłem nad morzem i nie miałem -nawet nie chciałem mieć styczności z internetemSmile Ogólnie sprawa wygląda tak że nie ma możliwości ominięcia cła, nie kombinując nicSmile Takie znaczki jak GIFT, PREZENT lub inne nie dadzą za wiele. Cło ma na celu ochronę rodzimego rynku i wspieraniu polskich przedsiębiorcówSmile Zawsze można jednak spróbować np. jeżeli przedmiot jest dla naszego własnego użytku wysłać bez kartonu, opakowania - wiem że to działa. Dodatkowo w kolejnej paczce wysyłamy karton i sprawa załatwionaSmile


RE: Możliwość ominięcia CŁA - Mathis K - 18-07-2010 23:56

ok dzieki wszystkim za pomoc + dla was Smile