Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Rozliczenie podatku o zarobionych pieniędzy - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Rozliczenie podatku o zarobionych pieniędzy (/Temat-Rozliczenie-podatku-o-zarobionych-pieniedzy-103958)

Strony: 1 2


Rozliczenie podatku o zarobionych pieniędzy - Arekxxl - 18-12-2014 12:10

Witam, dzwoniłem przed chwilą do informacji podatkowej.
Może jest/był ktoś w podobnej sytuacji do mojej?
Otóż pan po drugiej stronie słuchawki powiedział że należało wpłacać co miesiąc te 18% do urzędu skarbowego i uwzględnić to w picie 36 w kwietniu...
Otóż jak się domyślacie nic jeszcze im nie wpłaciłem a chciałbym się rozliczyć, są to małe kwoty ale zawsze. Ma ktoś jakąś poradę dla mnie i pewnie dla wielu w podobnej sytuacji?


RE: Rozliczenie podatku o zarobionych pieniędzy - Kickster - 18-12-2014 12:11

zacytuję pewną wypowiedz pewnego użytkownika która mi bardzo pomogła i pewnie pomoże też Tobie


Cytat:Krajowa Informacja Podatkowa czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 18.00 Infolinia: Z tel. stac.: 801 055 055 Z tel. kom.: (22) 330 0330

tam panie i panowie wszystko pięknie tłumaczą i mozna sobie wszystko ogarnąć tak jak należy


RE: Rozliczenie podatku o zarobionych pieniędzy - Arekxxl - 18-12-2014 12:27

Przecież zadzwoniłem, czytaj dokładnie.


RE: Rozliczenie podatku o zarobionych pieniędzy - mikiniki - 18-12-2014 12:37

Raz w roku się rozliczasz, jeśli nie przekroczyłeś 3100 ( jakoś tak ), nie musisz.

Chyba że ryczałt, mniejszy podatek, ale częściej.


Odp: Rozliczenie podatku o zarobionych pieniędzy - damianus627 - 18-12-2014 12:41

Musisz się rozliczyć nawet poniżej 3100


RE: Rozliczenie podatku o zarobionych pieniędzy - Kickster - 18-12-2014 15:20

Ja zaplace w kwietniu, to czy placisz co miesiac czy co roku to im to bez roznicy. Wrzucasz to po prostu w inne i tyle. Jesli kwoty nie sa jakies ogromne to nie beda Ci sprawdzac tego czy ich nie gwizdnales na zlotowke lub dwa. Co do kwoty wolnej to jesli chodzisz do normalnej pracy itd to juz z automatu masz rocznie te 3100 przekroczone.


RE: Rozliczenie podatku o zarobionych pieniędzy - domin_dz - 18-12-2014 15:33

Dokładnie jak pisze użytkownik wyżej, nie ma ustalonej zasady kiedy masz to zapłacić. Ja się rozliczałem rok temu, wpłacając hajs na podatek po nowym roku i nie miałem żadnych nieprzyjemności. Ważne, że zapłacisz i będzie git. Smile


RE: Rozliczenie podatku o zarobionych pieniędzy - Arekxxl - 18-12-2014 16:38

dopiero przekroczyłem wolną od podatku w listopadzie więc widzę że luzik, wpłacę teraz i do 20 stycznia za grudzień. Tylko żeby mi się wolna od podatku nie naliczła 2 razy (pracowałem w normalnej pracy).

Najwyżej się upomną z odsetkami impreza


Mam jeszcze przydatny link, jak się ma niedopłatę to można dopłacić:
http://www.pit.pl/aktualnosci-podatkowe/1204-masz-niedoplate-podatku-pit-rozlicz-ja-do-30-kwietnia-12478/


RE: Rozliczenie podatku o zarobionych pieniędzy - damianus627 - 18-12-2014 21:29

(18-12-2014 16:38)Arekxxl napisał(a):  Najwyżej się upomną z odsetkami impreza
Mój tata ostatnio dostał upomnienie że po obliczeniach systemu wyszło że ma niedopłatę ~20gr za 2013.


RE: Rozliczenie podatku o zarobionych pieniędzy - Kickster - 18-12-2014 22:57

(18-12-2014 16:38)Arekxxl napisał(a):  Tylko żeby mi się wolna od podatku nie naliczła 2 razy (pracowałem w normalnej pracy)


Ja mialem tak dwa lata temu bo mialem jeszcze rentę i ulga podatkowa była uwzględniona tutaj i tautaj, brali mniejszą zaliczkę i musiałem oddawać 500 zł bo niedopłata była ;p

Teraz po prostu wiem że to co zarobie w necie to za wszystko te 18% musze zaplacic i tyle bo ulga jest uwzględniana tylko w mojej pracy, a renta jest teraz tak "ustawiona" zeby żadnych dopłat do podatku nie trzeba było robić