Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Problem z ładowaniem Tableta - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-10)
+--- Wątek: Problem z ładowaniem Tableta (/Temat-Problem-z-ladowaniem-Tableta-103837)



Problem z ładowaniem Tableta - 4Colors - 16-12-2014 17:39

Witajcie!
Posiadam tablet, któremu wczoraj zapadło się wejście/wtyk ładowania. Niestety mam spory problem z wyjęciem. Ma ktoś może sposób jak to naprawić? Automatycznie nasuwają się mi jeszcze 2 pytania:
1) Czy można ładować go przez micro usb ( po podłączeniu do komputera nic się nie dzieje Sad )
2) Ile będzie kosztować naprawa tego wtyku?

Ps: Za każdą poradę daję reputa.


RE: Problem z ładowaniem Tableta - xardas1020 - 16-12-2014 17:46

wszystko zależy od modelu
tak zgaduj-zgadula w jakiej ręce kula ( jaki tablet) to może kosztować od 120 do 250 zł


RE: Problem z ładowaniem Tableta - 4Colors - 16-12-2014 17:54

(16-12-2014 17:46)xardas1020 napisał(a):  wszystko zależy od modelu
tak zgaduj-zgadula w jakiej ręce kula ( jaki tablet) to może kosztować od 120 do 250 zł

Tablet zbyt kosztowny nie był, nie da się gdzieś ustawić ładowania przez micro usb Jerk2?


RE: Problem z ładowaniem Tableta - pointsmaster - 16-12-2014 17:55

Co do ceny to jak kolega wyzej od modelu zalezy. Tak, da sie przewaznie ladowac wejscie PC-ta.


RE: Problem z ładowaniem Tableta - 4Colors - 16-12-2014 17:59

(16-12-2014 17:55)pointsmaster napisał(a):  Co do ceny to jak kolega wyzej od modelu zalezy. Tak, da sie przewaznie ladowac wejscie PC-ta.

Tyle, że po podłączeniu nic się nie dzieje. Zero. Trzeba to gdzieś ustawić? smutny


RE: Problem z ładowaniem Tableta - xardas1020 - 16-12-2014 18:10

(16-12-2014 17:59)4Colors napisał(a):  
(16-12-2014 17:55)pointsmaster napisał(a):  Co do ceny to jak kolega wyzej od modelu zalezy. Tak, da sie przewaznie ladowac wejscie PC-ta.

Tyle, że po podłączeniu nic się nie dzieje. Zero. Trzeba to gdzieś ustawić? smutny

piszesz, że zbyt kosztowny to on nie był
pewnie koszt naprawy przewyższać jego wartość będzie Big GrinBig Grin
tanie modele i jakieś firmy krzak mają jeden plus - ładowania micro nie posiadają, kabelek usb jest po to by przenieść rzeczy z tableta na pc i odwrotnie, funkcja ładowania w nich w ten sposób nie istnieje

im tańszy model, tym droższa exploatacja (naprawy itp itd)
pamiętaj, że zawsze co tanie to drogie


RE: Problem z ładowaniem Tableta - 4Colors - 16-12-2014 18:15

(16-12-2014 18:10)xardas1020 napisał(a):  
(16-12-2014 17:59)4Colors napisał(a):  
(16-12-2014 17:55)pointsmaster napisał(a):  Co do ceny to jak kolega wyzej od modelu zalezy. Tak, da sie przewaznie ladowac wejscie PC-ta.

Tyle, że po podłączeniu nic się nie dzieje. Zero. Trzeba to gdzieś ustawić? smutny

piszesz, że zbyt kosztowny to on nie był
pewnie koszt naprawy przewyższać jego wartość będzie Big GrinBig Grin
tanie modele i jakieś firmy krzak mają jeden plus - ładowania micro nie posiadają, kabelek usb jest po to by przenieść rzeczy z tableta na pc i odwrotnie, funkcja ładowania w nich w ten sposób nie istnieje

im tańszy model, tym droższa exploatacja (naprawy itp itd)
pamiętaj, że zawsze co tanie to drogie
Możliwe, że masz racje. Tablet sam w sobie funkcjonuje, tylko to wejście się zapadło. Może uda mi się jakoś przywrócić je na miejsce. Na jakimś forum czytałem, że koszt to około 60 zł.


RE: Problem z ładowaniem Tableta - xardas1020 - 16-12-2014 18:20

(16-12-2014 18:15)4Colors napisał(a):  
(16-12-2014 18:10)xardas1020 napisał(a):  
(16-12-2014 17:59)4Colors napisał(a):  
(16-12-2014 17:55)pointsmaster napisał(a):  Co do ceny to jak kolega wyzej od modelu zalezy. Tak, da sie przewaznie ladowac wejscie PC-ta.

Tyle, że po podłączeniu nic się nie dzieje. Zero. Trzeba to gdzieś ustawić? smutny

piszesz, że zbyt kosztowny to on nie był
pewnie koszt naprawy przewyższać jego wartość będzie Big GrinBig Grin
tanie modele i jakieś firmy krzak mają jeden plus - ładowania micro nie posiadają, kabelek usb jest po to by przenieść rzeczy z tableta na pc i odwrotnie, funkcja ładowania w nich w ten sposób nie istnieje

im tańszy model, tym droższa exploatacja (naprawy itp itd)
pamiętaj, że zawsze co tanie to drogie
Możliwe, że masz racje. Tablet sam w sobie funkcjonuje, tylko to wejście się zapadło. Może uda mi się jakoś przywrócić je na miejsce. Na jakimś forum czytałem, że koszt to około 60 zł.

samego wejścia, dolicz robociznę Big Grin
policz ile za niego dałeś i wyjdzie czy warto go naprawiać, czy np sprzedać na części i kupić coś dobrego za dobrą cenę


RE: Problem z ładowaniem Tableta - Knight97 - 17-12-2014 15:58

Przykładowo GoClever i9300 pozwala na ładowanie za pomocą kabla USB, ale mi to nie działa z kablem od mojego LG. Kable od starego Samsunga Galaxy Mini 2 działają, a przy podłączeniu kabla od LG ten Goclever zaczyna wariować.