Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Jak przyspieszyć indeksowanie backlinków? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Pozycjonowanie (/Forum-Pozycjonowanie-398)
+--- Dział: Pozycjonowanie i Optymalizacja (/Forum-Pozycjonowanie-i-Optymalizacja-341)
+--- Wątek: Jak przyspieszyć indeksowanie backlinków? (/Temat-Jak-przyspieszyc-indeksowanie-backlinkow-103662)

Strony: 1 2


Jak przyspieszyć indeksowanie backlinków? - fastrets - 14-12-2014 12:58

Mam pytanie do osób znających się na seo jak przyspieszyć indeksowanie backlinków?

Otóż tak , mam stronę ma ona około 2 mies , dodaje bl za pomocą GSA SER + trochę ręcznie mocniejsze linki pod stronę główną. Wszystkie bl indeksuje tymi indexerami:

- instantlinkindexer
- indexification
- gsa indexer

Problem polega na tym że strasznie wolno mi się te backlinki indeksują ,już nie wiem co robić w takiej sytuacji. Przez ostatni miesiąc dodałem ponad 15k bl - na obecny czas zindeksowało się tylko ~ 250 , strasznie marnie.

Poradzi ktoś co zrobić w takiej sytuacji?


RE: Jak przyspieszyć indeksowanie backlinków? - piocar - 14-12-2014 13:28

Na jakich silnikach dodajesz w GSA?


RE: Jak przyspieszyć indeksowanie backlinków? - fastrets - 14-12-2014 13:35

- Article
- Blog Comment
- Exploit
- Forum
- Image Comment
- Microblog
- Social B.
- Social N.
- Video
- Web 2.0
- Wiki

- Dodatkowo mam ustawione , aby program nie dodawał bl na stronach które maję więcej linków wychodzących niż - 75
- Domain PR 3+


RE: Jak przyspieszyć indeksowanie backlinków? - piocar - 14-12-2014 14:54

Jeżeli linkujesz stronę docelową to wywaliłbym od razu Explolity, Image Commenty, Blog Commenty, Microblogi, chyba, że wiesz co robisz. Jakich linków masz najwięcej? No i jeszcze jedna istotna sprawa może to jest problem z twoją listą w SER, jeśli dodajesz na domenach, które są pobanowane to z indexu nici. Mogę dodać, że nie używam żadnych indexerów, ani pingowania w moich kampaniach, Tiery robią robotę.

ps. PR is dead


RE: Jak przyspieszyć indeksowanie backlinków? - fastrets - 14-12-2014 15:04

Najwięcej mam dodane Explolit ,mógłbyś zerknąć na moją listę?

W takim razie jakie byś polecał silniki pod stronę główną , a jakie pod posty?

Tylko te?

- Article
- Forum
- Social B.
- Social N.
- Video
- Web 2.0
- Wiki


RE: Jak przyspieszyć indeksowanie backlinków? - piocar - 14-12-2014 15:36

Tak myślałem Big Grin. Explolit są nic nie warte i nie ma szans na ich zaindeksowanie. Jest to link utworzony przy wykorzystaniu dziury w php i nawet w niższych poziomach tego nie używam.

We większości projektów używam
Article, Forum, Social Network, Video, Wiki.

Web 2.0 jak najbardziej może być. Jak wejdziesz w ustawienia projektu to prawym na liście z silnikami i daj Uncheck engines that use no anchor text. Unikniesz w ten sposób tworzenia linków typu "visit poster website", czy jakieś chińskie krzaczki, co z pewnością nie pomaga.

Web 2.0 dodawałbym w osobnym projekcie, a resztę w osobnym, będzie to dużo lepiej działać.

Silniki pod stronę główną, a posty raczej takie same. Wszystko zależy od danego projektu. Możesz podrzucić tą listę.

Masz swoją listę czy lecisz z wbudowanego scrapera?


RE: Jak przyspieszyć indeksowanie backlinków? - fastrets - 14-12-2014 15:38

Dzięki za szczegółowe opisanie Smile , zaraz podeśle ci na pw listę.


RE: Jak przyspieszyć indeksowanie backlinków? - piocar - 14-12-2014 16:02

Ok listy wyglądają dobrze, sam używam serlists. Problem może być z konfiguracją programu i sposobem importowania listy. W jaki sposób dodajesz nową listę?


RE: Jak przyspieszyć indeksowanie backlinków? - fastrets - 14-12-2014 16:12

Na początku przechodzę do opcji zaawansowanych w GSA , potem / Tools / Import site list / Identified. W ten sposób gsa rozbił mi listę z pliku .sl na poszczególne silniki.

Potem jak mam już tą listę rozbitą na poszczególne silniki to usuwam te które mi są nie potrzebne (Te które nie mam zaznaczone w projekcie)

Potem jak już zostały mi te potrzebne silniki to wczytuje je do gsa w ten sposób że najeżdżam na projekt ppm / import target urls / from file / i wczytuje listę.


RE: Jak przyspieszyć indeksowanie backlinków? - piocar - 14-12-2014 16:18

Też tak kiedyś robiłem ale ta metoda jest gorsza. Po zaimportowaniu do identified, ustaw w projekcie, aby pobierał targety z globalnej listy(identified). W ten sposób zrobisz więcej linków i całość działa wydajniej. Ustaw sobie w opcjach żeby zapisywał zweryfikowane linki i w ten sposób zbudujesz swoją własną listę.
Dochodzi jeszcze parę kwestii co do konfiguracji programu i projektów, które są dosyć kluczowe dla sprawnego działania całości. Więc jak Ci się chce, to zrób zrzut ekranu ustawień programu i projektu, to powiem co poprawić Smile