Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
PayPal i dochód. - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: PayPal i dochód. (/Temat-PayPal-i-dochod-103479)



PayPal i dochód. - Falmar - 11-12-2014 20:05

Witam.
Na wstępie chciałbym powiedzieć, że jestem zupełnie zielony i niedouczony w kwestiach prawnych i podatkowych za co serdecznie przepraszam, ale może znajdzie się osoba z większym doświadczeniem, która pomoże mi uzupełnić luki Smile

Załóżmy, że mam stały dochód 3000zł miesięcznie (36000zł rocznie) chociaż nie pracuję i te pieniądze dostaję za usługi/przedmioty i inne tego typu rzeczy sprzedawane w grze.
Prosty schemat. Wytwarzam daną ilość jakiegoś dobra w grze, które sprzedaję najczęściej osobom z USA i pieniądze trafiają na moje konto PayPal, a następnie na moje konto bankowe.
I tu mam pytanie. Czy mógłbym mieć przez to jakieś problemy z Urzędem Skarbowym?
Jeśli tak to co mogę zrobić, żeby wszystko było jak najbardziej legalnie i żeby uniknąć jakichkolwiek problemów z tego tytułu ?

Temat napisałem dość na szybko, ale mam szczerą nadzieję, że wszystko jest zrozumiałe!

Pozdrawiam


RE: PayPal i dochód. - Giorgios - 12-12-2014 23:22

Witam.

Ja robiłem tak samo jak Ty 2 lata temu aż do czasu kiedy zapukał do mnie urząd skarbowy ponieważ ktoś po prostu " podjebał " mnie.. skończyło się na tym, że założyłem działalność od lutego 2014 Smile wszystko wykazuje płace podatki, oraz składki. Jeśli masz pewność, że nikt Cię nie podjebie to możesz śmiało dalej próbować Smile byle nie podawaj swojego realnego adresu w PayPal, lub zmień go.. od PayPal nigdy nie dostaniesz żadnego listu ewentualnie mogą do Ciebie zadzwonić z ofertą etc.
Jeśli był byś zainteresowany założeniem działalności napisz do mnie na Priv.. ja płacę około 500-600 zł podatku na kwartał to nie jest dużo składki 270,40 zł ubezpieczenie zdrowotne, dodam iż pracuje na dodatek na pełny etat. Smile


RE: PayPal i dochód. - twardy - 12-12-2014 23:30

Dzialanosc gospodarcza jesli sie nie myle dla zwyklego szarego czlowieczka (ktory nie pracuje, wiec pracodawca nie placi za niego pierdyliarda skladek), jesli np nie korzysta z jakiegos inkubatora etc to wydatek okolo 1000zl na miecha, nie?

Zawsze mozesz sobie zalozyc konto na skrillu, wyrobic karte, przelewac kase z pp na skrilla przez jakis kantor internetowy - placic karta czy wyplacac w bankomacie. Gorzej jesli np kupisz samochod czy mieszkanie i sie Toba US zainteresuje, wtedy mozesz miec problemy.


RE: PayPal i dochód. - Fajka - 13-12-2014 11:20

A weź przeczytaj: http://zarabiam.com/Temat-Czy-musze-zakladac-dzialalnosc-gospodarcza-FAQ-81330

Jeżeli spełniasz znamiona działalności to niestety musisz wg prawa polskiego założyć przedsiębiorstwo.


RE: PayPal i dochód. - domin_dz - 13-12-2014 11:39

Jak trafiają na konto bankowe to przy ewentualnej kontroli lipa. Urzędy skarbowe raczej PayPala nie sprawdzają Smile Możesz też popróbować z kartami prepaid.

Jeżeli masz 3000zł na miesiąc bez żadnego wkładu własnego to może lepiej założyć DG i spać spokojnie?


RE: PayPal i dochód. - rachman - 03-02-2015 21:44

Cytat:I tu mam pytanie. Czy mógłbym mieć przez to jakieś problemy z Urzędem Skarbowym?
Jeśli ktoś doniesie lub sami namierzą to oczywiście.

Cytat:Jeśli tak to co mogę zrobić, żeby wszystko było jak najbardziej legalnie i żeby uniknąć jakichkolwiek problemów z tego tytułu ?
Przy tego typu działaniach to właściwie tylko zarejestrować działalność gospodarczą i płacić podatki itd.