Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Jazda skuterem bez dokumentów - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Jazda skuterem bez dokumentów (/Temat-Jazda-skuterem-bez-dokumentow-10326)

Strony: 1 2 3


RE: Jazda skuterem bez dokumentów - paskur - 15-07-2010 19:04

tyndyk mam jeszcze pytanie, bo jutro ide go zarejestrować, ale starszy będzie w robocie, jak mam napisać sobie pełnomocnictwo, jak powinno byc ono napisane


RE: Jazda skuterem bez dokumentów - SupeRLokeR - 17-07-2010 17:38

Kod:
Najpierw powiedz jak jaka jest pojemność tego skutera i ile ma kW? - jest to dość ważne z punktu widzenia kodeksu drogowego.
Kod:
,,Na skuter nie trzeba mieć żadnych uprawnień- wprost informuje nas o tym art 87 § 3 ust. 3 pkt 3 Kodeksu drogowego."'
chyba jak sie jest pełnoletnim bo po co by były karty motorowerowe
No własnie... Jeśli kupie skuter Silnik 2-suwowy 1-cylindrowy chłodzony powietrzem o mocy 4KM-zablokowany, 6-odblokowany to moge jezdzic bezpiecznie bez ryzyka?[oczywiscie z dokumentami oprocz karty]


RE: Jazda skuterem bez dokumentów - adik0070 - 17-07-2010 18:05

1. Ja nie miałem karty i dwa razy mnie złapali do kontroli drogowej i nic mi nie zrobili Big Grin
2. Lepiej nie jeździj, jak na Ogarze kolegę złapali to lawetę wezwali i płacił 500zł za holowanie i parking, a że był po %% to dostał nawiasy ;S
3. Konsekwencje takie same jak za jazdę autem nie mając prawka(zależy ile przekroczysz i jak wyrozumiały jest "pałkarz").
4. Mogą Ci skontrolować światła itp. Od pewnego czasu w Polsce mają tzw. "rolki" stawiają na to skuter odpalają i sprawdzają V-Max(nie może przekroczyć 45km/h)

Tyle ode mnie
Pozdro i nie jeździj bez papierów!


RE: Jazda skuterem bez dokumentów - SupeRLokeR - 19-07-2010 07:44

Cytat:1. Ja nie miałem karty i dwa razy mnie złapali do kontroli drogowej i nic mi nie zrobili Big Grin

Jaki to był skuter? Bo nie wiem do ilu kW rrozglądac sie.


RE: Jazda skuterem bez dokumentów - tyndyk23 - 19-07-2010 08:03

Wszystko jest w moim ostatnim pościeSmile


RE: Jazda skuterem bez dokumentów - adik0070 - 19-07-2010 09:23

SupeRLockeR - odblokowany quantum..


RE: Jazda skuterem bez dokumentów - Stachu - 19-07-2010 16:13

idź na kurs karty motorowerowej i tam sie wszystkiego nauczyszSmile Ja byłem, zdałem, i znam...

Wiem tylko:
4. Sprawdzą dokumenty(Rejestracja, OC, Karta motorowerowa)


RE: Jazda skuterem bez dokumentów - Daminn - 19-07-2010 16:26

Zależy na jakiego psa trafisz w czasie kontroli. Kumpel śmiga bez (15lat), ostatnio go złapali. Powiedział że zapomniał wziąć i tyle. Oczywiście zaczęli się czepiać i dowód poleciał ;P

Cytat:Od pewnego czasu w Polsce mają tzw. "rolki" stawiają na to skuter odpalają i sprawdzają V-Max(nie może przekroczyć 45km/h)
Powiedz mi gdzie je mają xD lol


RE: Jazda skuterem bez dokumentów - DNWM - 20-07-2010 15:36

A jeśli ja mam prawo jazdy kategorii T i mam 16 lat to też mogę jeździć skuterem bez karty motorowerowej??


RE: Jazda skuterem bez dokumentów - tyndyk23 - 20-07-2010 17:00

Z takim pytaniem się jeszcze nie spotkałem ale ciekawe nie ma co ukrywać. Zgodnie z tym co mówi nam Kodeks drogowy niestety prawo jazdy kat T uprawnia do kierowania ciągnikiem rolniczym z przyczepą (przyczepami) lub pojazdem wolnobieżnym.