Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Ichimoku Fx - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabiam.com (/Forum-Zarabiam-com-166)
+--- Dział: Dziennik Pracy (/Forum-Dziennik-Pracy-352)
+--- Wątek: Ichimoku Fx (/Temat-Ichimoku-Fx-103113)

Strony: 1 2


Ichimoku Fx - wonshim - 20-12-2014 09:27

Tydzień zamykam na 84.56 (+4.36)

Co prawda mogło być lepiej gdybym ustalił sobie Takeprofity w miejscach gdzie zakładałem na początku ale zazwyczaj operacje zamykam od reki wiec oddałem cześć zysków z nadzieją ze cena mogła pójść dalej
Mimo to z tego tygodnia jestem bardzo zadowolony bo to chyba pierwszy tydzień który od początku do końca przeprowadziłem wg. Założonej strategii. Jeśli dalej uda mi się jej trzymać wtedy zacznę myśleć o wyznaczaniu sobie jakiś sztywniejszych TP i udoskonalaniu jej.
Do końca miesiąca zostało juz nie wiele ponad tydzień i niewiele do osiągnięcia celu.


Ichimoku Fx - wonshim - 27-12-2014 07:52

Zamykamy na 92.32 czyli cel na grudzień osiągnięty... Nie jest najgorzej patrząc na to ze w ten tydzień były święta wiec i za wiele na rynkach się nie dzialo


RE: Ichimoku Fx - misiaq - 27-12-2014 08:05

Z jakiej literatury/innych źródeł zaczynałeś naukę nt. giełdy i inwestowania?


Ichimoku Fx - wonshim - 27-12-2014 08:43

Na początku grałem na sparkprofit (jeśli nie znasz tej strony poszukaj na tym forum) później z opcjami binarnymi na demo czytając co nieco na binary24.pl później szukałem po internecie wszystkiego co się da... Wiele ciekawych materiałów można znaleźć na comparic.pl
Jeśli chodzi o książki to na początek dobrze wprowadziły mnie
podstawy gieldy walutowej-piotr strudel
Analiza techniczna-piotr strudel
Strategie i systemy transakcyjne- Piotr strudel
Swiece i inne japońskie techniki analizy wykresow-steve nison
Obowiązkową pozycja jak juz coś umiemy o forexie jest
Giełda wolność i pieniądze poradnik spekulanta

W międzyczasie zapisywalem się na darmowe webinaria co tydz w pon. Xm.com np takie organizuje.

Gdy już stwierdziłem po wielu próbach i stratach ze ichimoku jest dla mnie najlepsze zakupiłem ebook Grzegorza moskwy-ichimoku FX
Jeśli ktoś chce w pełni wykorzystać strategie ichimoku ciężko jest znaleźć porządne informacje o niej a ta książka jest boska i obowiązkowa dla każdego z ichi... Warto wydać te parę złotych na nią.


Ichimoku Fx - wonshim - 01-01-2015 01:03

No i rok zamykamy z kontem 98.97 czyli 9zl więcej niż planowałem
W miesiącu Grudzień wychodzi zatem 25.40% zysku. Zadowala mnie ta kwota ale wiem ze przede mną jeszcze sporo pracy aby udoskonalić grę

pora wyznaczyć cel na styczeń myślę że 130zl będzie w sam raz
korzystając z okazji życzę oczywiście wszystkim szczęśliwego nowego roku i jak największych zarobków w 2015


RE: Ichimoku Fx - MaLiN - 01-01-2015 15:30

Dzięki i wzajemnie Smile


RE: Ichimoku Fx - wonshim - 09-01-2015 23:52

Koniec tyg. 108.16 (+9.19)
jest ładnie...
Wraz z nowym rokiem przerzucilem się wyłącznie na EUR/USD
do tej pory grałem na różnych parach z dolarem ale na razie wole skupić się na jednej. Mniej rozprasza a zyski jak widać wcale nie muszą być mniejsze.
Myślałem że będę miał dużo mniej okazji do wejść ale gram na różnych interwalach czasowych i zacząłem piramidowac pozycję i jednak nawet na tylko 1 parze można mieć multum okazji do zarobienia...
Z resztą i tak często bywało ze pary z dolarem miały duża korelacje między sobą i podwajalem w ten sposob tylko ryzyko/stratę jeśli tracilem na jednym instrumencie to i tak automatycznie pozostałe tez traciły...
Sam eurodolar bardzo przypadł mi do gustu i myślę że wciele ten element na stałe do mojego planu inwestycji

@edit
Od kiedy prowadzę dziennik nie miałem jeszcze tygodnia ze stratą idzie mi o wiele lepiej niż się spodziewałem... Utrzymuje się w miarę na jednym poziomie...
Taki dziennik to naprawdę motywator do pracy zgodnie z planem... Wiem ze prędzej czy później nastąpi jakieś osunięcie kapitału i wiem ze to dla mnie jeszcze zbyt krótkie zwycięstwo żebym mógł myśleć o graniu z większym kapitałem... Ale... Jeszcze trochę treningu i kto wie... Wierzę w to że na rynku pozostanę Dłużej


Ichimoku Fx - wonshim - 15-01-2015 18:02

130.25! Cel na styczeń osiągnięty byle go utrzymać dzisiejszy dzień to istna rewelacja. Robie sobie na dzisiaj przerwę. Dość zarobiłem a odpocząć tez czasem trzeba... Psychologiczny stop loss


RE: Ichimoku Fx - MaLiN - 25-01-2015 03:21

Chyba zrobiłeś sobie dłuższą przerwę Wink


RE: Ichimoku Fx - vojtec - 25-01-2015 05:09

Albo nie trzymał się strategii i przegrał, a teraz nie chce już pisać Tongue

Przeczytałem te kilka postów i stwierdzam, że mam ten sam problem - trzymając się strategii zrobiłem bagatela 5 x depozyt w dwa miesiące. I wróciłem do stanu początkowego po jednej błędnej pozycji. Im więcej zarabiam tym większe ryzyko akceptuje chcąc zarobić jeszcze szybciej i więcej. Hazardzista z urodzenia. Pomyśle też nad takim dziennikiem, dobra sprawa, żeby motywować się do trzymania się planu Wink