Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Montowanie komputerów - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabianie przez Internet (/Forum-Zarabianie-przez-Internet-33)
+--- Dział: Dyskusja o Zarabianiu (/Forum-Dyskusja-o-Zarabianiu-248)
+--- Wątek: Montowanie komputerów (/Temat-Montowanie-komputerow-102756)

Strony: 1 2 3 4


RE: Montowanie komputerów - Q-ba - 05-12-2014 07:42

(01-12-2014 20:20)twardy napisał(a):  
(01-12-2014 19:51)Qwik napisał(a):  
(01-12-2014 19:49)Q-ba napisał(a):  Lub montuj jakieś mocne jednostki i sprzedawaj.
Graficy, programiści itp. potrzebują nieraz sporej mocy, wiem bo siędę długo w branży i nieraz po kilka jednostek się łączy żeby cokolwiek zaemulować. I druga sprawa że firmy też kupuja duże ilości kompów które są ekonomiczne czyli obecnie 2 core duo + 2gb ramu i dysk i firmy biorą tego sporo do różnych zastosowań.

Do firm to raczej musi być wszystko nowe i na fakturach.

Przeciez on dlugo siedzi w tej branzy, pewnie jakies firmy typu ZUS albo PKW biora od niego sprzet Wink


Na pewno dłużej niż ty Smile i nie wystarcza mi komp ze standardowymi parametrami tylko raczej szukam coś ponad 64gb ramu, 1tb ssd, 2x i7 z dualną wymianą danych i dużo by tego pisać, ale nie w tym rzecz. Miałem okazje na studiach być w kilku firmach (Nie chodzi nawet o ZUS, PKW, widać że chyba tylko te dwie znasz a jest ich dużo dużo więcej) i tam takie kompy się sprawdzają. Kto powiedział że On nie wystawi FV? Jak się rozkręci to może wystawiać ważne żeby miał dobry sprzęt w dobrej cenie.


RE: Montowanie komputerów - damianus627 - 05-12-2014 09:08

Najpierw powinno się zdać Kwalifikacje E.12 żeby było widać że się na tym zna. Później można próbować składać.


Odp: RE: Montowanie komputerów - Shadow271 - 05-12-2014 13:52

(05-12-2014 09:08)damianus627 napisał(a):  Najpierw powinno się zdać Kwalifikacje E.12 żeby było widać że się na tym zna. Później można próbować składać.
A co to za problem złożyć komputer?


RE: Montowanie komputerów - zortexswit98 - 05-12-2014 13:58

E12 zdaję dopiero za rok Sad Ale tak jak kolega wyżej mówi złożenie komputera to dla mnie norma, lubię się bawić przy takich rzeczach, zawsze naprawiam w rodzinie bądź kolegom komputery więc poradziłbym sobie. Jednak myślę że macie rację, słabe zyski i za dużo z tym zachodu.


RE: Montowanie komputerów - zortexswit98 - 06-12-2014 15:25

Słuchajcie, wpadłem na inny pomysł. Co wy na to, by kupować zepsute dyski (głównie takie które mają bad sektory) i je naprawiać ? Za dużo czasu mi to nie zajmie, a na allegro te dyski w licytacjach za dużo nie kosztują, mógłbym je wtedy sprzedać o 10-20 zł drożej Big Grin


RE: Montowanie komputerów - twardy - 06-12-2014 15:28

(06-12-2014 15:25)zortexswit98 napisał(a):  Słuchajcie, wpadłem na inny pomysł. Co wy na to, by kupować zepsute dyski (głównie takie które mają bad sektory) i je naprawiać ? Za dużo czasu mi to nie zajmie, a na allegro te dyski w licytacjach za dużo nie kosztują, mógłbym je wtedy sprzedać o 10-20 zł drożej Big Grin

Zartujesz? Dyski sa tanie, bardziej oplaca sie kupic nowy niz naprawiac jakis popsuty zlom.


RE: Montowanie komputerów - zortexswit98 - 06-12-2014 15:49

Z tego co widziałem to zepsute dyski 1 tb - 500 gb w licytacjach chodzą po 30 zł, gdyby je naprawić ich wartość to już ok. 60 zł, więc jak dla mnie zysk jest Big Grin


RE: Montowanie komputerów - shooreck - 07-12-2014 22:18

(06-12-2014 15:49)zortexswit98 napisał(a):  Z tego co widziałem to zepsute dyski 1 tb - 500 gb w licytacjach chodzą po 30 zł, gdyby je naprawić ich wartość to już ok. 60 zł, więc jak dla mnie zysk jest Big Grin

Dobra. Odpowiedz sobie na jedno pytanie...
Kto kupi dysk twardy? Ktoś, kto się na tym zna i chce go po prostu wymienic/dodać inny etc., czy może ktoś kto nie ma bladego pojęcia, że ma coś takiego w komputerze?

No ta pierwsza osoba. Więc czy ktoś, kto się zna i wie co kupuje, kupi używany dysk twardy? Ja bym w życiu nie kupił.

2. Tak jak wyżej mówili. Teraz ludzie kupują talbety i laptopy. Kto będzie potrzebował dysku twardego do PC? Graficy np. A oni nie kupią używki HDD, tylko nowy SSD Smile Pozdrawiam.


RE: Montowanie komputerów - Klin - 07-12-2014 22:34

@[shooreck]

Nie mówię że to dobry pomysł ale ...

[Obrazek: dysk.png]


RE: Montowanie komputerów - shooreck - 07-12-2014 22:44

Wszystko fajnie, tylko:
1. On mówił o dyskach 500GB-1TB, a tu są głownie małe.
2. Sprzedawcy dają przynajmniej 3 miesiące gwarancji (rozruchowej), a to oznacza DG.
3. Nawet jakby sprzedał 30 takich dysków (każdy z zyskiem 30zł) to ile mu zostanie po odprowadzeniu podatków i opłaceniu całego tego bajzlu? Dobrze jak mu cokolwiek zostanie Smile