Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Inwestycja - Import z Chin - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Inwestycje (/Forum-Inwestycje-324)
+--- Dział: Inwestowanie - Dyskusje (/Forum-Inwestowanie-Dyskusje-315)
+--- Wątek: Inwestycja - Import z Chin (/Temat-Inwestycja-Import-z-Chin-102613)

Strony: 1 2 3 4 5 6


RE: Inwestycja - Import z Chin - Stasiak - 16-10-2015 11:44

moim zdaniem odziez buty koszulki czy kurtki spodnie sukienki albo tak zw smieszne ubrania bokserki sloniki itp czy sexi bieizna tez ma wziecie


RE: Inwestycja - Import z Chin - themate0 - 25-07-2016 21:32

sorry ze odkopuje temat sprzed roku, ale mam nadzieje, ze ktoś mi tutaj odpisze Tongue

mam dosłownie 1 pytanie, może już się z tym spotkaliście, co niektórzy na pewno więc:

1. jak wygląda dostawa i odprawa celna jeśli metodę wysyłki wybierzemy China Air Post itp. ~ (tę darmową)??
- ile płacimy za odprawę celną?
- kto nam dowozi to następnie do domu? poczta polska?
- jest ta paczka ubezpieczona albo coś ?

oczywiście mowa tutaj o zamówieniach na firmę w celu dalszej sprzedaży


RE: Inwestycja - Import z Chin - Mroovek - 30-07-2016 21:32

wszystko masz pięknie opisane na wcześniejszych stronach Smile

Strona wcześiej
Przy zamówieniu większej paczki przez china post air mail miał ktos naliczone cla i te podatki ? Jezeli tak to jaka jest ich wartość. Chce po prostu wiedzieć ile dolarów mogą mi "dowalić" do takiej przesyłki.


Vat z reguły jest to 23% wartości towaru, na część produktów obowiązuje stawka 8%.

A cło jest różne w zależności od przedmiotów musisz szukać stawek w internecie.


RE: Inwestycja - Import z Chin - wonshim - 21-08-2016 11:44

Chciałbym zadać parę pytań. Prześledziłem temat, przeglądnąłem nieco informacji w internecie.
Obrałem sobie pewną niszę, konkurencja praktycznie znikoma i chciałbym się dowiedzieć czy na pewno wszystko dobrze liczę, aby nie przejechać się na czymś niespodziewanym. Nie prowadziłem wcześniej żadnego biznesu sam i wolałbym mieć pewność, że wszystko uwzględniłem.

1. Zakładam działalność gospodarczą. Handel przez internet, rozliczenie ryczałt.
2. Zakładam, że nisza da mi niewielki zarobek około 300-400zł na czysto / mc. Przynajmniej na początek gdzie zainwestuje w drobne przedmioty.
3. Oczywiście wszelkie koszta związane z założeniem działalności czyli pieczątka itd. muszę wliczyć na start. (Rozumiem, że przy tak małym obrocie nie potrzebuję kasy fiskalnej)
4. Otwieram sklep internetowy co kosztuje mnie około 400zł-500zł/rok.
5. Zakupuje towar z DHgate.
i teraz tak:
załóżmy, że cena początkowa jednej przesyłki od hurtowni to 100zł
Muszę doliczyć VAT i cło więc cena wzrośnie o jakieś 30% (130zł)

Czy jeszcze czegoś mogę się spodziewać z opłat podczas importu? Czytałem o SAD ale rozumiem, że to koszta podczas importu np statkiem. Ale podczas importu przez kuriera DHL z DHgate przesyłka jest darmowa i wszystko przygotowuje kurier? Czy mimo wszystko przyjdzie mi zapłacić dodatkowe około 150zł za SAD?

Zakładam, że nie płacę SAD, więc licząc dalej:
Towar+VAT+cło=130zł + założone 20% na niespodziewany wydatki typu towar uszkodzony itd. = ok. 160zł

Dodatkowo podczas rozliczenia przy ryczałcie w US zapłacę pewien procent (oczywiście od ceny ostatecznej oferowanej dla klienta którą wyliczę potem) (nie dowiadywałem się jeszcze ile ale niech to będzie kolejne 20%, które doliczam w koszta)

Czyli za 100zł towaru doszło mi prawie drugie tyle kosztów (coś ponad 200zł faktycznie wyjdzie mnie za towar z wszelkimi kosztami) (nie ma tutaj choćby prowadzenia sklepu itp. więc koszta minimalnie dodatkowo jeszcze wzrosną.)

Myślę, że jestem w stanie bez problemu puszczać towar za cenę 320-400zł dla klienta. 350-400zł to najniższe obecnie ceny u konkurencji.

Reklamę mogę zapewnić sobie po naprawdę symbolicznych kosztach w obrębie tematyki niszy.

A więc moja prośba do was:
1. Czy wszystko dobrze sobie kalkuluję, czy o czymś zapomniałem co powinienem wziąć pod uwagę?
2. Jak sprawa się ma w moim przypadku z SAD (import z DHgate przez kuriera)?
3. Zakładając, że nie mam zbyt wielkiego kapitału 2000zł ale pojedynczy produkt od hurtowni to koszt 1-1,5$ więc myślę, że mógłbym zakupić dość różnego typu drobiazgów aby zapełnić sklep, a później inwestować w produkty nieco droższe. Czy jest sens wchodzić w ten biznes i zaczynać działalność gospodarczą?

Myślę, że to i tak nie jest do założenia na dniach bo wolałbym najpierw głębiej zbadać temat niszy i prowadzenia DG, sprawdzić dokładniej rynek i inne oferty prócz DHgate ale w międzyczasie wolałbym sprecyzować informacje na temat importu i tego co już zebrałem na ten temat.

Z góry dziękuję!