Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Inwestycja - Import z Chin - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Inwestycje (/Forum-Inwestycje-324)
+--- Dział: Inwestowanie - Dyskusje (/Forum-Inwestowanie-Dyskusje-315)
+--- Wątek: Inwestycja - Import z Chin (/Temat-Inwestycja-Import-z-Chin-102613)

Strony: 1 2 3 4 5 6


Inwestycja - Import z Chin - szpara - 28-11-2014 14:05

Witam, zamierzam zacząć importować towar z Chin.
Mój ojciec ma działaność gospodarczą z możliwością sprzedaży przez internet i tak własnie zamierzam handlować.
Sam nie mogę założyc na siebie DG ponieważ jestem aktualnie na stażu.
Czy ktoś już coś sprowadzał z Chin i wie jak to jest z vatem i cłem ?
Chciałbym prowadzić wszystko legalnie by nie było żadnych problemów, płacic podatki etc żeby urząd się nie przyczepił.
Jak narazie dla próby zawmówiłem towar za 150$ czyli 500zł
Do dyspozycji mam 8 tysięcy lecz zanim zamówie towar za tą kwote i zobacze że zarobie chciałbym się dowiedzieć jak to zrobić legalnie by nie mieć problemów.
Wiem że przesyłki z chin nie raz przychodzą jako "gift" i nie nakładają na to vatu ani cła, lecz wiadomo, jeśli chce to dalej sprzedawac muszę to opłacic.
Jestem średnio obeznany jeśli chodzi o import i dalszy handel z tym, jęśli ktoś tak zarabia lub ma jakieś doświadczenie chętnie bym wysłuchał porad etc Smile
Z góry dziękuje i pozdrawiam!


RE: Inwestycja - Import z Chin - edikiu - 29-11-2014 10:11

Wysłałem ci na pw forum o imporcie z chin, znajdziesz tam odpowiedzi na wszystkie twoje pytania. A co do pomysłu to jak najbardziej dobry, w samej Polsce chińskie telefony są droższe o jakieś 150 zł za sztukę i to już po odliczeniu vat'u. Nie wiem jak to jest z cłem, ale z tego co czytałem to vat jest istną loterią i to czy ci go przydzielą zależy tylko od tego czy na granicy celnik akurat wypatrzy sobie twoją paczkę. Myślę że 8k to wystarczająca suma na początek.
ps. nie dawno sam zamówiłem sobie telefon kingsing s2, dałem za niego 104$ i zapłaciłem 11$ za kuriera, na allegro ten sam telefon jest za 580 zł.


RE: Inwestycja - Import z Chin - Similquak - 29-11-2014 10:24

jak zamawiasz kurierem np dhl'em to oni wszystkie sprawy prawne zalatwią za Ciebie i oclą, ale koszty wysyłki są duże


RE: Inwestycja - Import z Chin - szpara - 29-11-2014 12:02

dzieki edikiu za linka, właśnie zabieram się za lekture Wink
Co do przesyłki, aktualnie zamówiłem towar za 150$ i mam darmową wysyłke dhlem Smile
więc da się trafić wysyłke kurierem i za free ale trzeba zamowić wiekszą ilość towaru.
Co do telefonu z chin, to temat nie dla mnie, nie chce się bawić w chińską elektronie Smile


RE: Inwestycja - Import z Chin - edikiu - 29-11-2014 15:21

@up a co ciuchy? skąd zamawiasz? dhl kosztował mnie 11$ ale to pewnie dla tego że zamawiałem z gearbest.com dają u nich gwarancje na pół roku, ale ceny też są trochu wyższe niż na aliexpress. Similquak czytałem że to bez różnicy i vat i tak mogą dać. A jak nie chcesz telefonów to polecam również e-papierosy są prawie o połowę tańsze w chinach szczególnie mody.


RE: Inwestycja - Import z Chin - szpara - 29-11-2014 20:47

ja zamawiam z dhgate.com
i nie, nie ciuchy Smile szukam rzeczy których nie ma w polsce, dzięki czemu sam ustalam ceny i nie przejmuje się konkurencją Wink jak dojdzie mi towar, myśle że za tydzien, to zdam realcje jak schodzi i ile zarobku jest Smile


RE: Inwestycja - Import z Chin - SweetSensi - 06-12-2014 19:42

i jak, schodzi towar ?


RE: Inwestycja - Import z Chin - Kiljan - 07-12-2014 02:07

a czy wiesz, że sprzedając towar w Polsce musisz mieć na każdą rzecz certyfikat CE? Bez niego nie masz prawa sprzedawać rzeczy z chin, a większość oczywiście takiego certyfikatu nie posiada...
Ponadto kiedy kupujesz cos w chinach i chcesz to dalej sprzedawać to musisz mieć działalność...


RE: Inwestycja - Import z Chin - andolek2 - 07-12-2014 17:38

nom prawda i jeszcze do tego eori itd etc ;d


RE: Inwestycja - Import z Chin - szpara - 07-12-2014 20:09

(07-12-2014 02:07)Kiljan napisał(a):  a czy wiesz, że sprzedając towar w Polsce musisz mieć na każdą rzecz certyfikat CE? Bez niego nie masz prawa sprzedawać rzeczy z chin, a większość oczywiście takiego certyfikatu nie posiada...
Ponadto kiedy kupujesz cos w chinach i chcesz to dalej sprzedawać to musisz mieć działalność...

działalność ma mój ojciec i będe tak jakby sprzedawał to na niego, wszystko będzie na niego ale ja się będe tym zajmował, będe dawał paragon do każdej sprzedanej rzeczy oraz oczywiście rozliczał się z vatu i dochodowego etc żeby nie mieć problemów Smile
co do certyfikatu CE, nie wiem czy te rzeczy które sprowadzam mają to ale na allegro wisi z 300-400 aukcji z podobnymi produktami też z chin i nic o tym certyfikacie tam nie widziałem.


Towar jeszcze nie doszedł, patrzyłem na stronie DHL'u i jutro towar będzie już w polsce więc to kwestia paru dni aż dojdzie mi do domu.