Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Podatek PPI - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Podatek PPI (/Temat-Podatek-PPI-102231)



Podatek PPI - full2000 - 22-11-2014 22:42

Witam, tak jak w temacie. Załóżmy że zarobiłem 1000$ w miesiącu przez Pay Per Install. Jak się PRAWIDŁOWO z tego rozliczać?
Proszę o odpowiedzi osoby znające się na temacie i zarabiające przez internet a nie laików chcących sobie nabić postaExclamation.


RE: Podatek PPI - KerPwn - 22-11-2014 22:50

Według mnie tak jak opisał Killer w swoim temacie dot. uploadu. W urzędach raczej nie trafisz na nikogo kto by odróżnił PPI od PPA. Bo oba zaliczają się do "dodatkowe dochody" czy też "inne dochody".


RE: Podatek PPI - Q-ba - 23-11-2014 09:38

wszystkie te pierdoły zapisujesz w 'dodatkowe dochody' i nie ważne czy to reklamy, ppi, ppa, suby itp. po prostu wpisujesz zliczas i tyle. Ja od 4 lat tak robie i wpisuje rożne rzeczy od wynajmu powierzchni reklamowych po premium sms i niema z tym problemu. Ewentualnie trzymaj dowody wpłat, umowy itp. ale racze nikt nie powinien się przyczepić


RE: Podatek PPI - full2000 - 26-12-2014 11:39

(22-11-2014 22:50)KerPwn napisał(a):  Według mnie tak jak opisał Killer w swoim temacie dot. uploadu. W urzędach raczej nie trafisz na nikogo kto by odróżnił PPI od PPA. Bo oba zaliczają się do "dodatkowe dochody" czy też "inne dochody".

(23-11-2014 09:38)Q-ba napisał(a):  wszystkie te pierdoły zapisujesz w 'dodatkowe dochody' i nie ważne czy to reklamy, ppi, ppa, suby itp. po prostu wpisujesz zliczas i tyle. Ja od 4 lat tak robie i wpisuje rożne rzeczy od wynajmu powierzchni reklamowych po premium sms i niema z tym problemu. Ewentualnie trzymaj dowody wpłat, umowy itp. ale racze nikt nie powinien się przyczepić

Dzięki chłopaki za odpowiedzi a coś więcej na ten temat możecie napisać?
Czyli co mam wpisać normalnie "PayPerInstall" w inne dochody w pit36?
Po świętach postaram się pójść do biura podatkowego i dowiedzieć więcej.

Pozdrawiam


RE: Podatek PPI - szykiryki - 26-12-2014 14:12

Tam nie wpisujesz na czym zarobiłeś, tylko w odpowiedniej rubryce umieszczasz kwotę i wsio Wink. I nie pit36, tylko pit37 (no chyba, że masz jeszcze jakieś inne dochody, których tutaj nie wymieniłeś).

Na dowód/w razie kontroli (chociaż takowa pewnie się nie zdarzy) zrób sobie screeny wypłat z rachunku bankowego/pp lub je wydrukuj i trzymaj w jednym miejscu.


RE: Podatek PPI - full2000 - 30-01-2015 00:44

Jak dostaję takie wypłaty http://scr.hu/0sif/gnt03 to rozliczać się z kwot
brutto czy netto? Jak sprawdzić kurs z dnia poprzedzającego wypłatę?


Podatek PPI - surfer0700 - 09-02-2015 11:43

Wątek zostaje zamknięty, ponieważ moderator uznał że temat został wyczerpany bądź rozwiązany. Jeśli posiadasz nowe pytania prosimy o założenie kolejnego tematu.