Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Lekkie oszustwo ? Dozwolone ? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Kosz/Spam/Archiwum (/Forum-Kosz-Spam-Archiwum-11)
+---- Dział: FireSub (/Forum-FireSub-390)
+---- Wątek: Lekkie oszustwo ? Dozwolone ? (/Temat-Lekkie-oszustwo-Dozwolone-102157)

Strony: 1 2


Lekkie oszustwo ? Dozwolone ? - Dramer - 22-11-2014 00:30

Chodzi i o to czy jak np. piszemy z kimś na facebooku i mówimy że zadzwonimy do niego jeśli poda i wypełni pustą ofertę na firesub. Czysta nic nie ukrywane, nic nawet nie napisane i stopka widoczna. Ktoś to wypełnia i liczy że do niego zadzwonię, a potem blokuje. Oczywiście nie kłamie że to jest za darmo.
Czy mogę się obawiać zablokowania konta jeśli będę tak robił lub co gorsza wizyty policji ? Jerk2


RE: Lekkie oszustwo ? Dozwolone ? - psk9 - 22-11-2014 00:32

Jest to wprowadzenie w błąd co do zamiaru, więc prawdopodobnie podpada pod jakiś art kk. ( Być może nawet pod 286 kk (oszustwo) ) - działasz z premedytacją w celu osiągnięcia korzyści majątkowej i wprowadzasz w błąd co do zamiaru (Tutaj napisałeś, że mówisz, że zadzwonisz - czego nie uczynisz).

W przypadku 286KK - jest ścigane z urzędu, więc nie ma tutaj mowy o niskiej szkodliwości społecznej.


RE: Lekkie oszustwo ? Dozwolone ? - Dramer - 22-11-2014 00:34

Więc dla przykładu, jeśli będą oferował coś co faktycznie mogę dać. Czyli np zadzwonię naprawdę chociażby na 3 sec to już będzie wszystko ok ?


RE: Lekkie oszustwo ? Dozwolone ? - psk9 - 22-11-2014 00:39

Zależy jak ta osoba się poczuje, jeśli poczuje się oszukana - to jakoś musi się tak poczuć - więc jeśli obiecałeś rzecz X, a zrobiłeś ją częściowo - to teoretycznie podpada to pod oszustwo - i tu nie ma znaczenia czy lekkie, czy 'duże'.

Cytat:Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Od bólu - jeśli takich rzeczy jest sporo, i kasa z tego nie jest mała - można podpiąć pod art 65. (Stałe źródło dochodu)


RE: Lekkie oszustwo ? Dozwolone ? - Dramer - 22-11-2014 00:45

Na upartego wszystkie subysms tak działają bo w końcu i tak nikt nie dostał darmowego doładowania czy iphone albo dobrym przykładem są streamy np. z mma. Jak to wtedy wygląda ? Ludzie tak samo oszukują, oferują dostęp do czegoś, a nie świadomy użytkownik nic nie dostaje.


RE: Lekkie oszustwo ? Dozwolone ? - psk9 - 22-11-2014 00:48

Prawnie tutaj bardziej są obciążone firmy, które obsługą te subskrypcje SMS - bo to one czerpią korzyści z tego, ale jakby ktoś zgłosił np. że gdzieś przeczytał że coś dostanie za darmo, a pisał to użytkownik (wtedy firma się odcina) - i leci na użytkownika - czyli "źródła".

Myślę, że firmy jeśli coś dają do wygrania - to fizycznie później to losują (chociażby jedną nagrodę).

Streamy MMA? Może serwują link, do serwisu gdzie można kupić dostęp? Nie wiem jak to wygląda "być po drugiej stronie" - nawet nie próbowałem nigdy, Ty też nie - bo nie wiesz Smile

Czasami niektóre rzeczy nie są warte zachodu... później możesz żałować, że za parę PLN... Smile

Połowę "spamerów" - jest łatwo namierzyć, nawet jak korzystają sobie z VPN'ów, Proxy, Serwerów przy spamowaniu - ostatnio widziałem, że ktoś "namierzył" użytkownika który spamował w komentarzach gazety - użytkownika, który jest na tym forum - później jego konto allegro.
Wystarczy chyba...

#edit - znalazłem tego usera - http://goo.gl/7qlE7v


RE: Lekkie oszustwo ? Dozwolone ? - Dramer - 22-11-2014 00:57

Ale masz prosty przykład pewien użytkownik na tym forum sprzedaje gotowy landing page pod różne gale. Już w samym temacie pisze że wszystko jest przystosowane go gotowej pustej oferty. Więc jaka jest różnica między tym że ktoś sobie napiszę że coś da, a drugi po prostu wstawi to na stronę ?


RE: Lekkie oszustwo ? Dozwolone ? - psk9 - 22-11-2014 01:01

Sprzedaje gotowy LP - ale może sprzedawać sobie wszystko - NIE ON Z TEGO będzie korzystał - żadna wina jego w tym Smile

Jaka różnica między tym, że ktoś napisze, że coś da - a drugi po prostu wstawi?

Jeden i drugi w takim przypadku - odpowiada "własnymi plecami" (czyt. pusta oferta) [szczególnie jak to ukryje, jeśli jest to gdzieś napisane] - bo to on powinien poinformować, że takie koszty są a nie inne (zapewne gdzieś firma udostępniając takie narzędzie kładzie wymóg na to - pewno w regulaminie, czy gdzieś - nie wiem dokładnie, nie sprawdzałem)

To jest tak samo jak z 'bronią' - kupić możesz legalnie, ale sprzedawca przecież nie odpowiada jak kogoś zabijesz... Tylko ten kto jej użył.


Zresztą... już widzę http://zarabiam.com/Temat-Jak-uzywac-pustej-oferty-WAZNE-102153 Smile

Oszustwo nie jest nigdy dozwolone - bo jest karalne Smile


RE: Lekkie oszustwo ? Dozwolone ? - Diqtion - 22-11-2014 01:34

Piszesz wciąż o tym, że ktoś coś i tak to nie zmienia faktu, ze on faktycznie oszukuje. Programy w FireSub typu konkurs nie są oszustwem bo konkurs jest i na koniec każdej edycji jest 1 osoba, która dostaje tego iPhona jak wspomniałeś czy każdą inna nagrodę, którą oferujemy, przy streamie było podobnie, można było go oglądać, więc osoba nie czuła się oszukana.


RE: Lekkie oszustwo ? Dozwolone ? - BossSH - 23-11-2014 14:03

Nie od dziś wiadomo że to śliski temat jednak nikt z tego nie rezygnuje, baa pozwala na działanie podpinając takie programy pod rozliczenia sms. Wszystko tkwi w regulaminie jeśli jest on dobrze i mądrze napisany zawiera wszystko a ktoś to zaakceptuje a potem ma pretensje to tylko i wyłącznie do siebie że wysłał bo nikt go nie zmuszał sam ktoś podjął taką decyzje. Czy ktoś dostaje taką nagrodę? A skąd my to możemy wiedzieć? Każdy program ma napisane w stopce że może paść albo zostać wyłączony przed czasem i już zapala się żarówka że podmiot się zabezpiecza przed ewentualnym dostarczeniem takiej nagrody. Ile jest podmiotów afer naciągających na więcej niż te pieniądze co tutaj są zarabiane i co? I nic. Podstawowe tłumaczenie wszystko regulamin, akceptowałeś nie możesz mieć pretensji aczkolwiek temat dość zawiły i tyle ile ludzi tyle opinii i jednoznacznego prawa jakoś tu nie widzę. Został ktoś tam namierzony jeśli to faktycznie prawda trafił ktoś na większego cwaniaka jednak nie widać kto siedzi po drugiej stronie monitora dane to nie wszystko.