Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Czkawka Google, czy coś poważnego? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Pozycjonowanie (/Forum-Pozycjonowanie-398)
+--- Dział: Pozycjonowanie i Optymalizacja (/Forum-Pozycjonowanie-i-Optymalizacja-341)
+--- Wątek: Czkawka Google, czy coś poważnego? (/Temat-Czkawka-Google-czy-cos-powaznego-101948)

Strony: 1 2


Czkawka Google, czy coś poważnego? - Vister81 - 19-11-2014 07:09

Witam serdecznie.
Od ponad miesiąca jestem właścicielem nowej strony (BTW - PPA) i przy ponad 65 wpisach mam nieciekawe wyniki...
Stronę pozycjonuję poprzez linki odwołujące na WEB 2.0, a także poprzez katalogowanie, backlinkowanie i wymianę linków.

Strona po dodaniu do Webmasters oraz Analytics uzyskała na początku obiecujące rezultaty (wpadło 8 leadów :huhSmile, jednak jakiś tydzień temu wszystko zaczęło się psuć.
Ilość UU na stronie oraz ogólny stan w Webmasters/Analytics zaczęły spadać z dnia na dzień. Tak się to prezentuje:
[Obrazek: bTAmyUk.png]

I teraz nie wiem... Strona bana nie wyłapała, gdyż pod frazą "site:xxx.com" wyszukuje wszystko pięknie, a filtr to chyba mało prawdopodobny (mam unikalną zawartość, a pozycjonują naturalnymi metodami).
Tak więc możliwe, że to zwykła czkawka Google, czy po prostu strona JUŻ jest spartolona?

Drugie pytanie - Webmaster Tools nie zaindeksowało mi ani jednego linku (mapa przesłana, statystyki w porządku) - ani na "htpp://xxx.com", ani na "htpp://www.xxx.com". Nie wiem o co chodzi. Ahrefs ani żaden inny monitor również nie wyłapuje mojej strony.

Trzecie pytanie - czasem na stronie wywala swoiste "krzaczki" (najczęściej w postach), białe tło oraz cały ciąg dziwnych, pokręconych znaków. Zmieniałem szablon, optymalizowałem stronę, czyściłem cały syf. Nie wiem kompletnie co może być przyczyną...

Z góry bardzo dziękuję za wszelką pomoc i pozdrawiam!


RE: Czkawka Google, czy coś poważnego? - TheGleeMat - 19-11-2014 14:47

1.) Może taki tydzień :C ?

3.) Strona na jakimś CMS ? Robiona w HTML-u czy jak ?


RE: Czkawka Google, czy coś poważnego? - Vister81 - 19-11-2014 18:02

Może i tak, do końca listopada tak czy siak będę czekał na rezultaty.

Strona oparta na Wordpressie.


RE: Czkawka Google, czy coś poważnego? - arizzone33 - 19-11-2014 18:04

może za treść się przywalił


RE: Czkawka Google, czy coś poważnego? - Vister81 - 19-11-2014 18:19

Treść unikalna, tak jak już mówiłem.


RE: Czkawka Google, czy coś poważnego? - TheGleeMat - 21-11-2014 14:36

Cytat:Trzecie pytanie - czasem na stronie wywala swoiste "krzaczki" (najczęściej w postach), białe tło oraz cały ciąg dziwnych, pokręconych znaków. Zmieniałem szablon, optymalizowałem stronę, czyściłem cały syf. Nie wiem kompletnie co może być przyczyną...

wejdź w tryb debugowania wordpressa i sprawdź błędy, ew pisz hostingodawcy czy nie mają problemów na serwerach .


RE: Czkawka Google, czy coś poważnego? - Vister81 - 21-11-2014 18:38

Zauważyłem, że "krzaczory" pojawiają się przede wszystkim na mobilnej wersji strony.
Sprawdzone na dwóch motywach.

A co do SEO - niby wizyty rosną, ale indeksacji nadal brak, a i klików w linki bardzo malutko.


RE: Czkawka Google, czy coś poważnego? - piocar - 21-11-2014 20:45

Co do krzaków to ostatnio pojawiły mi się na stronie podstrony typu kasyna, z którymi nie miałem nic wspólnego. Czasem niektóre wtyczki mogą powodować problemy albo nieaktualne wersję WP podatne na ataki.


RE: Czkawka Google, czy coś poważnego? - Vister81 - 21-11-2014 20:53

U mnie raczej żadnego syfu wtyczki nie umieszczają, włamania nie było tym bardziej.


RE: Czkawka Google, czy coś poważnego? - Ropsont - 22-11-2014 14:35

Może to przez Pingwina 3.0 czyli aktualizację, która zasiała postrach wśród wielu webmasterów (w tym również mnie)? Z tego co wiem, to o linki poszło grubo, moja strona która była na pierwszych pozycjach na kilku frazach od paru miesięcy a nagle spadła o 10-20 miejsc do tyłu i cały czas na nich lata. Masakra z tym, linki wykupywane normalnie w prolink, unikalna treść i tematyka, a strona poleciała mimo to. Chaos straszliwy przez tego pingwina jest.