Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Wrzucanie gier - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Uploading (/Forum-Uploading-282)
+--- Dział: Pay Per Download (/Forum-Pay-Per-Download-178)
+--- Wątek: Wrzucanie gier (/Temat-Wrzucanie-gier-101932)



Wrzucanie gier - zortexswit98 - 18-11-2014 20:35

Witam, czy myślicie że miałbym jakieś większe nieprzyjemności prawne, gdybym pobierał gry z torrentów i wrzucał je gdzieś indziej ?


RE: Wrzucanie gier - broofie - 18-11-2014 20:50

Jak najbardziej jest to mozliwe. Samo pobieranie nielegalnie oprogramowania z torrentow jest karalne, a co dopiero udostepnianie. Jezeli plik ktory udostepnisz (oczywiscie nielegalnie) zmonetyzujesz, to kara jest surowsza.
Inaczej to wyglada, jezeli otrzymasz zgode producenta do udostepnienia danego pliku. Mozesz rowniez udostepniac dziela i tworczosc osob, ktore nie zyja ponad 70 lat (co do liczb moge sie mylic).


RE: Wrzucanie gier - Qwik - 18-11-2014 20:58

PPD to nie torrenty.

Jeśli wysyłasz plik na np:turbobit to Polska policja nie ma szans od Rosjan zdobycia twoich informacji.


RE: Wrzucanie gier - zortexswit98 - 18-11-2014 22:12

Wiem że kara byłaby surowa, ale ciekawi mnie jak to się ma w praktyce Big Grin Czyli na Turbobit mogę bez obawy wrzucać wszystkie gry tak ? Big Grin


RE: Wrzucanie gier - Pink134lol - 30-11-2014 03:31

Serwery porządkują pliki poprzez DMCA, czyli usuwanie plików ze względu naruszenia praw autorskich, więc niby to jest to "legalizowanie" hostingu itp. Jeśli ktoś miałby problem, to tylko założyciele hostingów, które przetrzymują na swoich dyskach twoje pliki - ponieważ ty jakby nie patrzeć, umieszczasz tylko informację o danych plikach na innych stronach, które mają tak złożony regulamin, że nie mogą sprawdzić, czy twoje pliki to nielegalne piraty, ponieważ sprawdzając, sami by dopuścili sie wykroczenia. Zanim mi cokolwiek skomentujecie spójrzcie na godzinę Wink


RE: Wrzucanie gier - domin_dz - 30-11-2014 12:42

Wszystko zależy czy hostingodawca na wniosek policji/prokuratury udostępni twoje dane (rozliczeniowe, ip itp.), wg. polskiego prawa to właściciele ISP muszą takie dane trzymać do 12 miesięcy (tylko hosting to raczej nie ISP, ponieważ większość hostingodawców korzysta z serwerów zewnętrznych firm np. leaseweb, fdcservers), należy dodać, że hostingodawcy korzystają z prawa odpowiedniego do zarejestrowanej spółki przez siebie i dużo zależy od tamtejszego prawa a nie polskiego. Jeżeli firma, która będzie chciała udupić uploadera będzie z poza polski to śledztwo będzie prowadzone w innym kraju i będzie mniejsze ryzyko udupienia a jeszcze mniejsze, gdy będzie prowadzone w kraju poza UE.


RE: Wrzucanie gier - Max998 - 30-11-2014 21:11

Hm, skoro pobieranie, przetrzymywanie itp. plików z torrentów jest nielegalne to jakim cudem te wszystkie serwisy istnieją? Np. popularny serwis - torrenty? Przecież tam same nielegalne pliki są (w tym masa nowości) a wszystko istnieje już kilka lat pewnie.


RE: Wrzucanie gier - prayy - 30-11-2014 22:40

@Max998,
Wydaje mi sie ze to chodzi o to ze te strony przetrzymuja wszystko na serwerach ktore stoja w krajach gdzie za to sie nie moga przyczepic.


RE: Wrzucanie gier - Pink134lol - 02-12-2014 20:51

Thepiratebay był filtrowany przez policję, a jego właściciele posądzeni do odpowiedzialności karnej. Ale później wszystko się unormowało, a właściciele mają się dobrze, i jak widać - strona również.


RE: Wrzucanie gier - zortexswit98 - 02-12-2014 22:31

Czytałem o thepiratebay, mają się dobrze gdyż przenieśli się do Korei (we wszystkich innych państwach mieli kłopoty). Ten ich wódz czy jak go tam nazwać zapewnił im azyl, tak więc się nieźle chłopaki ustawili Big Grin