Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Korekta Faktury a podatek Vat / Dochodowy - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Korekta Faktury a podatek Vat / Dochodowy (/Temat-Korekta-Faktury-a-podatek-Vat-Dochodowy-101910)



Korekta Faktury a podatek Vat / Dochodowy - Admin - 18-11-2014 17:17

Witajcie, tym razem ja mam do Was zapytanie podatkowe, gdyż mam małą zagwozdkę.

Mamy sytuacje w której jako przedsiębiorca wystawiam fakturę VAT innej firmie, po 2 miesiącach okazuje się że faktura została wystawiona na zbyt wysoką kwotę. Czy mogę teraz wykonać korektę takiej faktury i jak się do tego ma podatek VAT/dochodowy który 2 miesiące temu z jej tytułu zapłaciłem? Co jeżeli korekta wpływa na zmianę podstawy opodatkowania lub kwoty podatku należnego – odpowiednio kwotę korekty podstawy opodatkowania lub kwotę korekty podatku należnego.
Przepadło? Przechodzi na kolejny miesiąc podatkowy? Będę wdzięczny za informację jeśli ktoś się orientuje.


RE: Korekta Faktury a podatek Vat / Dochodowy - MartinS - 19-11-2014 11:38

Cytat:W przypadku, gdy korekta obniża VAT do zapłaty (błędna stawka VAT była wyższa, niż być powinna) obniżenia VAT sprzedawca może dokonać dopiero w okresie, w którym otrzyma potwierdzenie odbioru korekty przez nabywcę. Jeśli więc nabywca otrzymał korektę 10 września 2013 roku, a potwierdzenie dla sprzedawcy wystawił i przekazał sprzedającemu 15 października 2013 r., wówczas sprzedający może dokonać korekty deklaracji obejmującej fakturę z zawyżoną stawką VAT dopiero w deklaracji za październik. Od początku 2014 r. w określonych przypadkach możliwe jest zmniejszenie VAT bez otrzymania potwierdzenia odbioru korekty przez nabywcę.