Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Która warta uwagi - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Kryptowaluty (/Forum-Kryptowaluty-374)
+--- Dział: Dyskusje o Kryptowalutach (/Forum-Dyskusje-o-Kryptowalutach-458)
+--- Wątek: Która warta uwagi (/Temat-Ktora-warta-uwagi-101657)



Która warta uwagi - Krakersik - 14-11-2014 22:49

Mam kilka pytań. Swego czasu bawiłem się w zbieranie BTC. Niestety mój portfel offline chyba szlag trafił bo po wpisaniu adresu w Block Explorerze wyskakuje" ERROR: unknown (Most likely my bitcoind stopped working or this page is too large/complex.)"
Wiem że zleciłem wcześniej jakiś przelew bez ustawionego fee i utknął w nieznanym. Potem wszystko zniknęło i jest jak teraz. Czy da się jakoś odzyskać moje BTC? Mam tą kartkę offline z obydwoma numerami konta Bitcoin.

I drugie czy warto zaczynać bawić się teraz w BTC? Może lepiej w te Dogecoin? Po ile one stoją? Jest szansa że kiedyś ich wartość urośnie? W grę wchodzą oczywiście płatności, kraniki i kupowanie mocy obliczeniowej (ale bez szału bo kasą nie załatwiam się...)

No i ostatnie jeśli któraś kryptowaluta to jaki bezpieczny portfel żebym znowu nie skończył tak jak poprzednio? Byle nie ten co waży 15G. Coś normalnego i łatwego w obsłudze i przelewaniu. Poradzicie coś? Dam reputki impreza


RE: Która warta uwagi - biol1y - 15-11-2014 00:38

Skoro masz tę kartkę z kluczami to nie ma problemu. Najwygodniej byłoby Ci zeskanować kod QR z niej, jeśli nie masz takie możliwości możesz skorzystać z portfela desktop typu Multibit lub znów blockchaina. W obydwóch musisz poszukać opcji "Import" i podać tam klucz prywatny (ten dłuższy Smile ). Napisz czy Ci się udało.

Czy warto bawić się w BTC to nie odpowiem, przemyśl sam Smile Co do dogecoinów i pochodnych to ich cena jest mocno uzależniona od ceny BTC, nie jest to zasada, ale w większości przypadków cena BTC ma duży wpływ. 1 DOGE to obecnie około 60 satoshi (2 tyg temu skupiłem troszkę po 70, także cena spadła).

Platform oferujących portfele ciągle przybywa, z tych desktopowych to poleciłbym sprawdzone "lekkie" portfele typu multibit czy electrum.


RE: Która warta uwagi - patryk6176 - 15-11-2014 09:21

Co do portfela doge ja osobiście używam na telefonie szybka i łatwa obsługa


RE: Która warta uwagi - Krakersik - 15-11-2014 23:50

Dzięki wielkie. Oboje macie po repucie Big Grin
Założyłem sobie portfelik na Blockchain.info Udało się zaimportować mój klucz prywatny i wyświetla mi moje saldo z tym starym kontem które myślałem że jest stracone. Bardzo się cieszę bo tamten przelew też przeszedł i kopareczka ładnie pracuje Jerk

Mam jeszcze takie pytanie. Jak to jest z tym "fee"? Ile dawać żeby nie mieć problemów? Bo niby jest w blockchainie opcja oszczędne że nie doda opłaty dopóki nie jest to konieczne. Dla mnie transakcje mogą spokojnie iść nawet te 2-3 dni. Byle nie okazało się znowu że kilka/naście tygodni. Mogę spokojnie zostawiać "oszczędna" bez obawy że utknie na wiele dni?


RE: Która warta uwagi - biol1y - 16-11-2014 01:28

Słyszałem już różne historie tydzień, miesiąc .. mi utknęła maksymalnie na dzień. Przy malutkich kwotach zostawiłbym oszczędną Wink


RE: Która warta uwagi - Krakersik - 16-11-2014 22:29

Dzięki tak zrobię Smile


RE: Która warta uwagi - Krakersik - 15-12-2014 18:29

No i mam kolejny problemik. Niestety głupi byłem i pakowałem swoje groszowe BTC z kraników do cex.io. Teraz kiedy się skapnąłem że nie idzie tam zarobić na mocy obliczeniowej nie mogę nic wypłacić. Minimalna kwota to 0.01BTC a ja mam niecałe 0.004BTC. Pisałem ticketa ale odpisali że mi nie wypłacą. Polecili zamianę na jakąś inna walutę np. POT i wtedy. Ale co ja z tym niby zrobię i gdzie to potem zamienię? Zjedzą mnie fee. Jakiś pomysł czy stracone już te wypociny?


RE: Która warta uwagi - biol1y - 24-12-2014 11:12

@Krakersik Odkopuję Tongue
Możesz spróbować, musisz mieć odpowiednie portfele do altcoinów. Dalej możesz założyć konto np na cryptsy , tam wymienić na BTC / LTC /DOGE i wypłacić również do odpowiedniego portfela. Masz rację z prowizjami będzie bieda, ale lepsze 0.002 niż nic Tongue


RE: Która warta uwagi - Krakersik - 24-12-2014 15:08

Dzięki ale już po problemie. Za chwilę będę miał odpowiednią ilość satoshi na blockchainie to przeleje na cex.io i od razu zlecę wypłatę. Będzie ponad 0.01BTC więc GITES. Strata to tylko 20K satoshi na przelewy Huh


RE: Która warta uwagi - Acrith - 28-12-2014 21:01

Ew. zamień na DOGE. Co mam na myśli pewnie już wiesz Wink