Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Inwestycja 120k - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Inwestycje (/Forum-Inwestycje-324)
+--- Dział: Inwestowanie - Dyskusje (/Forum-Inwestowanie-Dyskusje-315)
+--- Wątek: Inwestycja 120k (/Temat-Inwestycja-120k-101474)

Strony: 1 2 3


Inwestycja 120k - draksone - 12-11-2014 13:32

W co można zainwestować 120 000PLN ?? Mieszkania dla studentów,ma ktoś w tym doświadczenie ?


RE: Inwestycja 120k - Szaman1644 - 12-11-2014 13:51

Powiem ci szczerze, że ostatnio czytałem artykuł o wynajmie mieszkań i sam się rozczarowałem. Co prawda nie mam tyle pieniędzy, ale w przyszłości o tym myślałem. Z tego co wyczytałem zwraca ci się średnio 4-5% zakupu rocznie. Można doliczyć, że nieruchomości drożeją jakieś 1% rocznie. Więc masz 6%. Zakup zatem mieszkania zwróci ci się dopiero po kilku-kilkunastu latach. Do tego musisz co kilka lat robić remonty, użerać się z lokatorami, a niekiedy nawet z ubezpieczycielami. Wydaje mi się, że jest dość dużo zachodu z tym. Lepiej można wyjść na budowie domu. Wydaje mi się, że 120K spokojnie wystarczy na wybudowanie domu w stanie surowym w większym mieście. Przy takim czymś masz zarobku z 30-40K. Oczywiście tu chyba będzie większy problem, bo musisz mieć swoją firmę.


RE: Inwestycja 120k - draksone - 12-11-2014 14:06

Tak właśnie myślałem,że dużo lepiej wyjdzie na budowie,tanie umeblowanie w ikei,wybudować mieszkanie typowo studenckie,jak najwięcej pokoi i przy 10 studentach można coś zarobić :]


RE: Inwestycja 120k - Mauorycy - 12-11-2014 14:56

(12-11-2014 14:06)draksone napisał(a):  Tak właśnie myślałem,że dużo lepiej wyjdzie na budowie,tanie umeblowanie w ikei,wybudować mieszkanie typowo studenckie,jak najwięcej pokoi i przy 10 studentach można coś zarobić :]

Inwestycja w nieruchomości jest moim zdaniem inwestycją dla osób, które nie bardzo chcą pakować się w lokaty itd. Niby trochę więcej zachodu, ale jak wiadomo % w skali roku trochę większySmile
120.000 to trochę mało jak na budowę czegoś, co będzie cieszyło się zainteresowaniem wśród np. studentów. Ludzie cenią sobie dobrą lokalizację...a w takowej sam plac to już jest spora kasa...Mówimy oczywiście o miastach, które mają chodź jedną państwową uczelnię...
Gdzieś na przedmieściach może udałoby Ci się coś postawić..niskim kosztem, nie ocieplone...Załóżmy, że postawisz coś o powierzchni 100m2...przelicz sobie ile Ci rocznie wyjdzie na ogrzewanie tego...Big Grin Opłaty podniesiesz, to "klienci" Ci bardzo szybko odejdą Smile
Ocieplaliśmy 2 lata temu dom ~150m2, to z 60k wyszło z materiałami i robocizną..
Imo drugie tyle musisz mieć, aby móc coś myśleć o nieruchomościach...
No chyba, że zadowala Cię kupno kawalerki gdzieś w kielcach i zarobek 500 zł miesięcznie...Smile


RE: Inwestycja 120k - Karczu - 12-11-2014 15:08

(12-11-2014 13:51)Szaman1644 napisał(a):  Wydaje mi się, że 120K spokojnie wystarczy na wybudowanie domu w stanie surowym w większym mieście.

Niestety grubo się mylisz. Za 120k to można działkę dopiero kupić pod taki dom Smile A sam dom to koszt minimum 200-300k i to zakładając, że nie będzie to willa.


RE: Inwestycja 120k - Szaman1644 - 12-11-2014 15:18

(12-11-2014 15:08)Karczu napisał(a):  
(12-11-2014 13:51)Szaman1644 napisał(a):  Wydaje mi się, że 120K spokojnie wystarczy na wybudowanie domu w stanie surowym w większym mieście.

Niestety grubo się mylisz. Za 120k to można działkę dopiero kupić pod taki dom Smile A sam dom to koszt minimum 200-300k i to zakładając, że nie będzie to willa.

Akurat w moim mieście dom w stanie surowym to koszt około 200-250K, a przecież oni za darmo nie stawiają. Sprawdziłem działki kosztują około 40K, więc spokojnie się powinien zmieścić w 120K. Jeżeli ma być urządzony i w ogóle okna itp. to wiadomo, że 120K nie wystarczy.


RE: Inwestycja 120k - Resick - 12-11-2014 16:27

Kupowanie mieszkania za pełną cenę to jest po prostu czysta głupota,bo co to za inwestowanie?Najlepsi inwestorzy w nieruchomościach kupują je płacąc co najwyżej wkład własny,który jest równy kilka-kilkanaście % sumy kredytu.Wkład zwraca się po kilku latach,a później to już jest czysty zysk.Wkładanie wszystkich pieniędzy w mieszkanie jest lekko mówiąc nieodpowiednią formą inwestowania w nieruchomości.
Wszyscy doradzają,a nikt chyba pojęcia nie ma jak się zarabia na nieruchomościach pokerface


RE: Inwestycja 120k - shooreck - 12-11-2014 16:40

Pomyśl też o kupnie kawalerki do remontu, za jakieś 70k. Remontujesz ją tanio i ładnie za... powiedzmy 20k. I sprzedajesz za np. 110-120 Smile

A jak masz kupić za całą kwotę kawalerke i wynajmować ją studentom, to według mnie lepiej na lokate wpłacić i mieć te 400+ zł miesięcznie Smile


RE: Inwestycja 120k - Squnek - 12-11-2014 16:41

Może w działki blisko morza lub inne lokalizacje? czy aukcje komornicze Big Grin


RE: Inwestycja 120k - Q-ba - 12-11-2014 16:44

Dokładnie tak, jak kupować mieszkanie to tylko kredyt + wkład własny, wtedy możesz kupić nawet kilka takich mieszkań i masz kilkukrotnie większy zysk. Tutaj oczywiście kluczowa sprawa to zdolność kredytowa, ale jak taką posiadasz to za 120K kupisz co najmniej 3 mieszkania licząc po 20-30K wkład własny i troche kasy na umeblowania. Wszystko zależy od miasta i lokalizacji. Im więcej uczelni tym lepiej, oraz od napisania dobrej umowy (kaucja itp.) tak żebyś nie miał pustostanu.
Potwierdzam również to co napisali koledzy wyżej że zysk jest w granicach 5-8% w zależności od miejsca, ale biorąc pod uwage że kredy sam ci się spłaca to zawsze zostaje kilka stówek na czysto. Trzeba tez liczyć remonty, martwe miesiące (np. wakacje) i podpisywać odpowiednie umowy np. z góry na cały semestr 5 msc

Ogólnie rzecz biorąc inwestycje w nieruchomości sa raczej pewne i bezpieczne, ale też długoterminowe. Ja bym to raczej zainwestował w IT, zwłaszcza że jest to moja branża to inwestycja np. w gre potrafi się zwrócić w 1-2msc, podobnie sprawa wygląda z różnymi serwisami/platformami itp. tam zwroty możesz mieć bardzo szybko, tylko tutaj jest trochę inne ryzyko Smile