Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Konto dla młodzieży - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Konta Bankowe (/Forum-Konta-Bankowe-449)
+--- Dział: Banki (/Forum-Banki-237)
+--- Wątek: Konto dla młodzieży (/Temat-Konto-dla-mlodziezy-101215)

Strony: 1 2


Konto dla młodzieży - komorxd - 09-11-2014 10:21

Mam pytanie jak wygląda zakładanie konta dla nieletnich, słyszałem że trzeba przyjść z rodzicem może ktoś dokładnie napisać co i jak ?


RE: Konto dla młodzieży - mikiniki - 09-11-2014 10:24

Cześć.
Tak, nie wiem czy dokładnie przyjść, czy w obecności kuriera, ale rodzic musi wyrazić zgodę na Twoje konto.


RE: Konto dla młodzieży - olekn1 - 09-11-2014 10:24

Np. w Alior Banku musisz przyjść z rodzicem, wybieracie rodzaj konta itp. i tylko twój rodzic i ty musicie podpisać parę papierków Wink

Jeżeli twój rodzic ma konto w tym banku, to będziesz pod jego "kontrolą" tj. może sprawdzić stan konta i go zmieniać, ale jeżeli nie ma, to masz wolną rękę Wink


RE: Konto dla młodzieży - marcel_kk - 09-11-2014 10:28

Ile masz lat ? W większości trzeba mieć pewne minimum.
Zależy do czego potrzebne Ci konto,
może warto rozważyć posiadanie karty Preipad.


RE: Konto dla młodzieży - Zupagesto - 09-11-2014 11:33

W ING masz konto bez opłat do 18 roku życia, później aby nadal mieć bez opłat musisz jedynie zrobić 200zł transakcji bezgotówkowych kartą debetową, wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce masz za 0zł.
Co do formalności to na pewno musisz przyjść z rodzicem lub prawnym opiekunem do placówki banku i mieć ze sobą poza skróconym odpisem aktu urodzenia jakiś dokument tożsamości (wystarczy chyba legitymacja, albo jeśli posiadasz to dowód osobisty). W ciągu maksymalnie 14 dni dostajesz kartę debetową pocztą, natomiast z samego konta możesz korzystać już tego samego dnia.


RE: Konto dla młodzieży - damianus627 - 09-11-2014 11:43

(09-11-2014 10:28)marcel_kk napisał(a):  Ile masz lat ? W większości trzeba mieć pewne minimum.
Zależy do czego potrzebne Ci konto,
może warto rozważyć posiadanie karty Preipad.
Ostatnio w PKO BP słyszałem, że konto można mieć od mniej niż 13 lat, więc wiek autora, powinien już być odpowiedni. Na pewno dla autora konto będzie lepsze od prepaida, bo nim jednak nie wszędzie można zapłacić.


RE: Konto dla młodzieży - Killigan - 09-11-2014 11:48

Ogólnie w MBanku też można IzzyKonto czy jakoś tak dla nieletnich Smile


RE: Konto dla młodzieży - komorxd - 09-11-2014 15:29

mam 17 lat, a konto chciałbym założyć w pko bp kolega tam ma i chyba tylko za karte 2 zł czy tam 3 miesięcznie, dokładniej mi chodzi czy wiecie jakie dokumenty trzeba ze sobą zabrać czy tylko dowód osobisty czy coś jeszcze ?


RE: Konto dla młodzieży - Slight - 09-11-2014 16:00

Na pewno jakiś dowód tożsamości; dowód/legitymacja/paszport, no i na pewno dowód rodzica.


RE: Konto dla młodzieży - GaCeL - 09-11-2014 16:09

Ja polecam ci mBank wymagana jest legitymacja szkolna poczytaj o izzyKoncie. 0 kosztów.