Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
"Podejrzany" użytkownik allegro - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-10)
+--- Wątek: "Podejrzany" użytkownik allegro (/Temat-Podejrzany-uzytkownik-allegro-100831)

Strony: 1 2


"Podejrzany" użytkownik allegro - mikolaj90 - 03-11-2014 14:14

Siemka, sprzedaje ps3 na allegro i otrzymałem 2 listopada 2014 23:40 email od użytkownika spaw5:
Cytat:"Ostateczna cena towaru?".

Dzisiaj o 13:51 otrzymuje email od [email protected] (od tego spaw5) tylko z jego niby emaila z wiadomością:

Cytat:"Czesc,

Jestem bardzo zadowolony z odpowiedzi do mnie i chcialbym kupic przedmiot, co to jest stan przedmiotu i zakup towaru dla mojego syna i chcialem sie dowiedziec, ze bede co platnosci przelewem bo mam maly problem z moim PayU konto na Allegro i bedzie równiez dodac dodatkowy kontroler 200PLN do zaplaty jako koszty wysylki do Wielkiej Brytanii za posrednictwem Pocztex-EMS (EE) i koszt wysylki do Wielkiej Brytanii z Pocztex-EMS (EE) tutaj (http://www.pocztex.pl/ems_cennik_uslug.php), Ja potrzebowac ty wobec poczta mi swoje dane bankowe pelnej platnosci takich jak

Nazwa:
Numer konta:
Kod SWIFT:
Nazwa banku:
Numer telefonu:

Tak, ze moge zrobic przelewu do Ciebie...

Czekam na szybka odpowiedz...

Dzieki,"

Co o tym sądzicie ? Mi wydaję się to trochę podejrzane. Wiadomo, nic nie wyślę póki nie ma kasy na koncie ale jestem po prostu ciekawy czy nie jakiś oszust. Poza tym na allegro mam podane, że nie wysyłam za granicę. A no i oczywiście nie podałem mu swoich danych.


RE: "Podejrzany" użytkownik allegro - Watoga - 03-11-2014 14:17

Smieeerdzi z daleka jak na moje doswiadczenie z allegro ;-)


RE: "Podejrzany" użytkownik allegro - Liromir - 03-11-2014 14:18

przekręt nigeryjski, olej gościa 100% scam


RE: "Podejrzany" użytkownik allegro - mikolaj90 - 03-11-2014 14:19

He tak myślałem ale ma pecha, że nie trafił na naiwniaka ;d Dzięki za odpowiedzi.


Odp: "Podejrzany" użytkownik allegro - damianus627 - 03-11-2014 14:20

Wiadomość z jakiegoś translatora.


RE: "Podejrzany" użytkownik allegro - surfer0700 - 03-11-2014 14:22

http://pomoc.allegro.pl/artykul/25539/czym-jest-przekret-nigeryjski


RE: "Podejrzany" użytkownik allegro - Szaman1644 - 03-11-2014 14:24

Też podobną wiadomość kiedyś już dostałem, ale nie chodziło o PS3. Ile identyczne dane ode mnie chciał. Nic mu nie odpisałem, bo też dla mnie to trochę śmierdziało przekrętem Big Grin


RE: "Podejrzany" użytkownik allegro - Kaspirek - 04-11-2014 07:05

A pytanie co z tego ze ma numer banku itp?


RE: "Podejrzany" użytkownik allegro - Szaman1644 - 04-11-2014 07:56

(04-11-2014 07:05)Kaspirek napisał(a):  A pytanie co z tego ze ma numer banku itp?

Przeczytaj sobie artykuł z tego linku co surfer dał i zobaczysz co i jak Big Grin


RE: "Podejrzany" użytkownik allegro - Kaspirek - 04-11-2014 14:12

no tylko debil moze sie nabrac i wyslac towar jak jeszcze nie zaksiegowane ma Smile