Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Własny serwer w domu - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarządzanie stronami Internetowymi (/Forum-Zarzadzanie-stronami-Internetowymi-358)
+--- Dział: Hostingi i Serwery (/Forum-Hostingi-i-Serwery-359)
+--- Wątek: Własny serwer w domu (/Temat-Wlasny-serwer-w-domu-100794)

Strony: 1 2 3 4


Własny serwer w domu - zortexswit98 - 02-11-2014 21:50

Witam, mam pytanie, otóż mam w domu drugi nieużywany komputer, który mógłby działać 24 na dobę, pytanie jak go wykorzystać ? Myślałem o UtubeHits.com, tylko że chciałbym odpalić parę takich aplikacji na raz, a nie wiem czy to jest możliwe ?
Autosurfy odpadają, bo mi się nawet za prąd nie zwróci.


RE: Własny serwer w domu - sheko12 - 03-11-2014 01:01

Więcej za prąd wydasz nisz to będzie warte.....

Podaj parametry komputera/łącze, po za tym potrzebujesz adresu zewnętrznego jeśli chcesz szaleć w sieci, do uzyskania adresu IP (zewnątrz) musiałbyś z konfigurować łącze/ustawieniami Routera.

Po za tym komputer nie wytrzyma tak nadmiernej i intensywnej pracy, od przeciążeń i pracy padnie, przyjdzie rachunek za prąd i wyjdziesz na minusie.

Instalacje serwera przeprowadzisz nawet na laptopie, pytanie, na ile będzie on zdolny? jakbyś kupił zwykłego VPS byłby on bardziej wydajniejszy niż twój pecet.

Podaj jakieś informacje na temat komputera, z jakiego serwera korzystasz (np WebServ) lub inny.
Jaki masz internet? połączenie/router/firme?

P.S, oczywiście, że jest możliwe uruchomienie kilku aplikacji.


RE: Własny serwer w domu - Aix - 03-11-2014 01:09

Możesz uruchomić kilka aplikacji korzystając chociazby z VirtualBoxa, ale czy komputer da rade? to już jest zależne od paramterów, tylko że na dłuższą metę jest to nie opłacalne, bo taniej Cie wyjdzie kupić i opłacić na miesiac serwer VPS niż trzymać to wszystko w domu


Odp: Własny serwer w domu - KarolD - 03-11-2014 07:27

Uruchom hitleapa ( w nim link do shorte ) juz mam z tego pare $$$. Potem parę autosurfów i jakies boty do promowania filmow z ppa np SYV czy cos do addmefast. Powinno byc ok Smile


RE: Własny serwer w domu - zortexswit98 - 03-11-2014 16:54

Mój komputer to :
Procesor Intel Pentium 3.00 GHz 2 rdzenie
80 Gb Dysk Twardy
2 Gb Ram
Zasilacz Chieftech 300 W

Ewentualnie zrobię z mojego nowego:
Procesor Intel Core I5 3.5 Ghz 4 rdzenie
10 GB RAM
250 GB Dysk Twardy
Zasilacz 500 W OCZ

Zainteresowałem się również tematem Bitcoinów, czy to opłacalne ?
I czy za tego hitleapa nie dostanę bana na shorte.st ?


RE: Własny serwer w domu - sheko12 - 03-11-2014 21:48

Bitcoin na komputerze zwykłym wyjdzie słabo, to co dałeś to standardowa konfiguracja, da rade odpalcć aplikacje i zarządzać serwerem.

Tylko będziesz miał dużo kombinowania z zewnętrznym IP, bo jednak nie pracujesz wyłącznie na localhoście.
Według mnie, 24h to przesada dla tego peceta, duże rachunki za prąd, przy dobrym szczęściu bezproblemowe działanie komputera, niestet, ale na pewno będziesz sporo na minusie na początku.
Chodź nie będę się wypowiadał na temat metod zarobku poprzez te aplikacje, to niesie za sobą wiele różnych niespodzianek.


RE: Własny serwer w domu - linoskoczek - 03-11-2014 22:25

sheko12 dobrze napisał, a ja tylko potwierdzę. Stawianie serwera we własnym domu jest opłacalne tylko wtedy, jeśli ma się darmowy prąd. Policz, ile będziesz płacił, a stwierdzisz, że VPS będzie lepszym wyborem.


RE: Własny serwer w domu - sheko12 - 03-11-2014 22:27

Zawsze może kupić szafe, podprowadzić światłowód, stracić minimum 50k na instalacje sprzętu i prąd we własnym zakresie.

Też nie widze w tym problemu Smile


RE: Własny serwer w domu - linoskoczek - 03-11-2014 22:36

(03-11-2014 22:27)sheko12 napisał(a):  Zawsze może kupić szafe, podprowadzić światłowód, stracić minimum 50k na instalacje sprzętu i prąd we własnym zakresie.

Też nie widze w tym problemu Smile

Nie zapomnij o doprowadzeniu drugiej nitki prądu i/lub przyczepienia agregata za oknem, wybudowaniem oddzielnego pomieszczenia z chłodzeniem i zainstalowaniem systemu gaśniczego Jerk2


Odp: RE: Własny serwer w domu - KarolD - 03-11-2014 22:50

(03-11-2014 16:54)zortexswit98 napisał(a):  Mój komputer to :
Procesor Intel Pentium 3.00 GHz 2 rdzenie
80 Gb Dysk Twardy
2 Gb Ram
Zasilacz Chieftech 300 W

Ewentualnie zrobię z mojego nowego:
Procesor Intel Core I5 3.5 Ghz 4 rdzenie
10 GB RAM
250 GB Dysk Twardy
Zasilacz 500 W OCZ

Zainteresowałem się również tematem Bitcoinów, czy to opłacalne ?
I czy za tego hitleapa nie dostanę bana na shorte.st ?

Co do shorte i hitleap bana zlapalem i mialem już 5$ Sad

Możesz zachostować albo samemu zrobić serwer minecraft/teamspeak 3 i zbierać oplaty co miesiać. Dodatkowo odpalić hitleapa i zbierać minuty i sprzedawać albo wykorzystywać na ptp np ptp multi z sejfika. Do tego coś do promowania filmów ppa. Np syv zbierasz pkt i albo sprzedajesz albo wykorzystujesz. I do tego parę autosurfow odpalić i powinieneś wyjść na +

Ps: wlacz tryb energooszczedny ( tzn wyłącz zbędne programy ) ( odlacz monitor od kompa ( daj tylko do poczatkowej konfiguracji i dp sprawdzania jak się wszystko ma co np. Tydzień.