Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Wygraj BŁYSK! Gladwell - czyli potęga przeczucia w biznesie - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Kosz/Spam/Archiwum (/Forum-Kosz-Spam-Archiwum-11)
+--- Wątek: Wygraj BŁYSK! Gladwell - czyli potęga przeczucia w biznesie (/Temat-Wygraj-BLYSK-Gladwell-czyli-potega-przeczucia-w-biznesie-100718)

Strony: 1 2 3 4


Wygraj BŁYSK! Gladwell - czyli potęga przeczucia w biznesie - Inwestor25 - 01-11-2014 21:19

Mam dla Was małą niespodziankę - do wygrania książkę, która stanowi jedną z podstaw mojego inwestowania, biznesowych decyzji, pomysłów na zarabianie pieniędzy.

Myślę, że warto ją przeczytać, przemyśleć i zastosować w życiu.

Jest to jedna z lektur obowiązkowych na studiach marketingowych - ciekawy materiał, który naprawdę polecam

Błysk! Potęga przeczucia - Malcolm Gladwell

Co trzeba zrobić?

1. Mile widziany reput dla mnie Wink

2. Wpisać swój numerek (kolejno od 1..)

3. Wykonać proste zadanie konkursowe: Odpowiedzieć na pytanie:

"Badania i analizy czy intuicja?"

4. Gotowe! Smile

Do rozdania 2 książki:
- jedna metodą losowania (wybór za pomocą losowe.pl)
- jedna na podstawie odpowiedzi, dlatego mile widziane ciekawe wypowiedzi

Konkurs trwa do 10 listopada.

[Obrazek: ba6169ed46c9fc5fgen.jpg]


RE: Wygraj BŁYSK! Gladwell - czyli potęga przeczucia w biznesie - smoku1996 - 01-11-2014 21:37

To będę pierwszy Huh 1
A wracając do pytania to myślę że badania i intuicja są jednakowo ważne. Mając dużą wiedzę podpartą intuicją, można zdziałać w opcjach binarnych sporo, bo to będzie mieszanka wybuchowa. To jest moje zdanie, a przynajmniej tak mi się wydaje Smile


RE: Wygraj BŁYSK! Gladwell - czyli potęga przeczucia w biznesie - AntonioFresco - 01-11-2014 21:47

2

w każdym biznesie intuicja jest bardzo ważna, podobnie jak badania, potwierdzenia obserwacyjne, testy, research, choć bywają momenty, że nie ma czasu na badania i analizy i wtedy trzeba zaufać intuicji

Smile


RE: Wygraj BŁYSK! Gladwell - czyli potęga przeczucia w biznesie - Czmiel - 01-11-2014 22:16

3
Uważam że intuicja jest równie ważna co analizy, ale to też zależy jaka jest nasza intuicja bo jeśli jest zje...ana to nic nam z niej, i lepiej kierować się analizami. Smile


RE: Wygraj BŁYSK! Gladwell - czyli potęga przeczucia w biznesie - Mateush - 02-11-2014 00:18

3

Pewnie wszystkiego po trochu - intuicja w wielu ryzykownych przypadkach jest ważniejsza aniżeli badania, analizy, interpretacje. W inwestycjach na pewno duża ilość intuicji pomaga. W biznesie intuicja jest chyba podstawą.


RE: Wygraj BŁYSK! Gladwell - czyli potęga przeczucia w biznesie - biol1y - 02-11-2014 00:58

5.
Najpierw analizy i badania - z czasem nabiera się jakiś doświadczeń i można wspierać się intuicją. Takie moje zdanie Smile


RE: Wygraj BŁYSK! Gladwell - czyli potęga przeczucia w biznesie - Mafesto - 02-11-2014 10:15

6 (dwa razy jest trójeczka).
Uważam, że intuicja jest ważniejsza, bardzo często jest tak, że pierwsze wrażenie, pierwsza myśl jest poprawna ale wydaje nam się, że to niemożliwe i wtedy zaczynamy myśleć, szukamy podparcia w faktach, analizach, wydarzeniach. Obstawiamy coś co musi wejść, przecież przeglądałem tyle informacji, a tak naprawdę niczego nie jesteśmy w stu procentach przewidzieć. Możemy zauważyć jakieś tendencje, trendy ale zawsze jest czynnik X, pewien stopień losowości.


RE: Wygraj BŁYSK! Gladwell - czyli potęga przeczucia w biznesie - Nupek369 - 02-11-2014 13:02

Szczęśliwa 7 Huh

Teoretycznie powinno się kierować badaniami i analizami, a nie swoim widzi misie. Intuicyjne granie na giełdzie jest moim zdaniem jak hazard. To jednak tylko moja opinia, a każdy powinien grać jak mu jest dobrze. Jeśli ktoś intuicyjnie potrafi wyjść na plus, to gratulacje. Ogólnie niech każdy gra jak mu wygodniej i byle na plus. Huh


RE: Wygraj BŁYSK! Gladwell - czyli potęga przeczucia w biznesie - MarcinHelios - 02-11-2014 13:50

8

Według mnie w biznesie, inwestycjach, życiu - wszędzie - intuicja i przeczucie mają bardzo duże znaczenie. Czy np. w momencie, gdy masz dosłownie ułamki sekund by podjąć decyzję, np. gdy stoisz na ulicy i pędzi na Ciebie wariat, to masz czas by analizować w którą stronę skoczyć, z jaką prędkością jedzie auto, czy dasz radę się cofnąć czy lepiej iść do przodu? Działasz intuicyjnie.

Na aukcji (stacjonarnej) - zastanawiasz się ile kasy możesz przeznaczyć, rozważasz każdą ofertę czy działasz intuicyjnie (w ramach posiadanych środków)? Jeśli za długo będziesz się zastanawiać to ktoś sprzątnie Ci ofertę sprzed nosa.

Gdy wspinasz się w górach i kurcze, zjeżdżasz w dół, to analizujesz otoczenie, skład skał, wysokość, prędkość spadania czy od razu intuicyjnie chwytasz się jakiejś skałki?

W biznesie jest podobnie - niekiedy trzeba zaufać przeczuciu i zdecydować się na coś bez długich analiz.

Czasem intuicja zawiedzie i biznes nie wypali, ale badania i analizy też zawodzą. A czasem intuicja pozwoli osiągnąć mega sukces.


RE: Wygraj BŁYSK! Gladwell - czyli potęga przeczucia w biznesie - OctoBerro - 02-11-2014 15:13

9.

Mix intuicji i analiz czy badań - przepis na udane ciasto czyli udany biznes Wink