Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Podatki praktyka. - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Podatki praktyka. (/Temat-Podatki-praktyka-100616)



Podatki praktyka. - osinex - 31-10-2014 12:00

Hej
Czytam posty z tego działu i rozumiem, że muszę rozliczać się z każdej złotówki. Ale to teoria, jak to wygląda w praktyce? Czy młody chłopak który nigdy nie miał pracy i zarabia musi się rozliczać? Jak duże jest ryzyko problemu z US?


RE: Podatki praktyka. - abelabel2 - 31-10-2014 12:05

Jak zaczniesz pierwszą prace na etacie to tez mozesz powiedzieć ze nigdy wczesniej nie pracowales Big Grin


RE: Podatki praktyka. - Arko20 - 31-10-2014 12:14

Podpinam sie pod pytanie;p
jestem w podobnej sytuacji


RE: Podatki praktyka. - domin_dz - 31-10-2014 14:04

Jak zarabiasz 2000 zł+ miesięcznie to lepiej się rozliczyć. Ale przy kwotach rzędu 100 zł miesięcznie, moim zdaniem fiskusowi się nie będzie chciało ciebie ścigać. Ryzyko kontroli jest takie same - wyrywkowo, niezależnie czy zarabiasz 100 czy 10000 zł miesięcznie (chyba, że kupisz drogi samochód/mieszkanie lub przyjmujesz przelewy 15000 Euro+). Jak chcesz mieć czyste sumienie to rozliczaj się z każdej złotówki a wtedy ci nic nie grozi Smile

Za nieodprowadzony podatek grozi kara ograniczenia wolności lub kara grzywny + nakaz zapłaty zaległego podatku z ostatnich 5 lat - siedzieć na pewno nie pójdziesz Smile


RE: Podatki praktyka. - osinex - 31-10-2014 16:36

Jak duża ta grzywna?
PS: W tym temacie chce tylko informacje praktyczne. Czy w praktycce US wgl szuka ludzi ktorzy nie zgladaja dochodów czy tylko wieksze kwoty rzędu xdziesięciu tysiecy miesięcznie?


RE: Podatki praktyka. - domin_dz - 31-10-2014 16:43

(31-10-2014 16:36)osinex napisał(a):  Jak duża ta grzywna?
PS: W tym temacie chce tylko informacje praktyczne. Czy w praktycce US wgl szuka ludzi ktorzy nie zgladaja dochodów czy tylko wieksze kwoty rzędu xdziesięciu tysiecy miesięcznie?

Nie wiem ale to zależy o jakie kwoty chodzi zapewne Smile

A odpowiedź na drugie pytanie znajdziesz w moim poprzednim poście.


RE: Podatki praktyka. - MaLiN - 01-11-2014 10:34

Dużo się mówi, że Urząd Skarbowy może skontrolować. Ale nigdy wśród moich znajomych, którzy również zarabiają przez internet nie spotkałem się z żadną z kontroli. Według mnie jest to mit. Oczywiście jeśli ktoś Cię podkabluje, to wtedy coś takiego może się zdarzyć. Ale to już jak się ma zazdrosnych sąsiadów Lol

Ogólnie Państwo próbuje to na siłe odbudować. Podgląd na konta bankowe etc.


RE: Podatki praktyka. - osinex - 01-11-2014 11:27

(01-11-2014 10:34)MLN napisał(a):  Dużo się mówi, że Urząd Skarbowy może skontrolować. Ale nigdy wśród moich znajomych, którzy również zarabiają przez internet nie spotkałem się z żadną z kontroli. Według mnie jest to mit. Oczywiście jeśli ktoś Cię podkabluje, to wtedy coś takiego może się zdarzyć. Ale to już jak się ma zazdrosnych sąsiadów Lol

Właśnie też miałem takie wrażenie, chciałem Potwierdzić moje przeczucie opinią kogoś mądrzejszego ;d


RE: Podatki praktyka. - Mauorycy - 02-11-2014 00:51

US w pierwszej kolejności weryfikuje "donosy" Smile Co do kary, to jest to zaległy podatek + 10% odsetek naliczanych każdego niezapłaconego roku (max 50% wiadomo, chociaż teraz chyba nawet i po 6 latach się dopiero przedawnia...).
Drugą sprawą jest to, że oni zawsze są kilka korków przed Tobą...A to Ci wymyślą, że firmę powinieneś już dawno założyć i z tego tytułu przyfasolą sytą karę...A to, jak nie będziesz miał jakiś dowodów, skąd pochodzą $, przypitolą 75% karnego podatku...
Mogą się jeszcze doczepić o kasy fiskalne i inne duperele w zależności od tego w czym się trudzisz...
No i wiadomo...nawet jak rozliczysz podatek, mogą się do*ebać, że rozliczyłeś go źle...i w najgorszym wypadku zarzucić Ci popełnienie przestępstwa...(że niby celowo coś próbowałeś ukryć itd...).

W skrócie:
Lepiej być brudnym ciapatym i siedzieć na socjalu w UK, gdzie dostaniesz od państwa 20k GBP rocznie - mieć na wszystko wy*ebane, no i dodatkowo drugie tyle ukraść Smile


RE: Podatki praktyka. - rachman - 18-11-2014 00:40

"Czytam posty z tego działu i rozumiem, że muszę rozliczać się z każdej złotówki."
Dokładnie.

"Ale to teoria,..."
Nie, to prawo.

"jak to wygląda w praktyce? Czy młody chłopak który nigdy nie miał pracy i zarabia musi się rozliczać?"
W praktyce wygląda to tak, że musi. Taki ma obowiązek prawny. Czy to robi? Jeden tak, drugi nie, inny ukradnie, inny spier... za granicę. Każdy ma swój rozum i jego wybór co robi Wink

"Jak duże jest ryzyko problemu z US?"
Jak wspomnieli koledzy... zależy od sąsiadów, od kolegów którzy pozazdroszczą nowej komóry a przypomni im się że coś się kiedyś chwaliłeś mamoną z netu, lub po prostu będziesz mieć pecha i wylosują Cię na chybił trafił. Statystycznie nikt tego nie wie jak to często bywa bo nikt się by nie przyznał raczej Wink Pewnie bardzo rzadko.