Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Podatek... - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Podatek... (/Temat-Podatek-100604)

Strony: 1 2


Podatek... - lotnik113 - 30-10-2014 22:18

Witam, mam problem byłem w urzędzie skarbowym chciałem się dowiedzieć jak płacić owy podatek dodam ze pełnoletni nie jestem pieniądze juz raz wypłaciłem, chcę się poprostu dowiedzieć jak zapłacić ten podatek bo w US skierowali mnie do urzedu miastaa a tam powiedzieli ze usze założyć działalność gospodarczą. Możecie mi powiedzieć jak się z tego rozliczyć? Czytałem że do jakiegoś PITU sie to dopisuje..


RE: Podatek... - szczygielek - 30-10-2014 22:21

Nie masz 18 lat to sam się nie rozliczysz Wink możesz tylko "dopisać" się do rodziców/opiekunów

http://serwisy.gazetaprawna.pl/pit/artykuly/610648,dochody_maloletniego_dziecka_wykaz_w_swoim_zeznaniu_pit.html


RE: Podatek... - Kede - 30-10-2014 23:51

Podpisz umowę o dzieło z firmą, która Ci wypłaciła.


RE: Podatek... - MaLiN - 31-10-2014 01:47

Trochę dziwne, że w US nie wytłumaczyli Tobie co masz zrobić, ach ta biurokracja Rolleyes


RE: Podatek... - marcel_kk - 31-10-2014 04:47

(31-10-2014 01:47)MLN napisał(a):  Trochę dziwne, że w US nie wytłumaczyli Tobie co masz zrobić, ach ta biurokracja Rolleyes

Etam...od razu biurokracja... Z politowaniem popatrzyli na dzieciaka co
zarobił na cukierki i pani w okienku nie miała serca zabierać mu tych grosinek
dlatego zaproponowała mu wycieczkę na świeżym powietrzu do Urzędu Miasta aby się przeszedł, dotlenił mózg i przemyślał pewne sprawy...


RE: Podatek... - lotnik113 - 31-10-2014 06:50

Mam 17 lat i z US myślała że mam 18 tak jak pani w urzędzie miasta... Czyli jak rozliczyć się z tymi rodzicami co mam zrobić?


RE: Podatek... - Admin - 31-10-2014 07:19

Chłopacy już Ci odpowiedzieli. Tak, masz się rozliczyć z rodzicami. DG zakładać nie musisz jeśli nie zarabiasz w sposób stały i zorganizowany, działalność zupełnie dorywcza pod to nie podlega.


RE: Podatek... - domin_dz - 31-10-2014 09:49

Dodatkowo jak twój zarobek polega na najmie powierzchni reklamowej to nie musisz zakładać DG, to jest tak jak z wynajmowaniem mieszkania.


RE: Podatek... - Admin - 31-10-2014 09:54

(31-10-2014 09:49)domin_dz napisał(a):  Dodatkowo jak twój zarobek polega na najmie powierzchni reklamowej to nie musisz zakładać DG, to jest tak jak z wynajmowaniem mieszkania.

Też czytałem ostatnio o tej interpretacji, mało tego podatek wtedy wynosi zaledwie 7,5%, jest to trochę sprzeczne z interpretacjami z kilku lat wcześniejszymi interpretacjami. Ci w ministerstwie finansów sami do końca nie wiedzą na czym to internetowe najmowanie powierzchni czy zarabianie polega - co potwierdza wspomniana rozbieżność interpretacji.


RE: Podatek... - lotnik113 - 31-10-2014 14:08

Zarabiam głownie na freebiz. Kase już wypłaciłem, jak zapłacić ten podatek jeśli zaznacze coś na tym całym Pi'cie to gdzie tą kase zanieść?