Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Jak ustawić polskie znaki? Wczytuje mi inną czcionką - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarządzanie stronami Internetowymi (/Forum-Zarzadzanie-stronami-Internetowymi-358)
+--- Dział: Wordpress (/Forum-Wordpress-360)
+--- Wątek: Jak ustawić polskie znaki? Wczytuje mi inną czcionką (/Temat-Jak-ustawic-polskie-znaki-Wczytuje-mi-inna-czcionka-100137)



Jak ustawić polskie znaki? Wczytuje mi inną czcionką - davidek00 - 23-10-2014 15:04

Witam jak w temacie mam na stronie polskie znaki które są wyświetlane inną czcionką lub na niektórych urządzeniach wyskakują kwadraty.

Proszę o pomoc.


RE: Jak ustawić polskie znaki? Wczytuje mi inną czcionką - linoskoczek - 23-10-2014 15:19

Musisz użyć innej czcionki.
Nic nie pomogę więcej, bo nie napisałeś nawet czy jest to na jakimś silniku czy html.


RE: Jak ustawić polskie znaki? Wczytuje mi inną czcionką - davidek00 - 23-10-2014 15:21

(23-10-2014 15:19)linoskoczek napisał(a):  Musisz użyć innej czcionki.
Nic nie pomogę więcej, bo nie napisałeś nawet czy jest to na jakimś silniku czy html.

Tu chodzi raczej o szablon muszę w kodzie coś zmienić ale nie wiem gdzie i co dokładnie.


RE: Jak ustawić polskie znaki? Wczytuje mi inną czcionką - essi - 23-10-2014 15:22

Musisz zmienić na poczatku w kodzie strony język, poszukaj w google masz gotowe kody.


RE: Jak ustawić polskie znaki? Wczytuje mi inną czcionką - davidek00 - 23-10-2014 15:38

(23-10-2014 15:22)essi napisał(a):  Musisz zmienić na poczatku w kodzie strony język, poszukaj w google masz gotowe kody.
Dokładnie w której zakładce style?


RE: Jak ustawić polskie znaki? Wczytuje mi inną czcionką - linoskoczek - 23-10-2014 18:45

(23-10-2014 15:38)davidek00 napisał(a):  
(23-10-2014 15:22)essi napisał(a):  Musisz zmienić na poczatku w kodzie strony język, poszukaj w google masz gotowe kody.
Dokładnie w której zakładce style?

To nie to.

Musisz mieć czcionkę, która obsługuje polskie znaki.

Mega prosta i prymitywna metoda. Przejdź do Motywy -> Edytor i dodaj na samym końcu pliku:
Kod:
body {
font-family: Arial !important;
}

Radziłbym jednak pozmieniać pojedynczo linijki w motywie, bo taki zabieg robi z każdej czcionki Arial, a niekiedy nie powinno tak być (np. na pasku admina nie będziesz miał tych ładnych ikonek).


RE: Jak ustawić polskie znaki? Wczytuje mi inną czcionką - davidek00 - 24-10-2014 20:23

(23-10-2014 18:45)linoskoczek napisał(a):  
(23-10-2014 15:38)davidek00 napisał(a):  
(23-10-2014 15:22)essi napisał(a):  Musisz zmienić na poczatku w kodzie strony język, poszukaj w google masz gotowe kody.
Dokładnie w której zakładce style?

To nie to.

Musisz mieć czcionkę, która obsługuje polskie znaki.

Mega prosta i prymitywna metoda. Przejdź do Motywy -> Edytor i dodaj na samym końcu pliku:
Kod:
body {
font-family: Arial !important;
}

Radziłbym jednak pozmieniać pojedynczo linijki w motywie, bo taki zabieg robi z każdej czcionki Arial, a niekiedy nie powinno tak być (np. na pasku admina nie będziesz miał tych ładnych ikonek).

Ale jak pozmieniać pojedynczo nie do końca rozumiem.


RE: Jak ustawić polskie znaki? Wczytuje mi inną czcionką - linoskoczek - 24-10-2014 21:47

(24-10-2014 20:23)davidek00 napisał(a):  Ale jak pozmieniać pojedynczo nie do końca rozumiem.

Masz np. kod:
Kod:
h1 {
font-family: tutajjakasnazwaczcionki;
color: red;
}

#content {
background-color: #FFF;
}

h2 {
font-weight: bold;
font-family: tutajjakasnazwaczcionki;
color: blue;
}

Czcionkę mają ustawioną elementy h1 oraz h2, wiec musisz zmienić ją na np. Arial (która jest w znacznej większości systemów operacyjnych, ma polskie znaki oraz ładnie wygląda). Taki będzie kod po modyfikacji:

Kod:
h1 {
font-family: Arial;
color: red;
}

#content {
background-color: #FFF;
}

h2 {
font-weight: bold;
font-family: Arial;
color: blue;
}

Możesz spróbować też skopiować cały kod stylu do notatnika, w nim Ctrl + H i masz opcję do zamiany tekstu (zamieniasz np. z tutajjakasnazwaczcionki na Arial).


RE: Jak ustawić polskie znaki? Wczytuje mi inną czcionką - davidek00 - 24-10-2014 21:57

No tak ale to do każdego postu zmieniać mam czcionkę ?
Wolał bym że zmieniam jedno i jest to w tytułach nie czyta mi .Pomagasz na gg lub pw?