Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Uwaga na użytkownika 12qwas - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Oszustwa / Scam (/Forum-Oszustwa-Scam-140)
+--- Wątek: Uwaga na użytkownika 12qwas (/Temat-Uwaga-na-uzytkownika-12qwas-133765)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7


RE: Uwaga na użytkownika 12qwas - Assasinoo - 30-05-2016 10:59

PayPal nie cofnie transakcji wysłanej jak rodzina/znajomi, ale ktoś tam wcześniej pisał, że zapłacił paypalem jak rodzina/znajomi za pomocą karty kredytowej, w takim przypadku zgłosić do banku nieautoryzowaną transakcję, oni cofną paypalowi hajs, a paypal cofnie oszustowi #potwierdzoneinfo


RE: Uwaga na użytkownika 12qwas - Fallriv - 01-06-2016 16:32

Rozmawiałem z dzielnicowym i polecił mi zgłosić sprawe oszustwa w komendzie policji właściwym według miejsca zamieszkania, potem oni przeslą sprawe do komendy w Chełmie i sprawdzą m.in. czy to o niego chodzi. Jeśli tak to sprawa się zamknie (i jego też mam nadzieje zamkną Big Grin).

A jeśli to nie on, to będą szukać dalej - sprawdzą ten numer konta z PKO, prześledzą po IP z gg, forum itd. Także lada dzień idę z tym u siebie Wink


RE: Uwaga na użytkownika 12qwas - ShuQi - 02-06-2016 09:09

@[Assasinoo]

Tu nie masz racji, pp w określonych przypadkach MOŻE cofnąć taką transakcje.(oczywiście nie na wniosek osoby lecz z wlasnego "widzimisie" -----> Wiem to po swoim koncie.

@[Fallriv]

Zmartwie Cię, lecz po IP z gg/forum NIE ZNAJDĄ NIKOGO. Pewien spory czas temu zostałem także naciągnięty na pewną sumkę(kilkaset zł) na tym forum, po podaniu szczegółów dostałem od policji po pewnym czasie listownie informacje w stylu" umorzono, za wiele osob sie rejestruje i nie mozemy odnaleźć tej osoby bla bla bla bla"


RE: Uwaga na użytkownika 12qwas - daniel42na - 02-06-2016 09:26

(02-06-2016 09:09)ShuQi napisał(a):  Fallriv

Zmartwie Cię, lecz po IP z gg/forum NIE ZNAJDĄ NIKOGO. Pewien spory czas temu zostałem także naciągnięty na pewną sumkę(kilkaset zł) na tym forum, po podaniu szczegółów dostałem od policji po pewnym czasie listownie informacje w stylu" umorzono, za wiele osob sie rejestruje i nie mozemy odnaleźć tej osoby bla bla bla bla"

Ja przy swojej sprawie podałem właśnie takie informacje i właśnie w ten sposób znaleźli typa. Nie generalizuj więc, dużo zależy od tego na jakiego policjanta się trafi. Warto przynajmniej spróbować.


RE: Uwaga na użytkownika 12qwas - marcel_kk - 02-06-2016 10:15

Nie potrzeba IP gg, forum, pp. Jest numer konta bankowego w PKO od tego zaczną
idąc tym tropem szybko odnajdą delikwenta.
Ja trafisz na pomocnego funkcjonariusza to ptwierdzi dane oszusta i wtedy
to już pozostanie wycieczka w okolice Chełmna.
Odzyskanie 2400 zł to kwota warta odwiedzin wschodnich rubieży naszego kraju.


RE: Uwaga na użytkownika 12qwas - Assasinoo - 02-06-2016 10:58

(02-06-2016 09:09)ShuQi napisał(a):  @[Assasinoo]

Tu nie masz racji, pp w określonych przypadkach MOŻE cofnąć taką transakcje.(oczywiście nie na wniosek osoby lecz z wlasnego "widzimisie" -----> Wiem to po swoim koncie.

Wiem, że PP może cofnąć kasę z własnego widzimisię (miałem przypadek, że wysłałem kasę z fake konta jak rodzina/znajomi koledze, a on miał mi zrobić przelew, PayPal cofnął kasę wysłaną jak rodzina/znajomi z powrotem na fejka i dowalił weryfikację Big Grin). Ale w przypadku gdy ktoś z real konta, wyśle jak rodzina/znajomi to jedyne co usłyszy od botów na supporcie, że te transakcje nie są objęte jakąkolwiek ochroną.


RE: Uwaga na użytkownika 12qwas - Fallriv - 06-06-2016 17:25

Sprawa zgłoszona dzisiaj u mnie na komisariacie Wink Poniżej dowód.

Obsługiwał mnie dość ogarnięty Pan od oszustw w internecie, także nie było większych problemów z wytłumaczeniem o co chodzi. Swoją drogą wspomniał, że właśnie mają zarzuty po ponad roku dla jakiejś osoby, która robiła wałki na Counter Striku Tongue Także nie znasz dnia ani godziny oszuście!

Neteller też prosił o to by zgłosić na policję, wysłałem już im ten skan zgłoszenia. Liczę, że niedługo rozpatrzą pozytywnie moją prośbę o cofnięcie tych transakcji i odzyskam swoje pieniądze Wink

Zgłaszajcie ludzie takie rzeczy! Im więcej osób i dowodów tym zawsze Policji łatwiej, a wiele nie trzeba. Wydrukować rozmowy, pół godzinki na komisariacie i już gościa szukają i w bazie mają.

[Obrazek: policja.jpg]