Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Jak dobrać suple? Jak przybrać na masie? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-10)
+---- Dział: Ciekawe Dyskusje (/Forum-Ciekawe-Dyskusje-328)
+---- Wątek: Jak dobrać suple? Jak przybrać na masie? (/Temat-Jak-dobrac-suple-Jak-przybrac-na-masie-97737)

Strony: 1 2 3 4


RE: Jak dobrać suple? Jak przybrać na masie? - never1908 - 22-03-2015 14:02

Mam podobny problem - mam 15 lat, 173cm wzrostu i waże zaledwie 48kg Sad
Warto kupic jakieś suple np Trec Whey 100?
Chodzi mi o to żeby przybrać na masie bo wyglądam jak kurczak :v
Zainwestowałem w ławeczke + drąg uniwersalny i hantle, ale jedyne co widze to jak kilogramy idą w dół, pomocy :/


RE: Jak dobrać suple? Jak przybrać na masie? - cokieee - 26-04-2015 21:02

(18 lat) Ja też miałem taki problem, wzrost mój to 193 i w lutym ważyłem 74 kg. obecnie waże 80kg Big GrinD wiesz jakim sposobem? a powiem jeszcze że strasznie mnie denerwowało czytanie odpowiedzi na różnych forach typu "ułóż sobie dietę..." nie chce się ograniczać i żyć jak w jakiejś klatce. Mój sposób to jedzenie regularnie. Banalne wiem ale jak "widzisz" są efekty. Gdy nie byłem jeszcze głodny po prostu jadłem xd tak o. Jeden - dwa razy pizza, chociaż to nie jest przymusowe ale jeśli masz fundusze to ok. A i zainwestuj w wagę jeśli takowej nie masz Wink


RE: Jak dobrać suple? Jak przybrać na masie? - kukiz87 - 04-10-2015 10:52

Gdy byłem w waszym wieku również mialem podobny problem, ale bez diety odpowiedniej czyli odpowiedniego doboru dawki dziennej weglowodanów + białka ( na kazdy kg ciała minimum 2 gr białka) ciezko bedzie przybrać w mięśnie plus oczywiśćie siłownia , w skali miesiąca wydawałem ok 800 zł na samo jedzenie + odżywka carbo+ białko , ja od wieku 18 lat gdy wziałem sie za cwiczenia do wieku 22 lata z 75 kg przybrałem do 118 kg , fakt faktem potem sie troche zaniedbałem bo wiadomo praca 12 godz , a jak w koncu był dzien wolny nie zawsze chcialo sie na tą siłownie iść. dziś mam 28 lat i waże 100 kg nie cwicze chyba ze w pracy ze skrzynkami jak palete rozbieram Wink co do tytułu tematu , idąc na siłownie instruktor powinien pomóc Ci z doborem suplementów oraz ułożeniem planu treningowego , bynajmniej u mnie w mieśćie tak jest , wybór siłowni jest bardzo duży i każdy chetnie pomaga aby klienta trzymać przy sobie, można fajnie wyglądać ale na to trzeba czasu + zapracia+ silnej woli , a niewiele osób takową ma , każdy myśli że po miesiacu mu skoczy z 32 w bicepsie do 45 , niestety tak nie jest , trzeba pracować nad sobą niekiedy latami , każdy ma inną genetyke , jedna osoba po roku może świetnie wyglądać a druga mająca taki sam plan treningowy taką samą diete i suplementy może odstawać sporo od tej drugiej , tak jest i tego się nie zmieni każdy organizm jest inny i inaczej przyjmuje trening oraz suple


RE: Jak dobrać suple? Jak przybrać na masie? - Pavvel - 21-10-2015 20:53

Dieta, dieta i jeszcze raz dieta..Do tego wspomaganie białkiem i to starcza. Dobry i dlugi sen i bezstresowe zycie Smile


RE: Jak dobrać suple? Jak przybrać na masie? - Czolgu - 13-02-2016 01:14

Tak jak wyżej nic innego jak zdrowe jedzenie i duża ilość białka w ciągu dnia


RE: Jak dobrać suple? Jak przybrać na masie? - Tomek93KJ - 13-02-2016 11:00

(22-03-2015 14:02)never1908 napisał(a):  Mam podobny problem - mam 15 lat, 173cm wzrostu i waże zaledwie 48kg Sad
Warto kupic jakieś suple np Trec Whey 100?
Chodzi mi o to żeby przybrać na masie bo wyglądam jak kurczak :v
Zainwestowałem w ławeczke + drąg uniwersalny i hantle, ale jedyne co widze to jak kilogramy idą w dół, pomocy :/

Wiesz w ilu procentach suple przyczyniają się do budowania sylwetki? Jedynie w 5%. Więc sam odpowiedz sobie na pytanie czy warto wydawać na nie pieniądze. Każdy mający w tym temacie doświadczenie potwierdzi że tutaj w 75% odpowiada dieta, a trening to również niewielki bodziec do wzrostu.

Waga spada Ci w dół przede wszystkim dlatego że jako 15 latek masz piekielnie szybki metabolizm, jesz za mało, do tego dochodzi aktywność fizyczna i waga spada. Dlatego narazie odstaw aktywność fizyczną a szczególnie treningi siłowe z obciążeniami, bo to nie jest zbyt rozsądne dla 15 latka. Tutaj na początek świetny byłby trening domatora.
Ale przede wszystkim musisz zapoznać się z tematem odżywiania, nie mówię tutaj o trzymaniu się ścisłej diety bo to wg mnie głupota, ale o tym żebyś wiedział jakie produkty co w sobie zawierają itd.
Jeśli chcesz chętnie pomogę.


RE: Jak dobrać suple? Jak przybrać na masie? - Bananek Wielki - 18-02-2016 09:16

Krok pierwszy: http://www.fabrykasily.pl/bmr
Obliczamy zapotrzebowanie zgodnie z celem który chcemy osiągnąć.
Suplementy pomagają lecz moim zdaniem dla początkującego w zupełności wystarczy białko jako uzupełnienie po treningu (wypić do max. 30minut po treningu), jako drugie śniadanie można walnąć gainer. (tutaj uwaga, razem z kuzynem trenujemy już 3 lata, moje ciało na gainer reagowało tak, że nie mogłem wyjść z kibla natomiast kuzyn owocnie masował bez żadnych problemów). Kreatyna, można dużo gadać ale jednak efekty w ciężarach są widoczne polecam głównie jabłczana kreatyny.
Co do firm:
Kreatyna - Trec CM3 kapsułki (nigdy się nie zawiodłem) co do dawkowania 2 tabletki 1h przed treningiem. ( jeżeli ktoś chcę się kłócić, że za mało zapoznajcie się z tym co daje kreatyna)
Białko - KONIECZNIE serwatkowe inne to strata pieniędzy polecam UNS - Classic Whey 100% nie pieni się, dobre w smaku chociaż troszkę słodkie, wartościami odpowiada droższemu białku od TREC'a, jeżeli macie więcej pieniążków polecam białeczko od Warszawskiego Koksu to smak super, nie pieni się, odżywczo super.
Dieta - ścisła z 2 cheat meal day w miesiącu (cheat meal - 2 dni nie trzymacie kalorii jecie co chcecie co ma za zadanie poprawić nastrój)
Plan treningowy - dla naturali polecam FBW (https://www.youtube.com/watch?v=a--XpYKnT2s)
Jeżeli ktoś wali w dupę, robi sylwetkę na starty, debiuty split.


RE: Jak dobrać suple? Jak przybrać na masie? - minek123 - 29-04-2016 17:39

Na masa to aby białko było i kreatyna


RE: Jak dobrać suple? Jak przybrać na masie? - mateusz2045 - 17-03-2017 17:14

(29-04-2016 17:39)minek123 napisał(a):  Na masa to aby białko było i kreatyna

Na masę to jest dieta.