Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Dziennik nauki C++ - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Kosz/Spam/Archiwum (/Forum-Kosz-Spam-Archiwum-11)
+--- Wątek: Dziennik nauki C++ (/Temat-Dziennik-nauki-C-110662)

Strony: 1 2 3 4 5 6


RE: Dziennik nauki C++ - 4funsecond - 20-03-2015 07:09

(19-03-2015 08:56)Arkadio1994 napisał(a):  Wszystko fajnie pięknie, nie wiem jak inni ale ja polecam na początek CodeBlocks'a Smile

I taka moja rada, jezeli chodzi o estetycznosc programów.
Zamiast pisać:
"string login, haslo;" (przyklad z jednego programów bodajze, ale wiadomo o co chodzi)
To pisz sobie:
"string login;
string haslo;

Na początku tych zmiennych masz mało, tak więc lepiej na początku wyrobić sobie ten nawyk porządkowania, bo później jak dojdą Ci struktury to sie zakręcisz Wink

Pewnie wytestuję, w sumie takie nic ale jeśli może mi pomóc to czemu nie? Huh

@[jannowak] chciałbym osiągać c++ do poziomu mniej więcej takiego, abym sam mógł sobie napisać dość rozbudowanego bota do przeglądarki. Podobno c++ nie jest dobrym językiem do tego jednak jak pisałem - do niego znalazłem super poradnik


RE: Dziennik nauki C++ - Arkadio1994 - 20-03-2015 08:18

Wiesz, po prostu zapisywanie po przecinku zmiennych jest (wedlug mnie) bardziej przejrzyste, bo wyobraz sobie sytuacje ze masz(przykladowo) 10 zmiennych typu string i niech kompilator ci w tej linijce znajdzie blad, to bedziesz sie doszukiwac bledu :/ a tak to jak wyrobisz sobie taki nawyk jak wcześniej ci pokazalem, to bedzie ci pozniej latwiej wyszukac ewentualne błędy


RE: Dziennik nauki C++ - Tropek - 20-03-2015 20:13

Dziś też zacząłem uczyć się C++, przy czym wyniosłoby to o wiele mniej czasu pomijając fakt, że 2 godziny pierdzieliłem się z CodeBlocks... ale na szczęście wszystko naprawiłem i doszedłem do 4 odcinka. Niby 4 odcinek zaliczony, ale jeszcze będę musiał go oglądnąć kilka razy aby zrozumieć strukturę liczb losowych. Poprzednie mam już obcykane Smile Powodzenia!


RE: Dziennik nauki C++ - 4funsecond - 20-03-2015 20:37

Dzień czwarty
Niestety lub stety postanawiam odejść od C++. Po oglądnięciu dalszych odcinków wydaje mi się to zbyt trudne dla mojego umysłu.
Może macie jakieś propozycje nowego języka? Mam wymagania aby moje programy mogły pracować w tle, żebym mógł robić aplikacje okienkowe oraz abym mógł robić boty które pracowały by w przeglądarce.



RE: Dziennik nauki C++ - twardy - 20-03-2015 20:59

python


RE: Dziennik nauki C++ - shooreck - 20-03-2015 21:19

(20-03-2015 20:37)4funsecond napisał(a):  
Dzień czwarty
Niestety lub stety postanawiam odejść od C++. Po oglądnięciu dalszych odcinków wydaje mi się to zbyt trudne dla mojego umysłu.
Może macie jakieś propozycje nowego języka? Mam wymagania aby moje programy mogły pracować w tle, żebym mógł robić aplikacje okienkowe oraz abym mógł robić boty które pracowały by w przeglądarce.

Nie zniechęcaj się. Jak jakiś odcinek będzie trudny to obejrzyj go 5, 10 czy 20 razy, aż zrozumiesz. Jeśli nie - napisz. Ktoś na pewno Ci pomoże.
Jeśli w gimnazjum "nauczysz się" C++ i będziesz to kontynował w innych językach w szkole średniej, to studia informatyczne przeskoczysz od tak Smile

Także weź się do roboty i nie zniechęcaj się, bo to najgorsze ;/ Trzeba z tym walczyć! Powodzenia!


RE: Dziennik nauki C++ - 4funsecond - 20-03-2015 21:54

(20-03-2015 21:19)shooreck napisał(a):  
(20-03-2015 20:37)4funsecond napisał(a):  
Dzień czwarty
Niestety lub stety postanawiam odejść od C++. Po oglądnięciu dalszych odcinków wydaje mi się to zbyt trudne dla mojego umysłu.
Może macie jakieś propozycje nowego języka? Mam wymagania aby moje programy mogły pracować w tle, żebym mógł robić aplikacje okienkowe oraz abym mógł robić boty które pracowały by w przeglądarce.

Nie zniechęcaj się. Jak jakiś odcinek będzie trudny to obejrzyj go 5, 10 czy 20 razy, aż zrozumiesz. Jeśli nie - napisz. Ktoś na pewno Ci pomoże.
Jeśli w gimnazjum "nauczysz się" C++ i będziesz to kontynował w innych językach w szkole średniej, to studia informatyczne przeskoczysz od tak Smile

Także weź się do roboty i nie zniechęcaj się, bo to najgorsze ;/ Trzeba z tym walczyć! Powodzenia!

Szczerze powiem podniosłeś mnie na duchu i to bardzo. Heart Właśnie takiego czegoś mi było trzeba, nie wyobrażasz sobie jak bardzo mi pomogłeś Big Grin Ogarnę to choćby nie wiem co Big Grin Wielkie dzięki!


RE: Dziennik nauki C++ - Tropek - 20-03-2015 22:41

Jeżeli zamierzasz kształcić się w kierunku informatyka (jak ja) to i tak będziesz musiał się kiedyś tego nauczyć, a nie licz na to, że w technikum czy na studiach wyjaśnią ci to lepiej. Dostaniesz gotowe materiały i dopiero będziesz się łapał za głowę. Pan Mirosław ma świetne filmiki, dzięki którym każdy laik sobie z tym poradzi. Niektóre rzeczy trzeba po prostu przestudiować parę razy aż do skutku.


RE: Dziennik nauki C++ - Radiant - 21-03-2015 12:10

Tak jak koledzy wyżej napisali, nie ma się co zniechęcać. Wink

Jeżeli jednak zrezygnujsz z C++ to ze swojej strony mogę Ci polecić AutoIt. IMHO najlepszy język do pisania botów.

Kapitalny dla raczkujących w tematyce programowania, elastyczny i ze świetną dokumentacją.

Załapiesz bez problemów. Wink


RE: Dziennik nauki C++ - Doge - 21-03-2015 12:14

Czy nie lepiej najpierw c# się uczyć, a później c++?