Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Jak nauczyliście się angielskiego ? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-10)
+---- Dział: Ciekawe Dyskusje (/Forum-Ciekawe-Dyskusje-328)
+---- Wątek: Jak nauczyliście się angielskiego ? (/Temat-Jak-nauczyliscie-sie-angielskiego-108665)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12


RE: Jak nauczyliście się angielskiego ? - Mercz - 02-05-2015 18:43

  • Gry
  • Fora angielskojęzyczne
  • Lekcje.



RE: Jak nauczyliście się angielskiego ? - grubyst - 02-05-2015 19:01

Grałem 5 lat w tibie.... Przynajmniej radzę sobie z ang (LO)


RE: Jak nauczyliście się angielskiego ? - verona - 02-05-2015 19:01

Byłem w trakcie pisania tutaj listy która coś nie chciała mieć końca, więc uznałem że to bez sensu i skasowałem.

Krótka odpowiedź jest taka - wszędzie. Wystarczy nie unikać tego języka, a sam nas dosięgnie. Filmy, seriale, youtube, serwisy rozrywkowe, dokumentacje, blogi, fora i masa innych rzeczy, z zasadą która była tu powtarzana, czyli jeżeli czegoś nie rozumiemy to do słownika. Ja translator mam na początku w belce zakładek.
Nie mówię płynnie po angielsku, ale na tyle by móc np. włączyć sobie jakiegoś kolesia na YT i rozumieć 95% tego co mówi, łapiąc jednocześnie żarty które nie mają odniesienia w polskim języku czy kulturze. Jeżeli poszerzam wiedzę z mojego fachu, to tylko i wyłącznie z anglojęzycznych źródeł. W sumie jak by się zastanowić to 70-80% stron przeglądam w eng. Cieszę się z tego, bo nigdy angielskiego się nie uczyłem i to co wiem to mam z czystej rozrywki czy nauki która nie polegała na nauce języka a innych rzeczy. Jestem jednym z tych co przez cały tok nauczania (14 lat!) mieli wciskany na siłę niemiecki i do teraz nie potrafią powiedzieć zdania w tym języku Undecided


RE: Jak nauczyliście się angielskiego ? - chuck76 - 08-05-2015 19:11

W zasadzie z gier (dlatego wolę pisać niż mówić), w szkole miałem niemiecki (podst i gim). W szkole średniej trafiłem do klasy gdzie prawie wszyscy mieli angielski wcześniej więc niemiecki podstawa Big Grin, a angielski dalej... więc troche ciężko było Tongue


RE: Jak nauczyliście się angielskiego ? - damianus627 - 08-05-2015 20:34

Ja ostatnio do slowek uzywam programu Ankidroid i Supermemo. Odpalam sobie gdzie kolejek jestem i ucze się nowych slowek albo powtarzam to co program uważa że musze powtorzyc.


RE: Jak nauczyliście się angielskiego ? - prawego - 09-05-2015 11:42

Powtarzając, filmy, seriale i dużo praktyki. Każda metoda dobra, ale najlepsza ta w której po prostu siedzisz w tym języku.


RE: Jak nauczyliście się angielskiego ? - eciver - 10-05-2015 13:26

Do nauki słówek z całą pewnością mogę polecić stronę memrise.com, z której ciągle korzystam. Smile


RE: Jak nauczyliście się angielskiego ? - Raydetth - 19-05-2015 02:03

Angielskiego nauczylem sie dzieki grom MMORPG - pierwsza taka gra byla stara Tibia. Jakos w wieku 8-9 lat brat mi ta gre pokazal. Progress czuc gdy wykonujesz zadania w grze bo musisz je zrozumiec, aby wykonac. Ale tylko gry MMO ucza tak efektywnie poniewaz inni gracze uzywaja przewaznie angla, a wiec to od nich sie uczymy gramatyki oraz slowek. Malo... czatujac z nimi uczymy sie bieglego poslugiwania tym pieknym jezykiem. Nie wiem czy to do plusow czy minusow ale kazdy tekst, ktory czytam zrozumie w nim wszystko ale gorzej mi z tlumaczeniem wyraz po wyrazie chyba, ze mam kartke i dlugopis. Warto tez podkreslic, ze jak kazdy mam braki w slowkach jesli kategoria jest z dupy typu Meble. Tak samo jak z kims pisze to nie jeden mi zwrocil uwage, ze czasy pojebalem ale ja sie tym nie przejmuje bo najwazniejsze to sie dogadac. Juz nie mowie o tym, ze dzisiaj gdy szukam cos w google to wpisuje to po angielsku bo mam wtedy pewnosc, ze znajde to co szukam. Wiem co mowie bo kazdy nauczyciel mowil mi, ze mam talent do angla skoro do ksiazek nie zagladam. Gry MMO najlepsze tylko trzeba chciec.


RE: Jak nauczyliście się angielskiego ? - bart07 - 20-05-2015 15:46

Chyba najlepiej jak ta nauka jest efektem ubocznym typu oglądam coś po angielsku, słucham czy właśnie akurat edukuję się z anglojęzycznych źródeł. Sama nauka dla nauki jest nudna i mózg słabo przyswaja w taki sposób. Lepiej znaleźć sobie zajęcie przy okazji którego można poznać podstawy języka oraz słownictwo, które akurat nam się przyda.

Gdy zacząłem więcej słuchać muzyki i oglądać filmy bez wspomagania się napisami, jakoś poczułem sporą poprawę.

Jeszcze myślę, by znaleźć sobie kogoś kto dobrze umie język i porozmawiać sobie nawet parę minut dziennie. Wtedy to będzie najbardziej naturalne.


RE: Jak nauczyliście się angielskiego ? - full2000 - 20-05-2015 19:02

Ja ściągałem jakieś audio kursy z chomikuj + nauka słówekSmile