Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
CŁO ?! Naliczenie opłaty Lockerz. - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Oszustwa / Scam (/Forum-Oszustwa-Scam-140)
+---- Dział: Lockerz (/Forum-Lockerz-285)
+----- Dział: Newsy (/Forum-Newsy-300)
+----- Wątek: CŁO ?! Naliczenie opłaty Lockerz. (/Temat-CLO-Naliczenie-oplaty-Lockerz-776)



RE: CŁO ?! Naliczenie opłaty Lockerz. - rogaliq - 02-03-2010 19:12

No Smile to mozna poprostu zmienic dane i tyle Smile czyli tylko Polska ma ten cały vat czy to jakas norma EU ?


RE: CŁO ?! Naliczenie opłaty Lockerz. - Alcor - 02-03-2010 19:24

Polska nie jest jedynym krajem w którym się płaci takie podatki.


RE: CŁO ?! Naliczenie opłaty Lockerz. - Zythus - 02-03-2010 19:39

Z każdego państwa 3-ciego świata, gdy do krajów UE idzie paczka się płaci. Smile To nieuniknione raczej.


RE: CŁO ?! Naliczenie opłaty Lockerz. - Akate - 02-03-2010 19:43

w UE jest takie coś:
Jeżeli paczka jest warta więcej niż 150? płacisz cło, o ile się nie myle jest to 7% wartości paczki.
Co do Vat'u to nie jestem pewien czy są jakieś granice.


RE: CŁO ?! Naliczenie opłaty Lockerz. - Karpik - 02-03-2010 20:24

Najgorsze jest to, że UPC naliczyło mi jeszcze 100$ wartości przesyłki do ceny przedmiotu Wink


RE: CŁO ?! Naliczenie opłaty Lockerz. - DonHoracy - 02-03-2010 23:09

Powinieneś się kłócić karpik. Co Cię obchodzi ich koszt przesyłki jak za to płaci lockerz a oni mają na pewno taką umowę z nimi podpisaną że za wysyłkę płacą tyle co my pocztą polską... Na pewno masz prawo odwołać się od takiej decyzji. Teraz już za późno ale na przyszłość radzę się zapoznać z jakimś prawem cywilnym, które ustala jakieś normy bądź napisać do miejscowego rzecznika praw konsumenta (u mnie jest kilku, którzy działają społecznie poprzez emaile), który specjalizuje się w spedycji i zapytać się jakie masz prawa w takiej sytuacji Wink Na pewno uzyskasz pomoc i jeśli zajdzie taka potrzeba to nawet sporządzi wniosek do sądu. Ja tak miałem jak mi kurier paczkę uszkodził. Nie było tego widać przy odbiorze bo prawdopodobnie rzucali paczką i wtedy doszło do uszkodzenia. Dokładniej chodziło o pękniętą jedną ściankę. Co najlepsze nie przeszkadzało to w użytkowaniu, oddali mi wartość paczki i nie zabrali uszkodzonego towaru Wink Do tej pory służy jak powinien a pieniądze są w kieszeni.


RE: CŁO ?! Naliczenie opłaty Lockerz. - 7wgxfyx - 03-03-2010 09:02

ręce opadają

przecież za przesyłki ,za które się na płaci gotówką nie mają prawa naliczać vatu ani cła

bo to nagroda za punkty , które można uznać za zwykły prezent


Zawsze opcje są dwie ,sprzedawca może zaniżyć cenę wystarczy że napisze że paczka warta jest poniżej 50 dolarów
albo pisze że to prezent za punkty itp

ale że żyjemy w Polsce to zawsze jest na odwrót ze szkodą dla nas


RE: CŁO ?! Naliczenie opłaty Lockerz. - MyBijacz - 03-03-2010 09:18

Ale wy macie problemy, nie dość że za darmo mamy praktycznie to jeszcze wam źle bo cło Oo. Jak wam się nie podoba to usuńcie konto na LOCKERZ i do widzenia. Żalicie się tu jak jakieś dzieci, jak macie z tym problem to idźcie poczytać prawo polskie, wszystko jest tam wytłumaczone...


RE: CŁO ?! Naliczenie opłaty Lockerz. - 7wgxfyx - 03-03-2010 10:33

Podstawą do naliczenia vatu jest rachunek,faktura gdzie i za ile ktoś kupił np: laptopa , jeżeli tego nie ma to urząd celny nalicza wat na podstawie swojego katalogu albo proszą ciebie o rachunek ( może być nawet zrzut ekranu z aukcji) . W przypadku normalnych zakupów gdzie kupujemy laptopa za 2000$ wszysko jest jasne, ale nie kiedy za tego samego laptopa płacimy 3500 ptz. Jeszcze jedno nie ma znaczenia ile Lockerz zapłaciło za dany sprzęt ,ważna jest cena za jaką został kupiony przez ciebie i sprowadzony do Polski.To jest podstawą do naliczenia vatu ! i oclenia

Więc paczka powina być darmowa , albo powinni naliczyć sobie wirtualny vat z tych punktów

Domyślam się że po prostu firma kurierska , oblicza wartość paczek na podstawie protokołu czy tego na ile Lockerz wyceni paczkę
i na tej podstawie u.c przybija podatki


RE: CŁO ?! Naliczenie opłaty Lockerz. - rogaliq - 03-03-2010 17:10

No to jak zamówię PSP za 200 ptz to ktoś we Francji albo USA będzie musiał płacić? jak piszecie ze powyżej 100 $ ??