Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Kilka pytań o domenę i hosting. - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarządzanie stronami Internetowymi (/Forum-Zarzadzanie-stronami-Internetowymi-358)
+--- Dział: Hostingi i Serwery (/Forum-Hostingi-i-Serwery-359)
+--- Wątek: Kilka pytań o domenę i hosting. (/Temat-Kilka-pytan-o-domene-i-hosting-82674)

Strony: 1 2 3


RE: Kilka pytań o domenę i hosting. - linoskoczek - 12-02-2014 20:27

(12-02-2014 16:34)Seth napisał(a):  hmm...przerobiłeś więcej niż 2-3 polskich i zagranicznych operatorów hostingowych oraz rejestratorów domen ?
Ewidentnie mylisz transfer z cesją. Jeśli o cesję chodzi, to absolutnie nie dziwi mnie mus wypełniania dokumentów. Cesja elektroniczna jest umową na gębę i główny rejestr może podważyć wiarygodność transferu elektronicznego. Co zresztą robi.
Rzecz w tym kto i jak utrudnia tę cesję. O to jak dopieprzyć klientowi by sobie dał spokój z zabieraniem domeny gdzie indziej, domeniarze mogliby napisać książkę grubości biblii. Ja też spokojnie popełniłbym w niej kilka akapitów.
Gorące chwile nadchodzą, gdy firma hostingowa pada na ryj, lub marka hostingowa przechodzi pod inną banderę. A przykładowo domenki kupione z trzeciej ręki, o czym niekoniecznie musiał widzieć Smile

Natomiast nie wszędzie jest udostępniana możliwość pełnego zarządzania DNS domeny. Nie wszędzie jest w ogóle możliwość ingerencji w DNS.
Operatorów hostingowych i rejestratorów domen jest na polskim rynku więcej niż pokazuje pierwsze 10 stron w SERPach google - czyli tych najczęściej wymienianych.

Korzystałem z więcej niż z "2 - 3" operatorów i na każdym mogłem edytować DNS'y. To jest podstawa przy kupowaniu domeny. Być może nie trafiłem na idiotyczne firmy, gdzie jest to zabronione, bo zawsze korzystałem z tych polecanych.