Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Rozliczanie z US (lekki problem) - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Rozliczanie z US (lekki problem) (/Temat-Rozliczanie-z-US-lekki-problem-77010)

Strony: 1 2 3 4


RE: Rozliczanie z US (lekki problem) - Fajka - 26-09-2013 18:46

Ale co Ty w ogóle dyskutujesz z jakąś durną babą w US, dla której jedyna umowa to jak człowiek idzie na 12h do roboty i ma umowę najlepiej na czas nieokreślony, żeby 40% z tej umowy poszło na utrzymanie darmozjadów takich jak ona.

Normalnie wystawiasz rachunek, podeślę Ci wzór mojego rachunku jaki wystawiam pracując na umowę zlecenie w załączniku do tego postu. Albo edytuj go sobie zgodnie ze stanem faktycznym albo pobierz jakiegoś gotowca od tego freebiza.

Mając rachunek freebiz wypłaci Ci kasę. Księgowanie operacji na Twoim koncie w danym roku podatkowym (w Polsce jest to rok kalendarzowy), czyli do 31 grudnia jako osoba fizyczna masz obowiązek rozliczyć do 31 kwietnia roku kolejnego. Najprawdopodobniej na PIT-36 w rubryce inne dochody, w zależności od innych pozyskiwanych dochodów. Ale w opisanym przypadku raczej 36, ewentualnie 37, już nie pamiętam.

Tak jak Admin pisał, umową jest regulamin, który zaakceptowałeś. Jeżeli będziesz miał tyle samo szczęścia co ja to będziesz miał kontrolę z US, gdzie każą Ci przedstawić wyciągi z kont bankowych. Sprawdzą dochody z PITu i skonfrontują z tym co się działo na Twoim koncie bankowym. Jeżeli coś się nie będzie zgadzało robisz korektę za ustaleniem kontroli, albo kłócisz się, że baby w US liczyć nie umieją. A jak jest wszystko ok to koniec kontroli. Moja historia konta liczyła jakieś 200 stron A4, akta kontroli 500 kartek, wiem co piszę.

Nie idź do żadnego US, przecież Ty nie musisz się spowiadać gdzie i jak zarabiasz na bieżąco. ty zwyczajnie musisz się prawidłowo rozliczyć. A ta sprawa jest banalna, jeżeli nie będzie potrafił PITa wypełnić mama czy tata Ci pomoże. Pamiętaj, że w przypadku takiej działalności do kwoty 3091 zł rocznie nie zapłacisz podatku bo istnieje coś takiego jak kwota wolna od podatku.


RE: Rozliczanie z US (lekki problem) - Kevintbg - 26-09-2013 18:59

Fajka ale ja nie mam umowy żadne nawet umowy zlecenie Sad (dobrze rozumiem, że ową umową jest regulamin w easysub i freebiz?) JESTEM NIEPEŁNOLETNI a wystawiłem im ten rachunek


RE: Rozliczanie z US (lekki problem) - sialala5 - 26-09-2013 19:46

(26-09-2013 18:59)Kevintbg napisał(a):  Fajka ale ja nie mam umowy żadne nawet umowy zlecenie Sad (dobrze rozumiem, że ową umową jest regulamin w easysub i freebiz?) JESTEM NIEPEŁNOLETNI a wystawiłem im ten rachunek

Ale ten rachunek jest tylko do wglądu dla nich rozumiesz? to nie ma znaczenia że wystawiłeś na siebie... przecież i tak kasa wędruje na twoje konto bankowe nie rodziców.

Jak się bedziesz rozliczał to rozlicz się u rodziców i tyle innego wyjścia nie masz skoro jesteś niepełnoletni a rachunkiem się nie przejmuj że na twoje dane bo tak jak ci piszę ten rachunek jest tylko dla freebiz.


RE: Rozliczanie z US (lekki problem) - Kevintbg - 26-09-2013 20:21

Kurcze a na siebie się nie da bo powiem szczerze, że bym wolał bo to jednak kwota wolna od podatku Sad? Proszę odpowiedzcie mi czy regulamin easysubu i freebiza są jakąkolwiek umową np. umową zlecenie?


RE: Rozliczanie z US (lekki problem) - Gremquen - 26-09-2013 20:38

Sorki, że się wtrącę ale już kiedyś szukałem odpowiedzi i jej nie znalazłem.

Też jestem niepełnoletni, w necie zarobiłem troszkę kasy, w tym roku raczej przekroczę ten próg 3k zł, więc zapłacić podatek będę musiał.
Pieniądze wypłacałem na konto bankowe (izzy) bądź PayPal, z którego wypłacałem pieniądze prosto na konto.

A co jeśli np. tata przelał mi ze swojego konta 200zł żeby mi na coś pożyczyć, a ja mu potem oddałem?
To też muszę uwzględnić?

Wpisuję na początku przyszłego roku moje przychody z konta bankowego do PIT-u rodziców, a nastepnie gdzie mam wpłacić % z tych zarobków?
Jest gdzies jakiś numer konta czy po przesłaniu PITu otrzymuje się jakieś pismo z danymi do przelewu?


Pozdrawiam i dziękuję
+rep za odpowiedź.


RE: Rozliczanie z US (lekki problem) - Kevintbg - 26-09-2013 21:28

LUDZIE BŁAGAM ODPOWIEDZCIE TYLKO NA TE DWA PYTANIA Big Grin
1. Czy nieletni który jest osobą fizyczną może wystawić rachunek?/ Rozliczyć się z US?
2. Czy regulamin który się akceptuje w freebiz i easysub jest umową? (np. umową o dzieło)?


Odp: RE: Rozliczanie z US (lekki problem) - Fajka - 26-09-2013 22:10

(26-09-2013 21:28)Kevintbg napisał(a):  LUDZIE BŁAGAM ODPOWIEDZCIE TYLKO NA TE DWA PYTANIA Big Grin
1. Czy nieletni który jest osobą fizyczną może wystawić rachunek?/ Rozliczyć się z US?
2. Czy regulamin który się akceptuje w freebiz i easysub jest umową? (np. umową o dzieło)?

1 tak
2 umowa ale nie żadna szczególna chyba, nie wiedziałem jej


RE: Rozliczanie z US (lekki problem) - Fajka - 27-09-2013 10:08

(26-09-2013 20:38)Gremquen napisał(a):  Sorki, że się wtrącę ale już kiedyś szukałem odpowiedzi i jej nie znalazłem.

Też jestem niepełnoletni, w necie zarobiłem troszkę kasy, w tym roku raczej przekroczę ten próg 3k zł, więc zapłacić podatek będę musiał.
Pieniądze wypłacałem na konto bankowe (izzy) bądź PayPal, z którego wypłacałem pieniądze prosto na konto.

A co jeśli np. tata przelał mi ze swojego konta 200zł żeby mi na coś pożyczyć, a ja mu potem oddałem?
To też muszę uwzględnić?

Wpisuję na początku przyszłego roku moje przychody z konta bankowego do PIT-u rodziców, a nastepnie gdzie mam wpłacić % z tych zarobków?
Jest gdzies jakiś numer konta czy po przesłaniu PITu otrzymuje się jakieś pismo z danymi do przelewu?


Pozdrawiam i dziękuję
+rep za odpowiedź.

Przecież możesz być na utrzymaniu rodziców, więc 200 PLN od taty, mamy, czy nawet rodzeństwa jest spoko. Ja miałem przelewy od rodziców na dużo większe kwoty i sam się zdziwiłem, że były całkowicie pominięte podczas kontroli. Oczywiście nie miałem się czego bać, ale było mniej więcej coś takiego: "to od rodziców, to ok...".
Jeżeli otrzymałbyś darowiznę od osób z pierwszej grupy (kwota dowolna), czyli wstępni, zstępni, rodzeństwo, pasierb, zięć, synowa, ojczym, macocha, to jesteś zwolniony z płacenia podatku, jeżeli w ciągu 6 miesięcy od dnia przekazania pieniędzy zgłosisz ten fakt do urzędu skarbowego na druku SD-Z2 (art. 4a ustawy o podatku od spadków i darowizn). Tak jest w przypadku kwot powyżej 9637 PLN. Poniżej tej kwoty (od każdego z osobna z osób z pierwszej grupy) jesteś ustawowo zwolniony z podatku, oznacza to, że możesz dostać od mamy 5000, taty 9000, babci 4000, itp i nie musisz płacić od tego podatku. Co do zgłaszania tego faktu w US są sprzeczne opinie. Wg mnie do kwoty 9637 od każdej osoby z osobna z I grupy nie trzeba zgłaszać. Co ważne kwota ta przypada w terminie 5-letnim, po tym okresie "się kasuje". Czyli możesz dostać 9000 od teściowej teraz i 9000 po upływie 5 lat lub teraz 9000 od teściowej i 9000 od teścia. Jest to dość istotne, ponieważ teściowie to jedyne osoby z I grupy, które nie są wykluczone całkowicie z podatku od spadków i darowizn na mocy art. 4a ww. ustawy.
Ważne: Sankcja karna podatku wynosi 20% w przypadku nie zgłoszenia darowizny w terminie 6 miesięcy od powstania zobowiązania.

A numery kont masz oczywiście na stronie swojego US. Szukaj "podatek dochodowy od osób fizycznych" lub podobnie.


RE: Rozliczanie z US (lekki problem) - Kevintbg - 27-09-2013 12:02

LUDZIE BŁAGAM ODPOWIEDZCIE TYLKO NA TE DWA PYTANIA Big Grin
1. Czy nieletni który jest osobą fizyczną może wystawić rachunek?/ Rozliczyć się z US?
2. Czy regulamin który się akceptuje w freebiz i easysub jest umową? (np. umową o dzieło)?

Co to tego pytania jak udam się do US to mam powiedzieć, że te regulaminy są umową bo inaczej się nie da się wystawić rachunku Sad


RE: Rozliczanie z US (lekki problem) - Fajka - 27-09-2013 14:29

Ale po co Ty chcesz iść do US? Z całym szacunkiem, ale wyłożyłem Ci wszystko na tacy gdzie u prawnika byś zapłacił 100 PLN za poradę, a Ty jeszcze marudzisz co każdy post. Jak nie potrafisz znieść ciśnienia związanego z presją US to nie zarabiaj na freebiz czy innych.

Ostatni raz udzielam się w tym temacie:

1. Wystawiasz rachunek dla freebiez.
2. Otrzymujesz od nich kasę.
3. Do końca kwietnia przyszłego roku rozliczasz to na PIT.

Nic więcej nie musisz mieć, w szczególności aprobaty kogokolwiek z US. Zarabianie w internecie nie wymaga koncesji!