Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
SCAM to jest .. niestety .. - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Oszustwa / Scam (/Forum-Oszustwa-Scam-140)
+---- Dział: Takeagift (/Forum-Takeagift-45)
+----- Dział: Dyskusja (/Forum-Dyskusja-51)
+----- Wątek: SCAM to jest .. niestety .. (/Temat-SCAM-to-jest-niestety-4526)

Strony: 1 2 3


RE: SCAM to jest .. niestety .. - Paviano - 09-04-2010 13:17

To przejdź się do nich i poproś o PSP :>

Co do TAGu to wątpię żeby był to scam, skoro i tak dużo zarabiają na kontach premium i elite, a żeby wziąć nagrodę powyżej 99zł trzeba posiadać płatne konto.


RE: SCAM to jest .. niestety .. - Enemy - 09-04-2010 23:29

to może i ja dorzuce swoje 5 groszy do tematu Smile
jak sie nie oficjalnie dowiedziałem zespół TAG wypuścił nawet reklamę a oto zdjęcie:
[Obrazek: take-a-gift-reklama.jpg]

Dowiedziałem się także że koszt takiej reklamy utrzymuje się w granicach 5700zł więc według mnie to nie jest SCAM jak nie którzy to nazywają Smile
I dorzucę jeszcze kilka informacji o TAG

Tak więc zaczynamy od informacji z bazy whois.
Takeagift.pl jest zarejestrowany na użytkownika (firmę!) ?hmns198748?, oraz posiada serwer w home.pl. Żeby było zabawniej z takiej samej nazwy użytkownika, jak również swoje pliki utrzymuje na tym samym serwerze użytkownika do którego należy domena http://www.progresmedia.pl. Więc bardzo prawdopodobne jest, że obie te strony są ze sobą powiązane, a dokładniej ich autorzy. Wink

Co jeszcze w whois gra?
Prócz tego w obu przypadkach mamy dostępne dane firmy która założyła domenę:
Prodesse solutions s.c.
ul. Prusa 1
66-400 Gorzów Wlkp.
Polska

Dorzućmy informację, według której miasto zgadza się z IP wykorzystywanym przez jednego z współtwórców takeagift.pl, więc bardzo możliwe że to właśnie ta firma stoi za stroną o przydomku ?Polski Lockerz?. Cały scenariusz wydaje się jeszcze bardziej prawdopodobny, gdy weźmiemy pod uwagę zakres jej działalności:
- projektowanie stron www
- kampanie reklamowe w Internecie
- pozycjonowanie
- reklamy radiowe
- treści i slogany reklamowe

Tak więc chyba dobrze, że nie jest to samotny 13-latek który skopiował pomysł amerykańskiego serwisu w celu utworzenia obszernej bazy mailowej, ani też żaden gigant który niechętnie dzieli się zarobkiem. Powstaje tylko pytanie czy polski rynek pozwoli na podobną rewolucję jak światowy Lockerz, gdzie wystarczy dobry miesiąc zabawy by wygrać konsolę PSP. Ale dajmy na to, żeby w polskiej wersji były potrzebne i 4 miesiące to chyba również warto? Wink


RE: SCAM to jest .. niestety .. - Zythus - 10-04-2010 17:03

Tylko jak będzie na restockach. Ile nagród. Na 1 restocku chyba wszyscy będą brać byle coś wziąć, żeby zobaczyć czy to nie fake. Wszystko się okaże w maju Smile


RE: SCAM to jest .. niestety .. - Tutti Frutti - 10-04-2010 17:04

Hmm TAG nie robi jedna osoba jest kilka osob do konca nie wiem. Ojcem TAG moge powiedziec ze jest student politechniki wroclawskiej i jak z nim wczoraj pisalem na n-k zapewnil mnie ze to nie SCAM.


RE: SCAM to jest .. niestety .. - stachura - 17-04-2010 20:50

TAG oficjalnie już chyba można potwierdzić, iż nie jest to żaden SCAM pierwsza osoba otrzymała nagrode http://www.takeagift.pl/temat:24767:Nagroda_PSP a więc zaczynajmy wygrywać Big Grin


RE: SCAM to jest .. niestety .. - raBBit - 17-04-2010 21:32

Ja se pozwole HooYa obciąc ze to nie scaM. Założmy że co 3-4 osoba kupi konto premium/elite.
Konto elite kosztuje 10 zł. Po odciągnięciu zostaje im miej wiecej 5 zł.
Wiec sobie powiedzcie szczerze. Wszystkie opłaty, podaek od wzbogacenia to mniej wiecej 40-50 tys. a oni ile zarobią
Tak na czysto do tej pory zarobili około 400.000 ZŁOTYCH!!!!

Dla mnie to nie jest scam, jak kupia np 40-50 psp to bedzie koszt 60-70k
ze 20 ps3 to jakies 20-30k
xboxy 20 mniej wiecej to jakies 15-20k
Na nagrody przeznacząok. 200000zł i ile im zostanie??
Ponad 200.000 zł. Kalkulacja. Wink
A btw. moj ojciec tyle nie zarobił by przez całe życie co oni Od Yebali w prawie miesiac...


RE: SCAM to jest .. niestety .. - m1si0 - 20-04-2010 14:30

A oto dowód że to nie SCAM (potwierdzony REGON, który tak wszystkich trapi):
[Obrazek: fc144c8d.jpg]


RE: SCAM to jest .. niestety .. - cinexik - 22-04-2010 20:28

czyli wszystko wyjasnione Smile
a juz sie balem ^.-
zamowie koszulke.
wysla to kupie premium i bede zbierac dalej.. ;]

można zamknąć, chyba.


RE: SCAM to jest .. niestety .. - KoGi - 20-05-2010 22:54

KTo uwaza ze TakeGift to jest w bledzie ;]