Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
100 tys zł do zainwestowania - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Inwestycje (/Forum-Inwestycje-324)
+--- Dział: Inwestowanie - Dyskusje (/Forum-Inwestowanie-Dyskusje-315)
+--- Wątek: 100 tys zł do zainwestowania (/Temat-100-tys-zl-do-zainwestowania-122870)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7


RE: 100 tys zł do zainwestowania - Captain - 25-10-2015 20:19

(25-10-2015 18:52)oski121 napisał(a):  Z taką gotówką myślał bym bardziej przyszłościowo np. Inwestycja w nieruchomośc pod wynajem, i w między czasie liczyć na wzrost cen nieruchomości.

W Polsce, a polskim prawem to raczej nie jest najlepszy pomysl. Trafisz na patologicznych lokatorow i bedziesz w czarnej dupie...


RE: 100 tys zł do zainwestowania - Krymi - 25-10-2015 21:52

@[Captain] Jak się dobierze odpowiednich lokatorów, co nie jest trudne to się nic nie stanie. A poza tym lepiej się "ubezpieczyć" i zlecić komuś napisanie 5-stronowej umowy, a pod koniec umieścić notkę "Zobowiązuje się zapłacić 300% wartości przedmiotu, który zniszczyłem". Jerk2 Więc gdy patologia będzie to zapewne nie przeczyta umowy 5-stronowej i wtedy mamy 300% zysku ^^


RE: 100 tys zł do zainwestowania - w5glas - 25-10-2015 22:38

(25-10-2015 21:52)Krymi napisał(a):  @[Captain] Jak się dobierze odpowiednich lokatorów, co nie jest trudne to się nic nie stanie. A poza tym lepiej się "ubezpieczyć" i zlecić komuś napisanie 5-stronowej umowy, a pod koniec umieścić notkę "Zobowiązuje się zapłacić 300% wartości przedmiotu, który zniszczyłem". Jerk2 Więc gdy patologia będzie to zapewne nie przeczyta umowy 5-stronowej i wtedy mamy 300% zysku ^^

W teorii tak, ale w praktyce? Smile

Kurde, widzę że ciężko wbić teraz na rynek z czymś nowym. Ponoć jest taka teoria że wszystko co możliwe jest już wymyślone, więc jeżeli wpadamy na jakiś gienalny pomysł i tego nie ma w necie to są dwie opcje:

1) ogłoszą nas szalonym wizjonerem który stworzył nowy rynek i będziemy trzepać grubą kasę
2) uwalimy kase, ponieważ w tym nie ma żadnych pieniędzy.

Jak wiemy 9/10 startupów pada.

Natomiast jeżeli wpadamy na jakiś pomysł, patrzymy i widzimy konkurencje - to znaczy ze są tam pieniądze, pomysł zarabia na siebie i grunt to ukroić swój kawałek tortu.


RE: 100 tys zł do zainwestowania - Dr Sin - 25-10-2015 22:44

@up - startupy padają z powodu budżetu Smile zawsze trzeba mieć jakieś mniejsze, lub większe zabezpieczenie biznesu. Biznes to biznes - można zarobić i stracić, trzeba się z tym liczyć.


RE: 100 tys zł do zainwestowania - full2000 - 26-10-2015 13:18

(25-10-2015 18:15)asiorek napisał(a):  Ja do tematu coś wnioslem Ty natomiast nie Wink tm to inwestycje w twoim poście o tym nic nie ma.. Więc to raczej Ty próbujesz nabic post Wink nigdzie nie napisałem że musi wpłacić całą 100 ..

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka

nawet nie pomyślisz że możesz gościa wciągnąć w niezłe gów ...
to tak samo jak ja bym polecił swojego bloga w sygnaturze 'Tu inwestuję $' tylko po to żeby nabić refa.
I co - teraz coś wnoszę do tematu twoim zdaniem? - Jesteś niepoważny.

co do tematu z taką kwotą chyba faktycznie najlepiej będzie wynajmować jakieś mieszkanko


RE: 100 tys zł do zainwestowania - CraftRidersPL - 26-10-2015 15:46

panowie, jeśli chcecie się pokłócić to macie prywatne wiadomości Smile
Co do inwestycji, myślę że najlepszą jest zakup mieszkania na wynajem, odpowiednia umowa, poprawne dobranie lokatorów i zabezpieczenie finansowe na wiele lat gwarantowane Smile


RE: 100 tys zł do zainwestowania - nitram - 26-10-2015 18:01

A ogólnie firmę prowadzisz masz Działalność Gospodarczą ? O imporcie jakiegoś towaru z Chin myślałeś ?


RE: 100 tys zł do zainwestowania - Verb22 - 26-10-2015 18:53

(25-10-2015 22:38)w5glas napisał(a):  
(25-10-2015 21:52)Krymi napisał(a):  @[Captain] Jak się dobierze odpowiednich lokatorów, co nie jest trudne to się nic nie stanie. A poza tym lepiej się "ubezpieczyć" i zlecić komuś napisanie 5-stronowej umowy, a pod koniec umieścić notkę "Zobowiązuje się zapłacić 300% wartości przedmiotu, który zniszczyłem". Jerk2 Więc gdy patologia będzie to zapewne nie przeczyta umowy 5-stronowej i wtedy mamy 300% zysku ^^

W teorii tak, ale w praktyce? Smile

Kurde, widzę że ciężko wbić teraz na rynek z czymś nowym. Ponoć jest taka teoria że wszystko co możliwe jest już wymyślone, więc jeżeli wpadamy na jakiś gienalny pomysł i tego nie ma w necie to są dwie opcje:

1) ogłoszą nas szalonym wizjonerem który stworzył nowy rynek i będziemy trzepać grubą kasę
2) uwalimy kase, ponieważ w tym nie ma żadnych pieniędzy.

Jak wiemy 9/10 startupów pada.

Natomiast jeżeli wpadamy na jakiś pomysł, patrzymy i widzimy konkurencje - to znaczy ze są tam pieniądze, pomysł zarabia na siebie i grunt to ukroić swój kawałek tortu.


skąd masz dane że 9/10 upada? Dane z dupy? Może to kwestia konsekwencji, pomysłowości i drobiazgowości twórcy? Wiadomo, żeby się wbić, trzeba mieć w głowie. Prawda jest taka, że ja na twoim miejscu otworzyłby 3/5 startupów, którys z prawa statystyki musi wypalić.


RE: 100 tys zł do zainwestowania - Krymi - 26-10-2015 19:07

nitram ma niezłą propozycję

jak z taką kwotą wejdziesz w handel odzieżom na allegro i kupisz różnorodne towary to na 99% to wypali, teraz sobie patrze na chińskie allegro i porównuje ceny

100szt. sukienek "Elsy" dla dzieci u chińczyka = 1600zl
1sztuka tutaj = prawie 70zl (branie jest pomimo tego, że "wysyłka prosto od producenta" czyli z chin i oczekiwanie 15-40dni)

100szt koszulek 3d u chińczyka= 800zl
1 koszulka 3d = 35zl (damskie nawet 45)


RE: 100 tys zł do zainwestowania - w5glas - 26-10-2015 22:32

(26-10-2015 18:53)Verb22 napisał(a):  
(25-10-2015 22:38)w5glas napisał(a):  
(25-10-2015 21:52)Krymi napisał(a):  @[Captain] Jak się dobierze odpowiednich lokatorów, co nie jest trudne to się nic nie stanie. A poza tym lepiej się "ubezpieczyć" i zlecić komuś napisanie 5-stronowej umowy, a pod koniec umieścić notkę "Zobowiązuje się zapłacić 300% wartości przedmiotu, który zniszczyłem". Jerk2 Więc gdy patologia będzie to zapewne nie przeczyta umowy 5-stronowej i wtedy mamy 300% zysku ^^

W teorii tak, ale w praktyce? Smile

Kurde, widzę że ciężko wbić teraz na rynek z czymś nowym. Ponoć jest taka teoria że wszystko co możliwe jest już wymyślone, więc jeżeli wpadamy na jakiś gienalny pomysł i tego nie ma w necie to są dwie opcje:

1) ogłoszą nas szalonym wizjonerem który stworzył nowy rynek i będziemy trzepać grubą kasę
2) uwalimy kase, ponieważ w tym nie ma żadnych pieniędzy.

Jak wiemy 9/10 startupów pada.

Natomiast jeżeli wpadamy na jakiś pomysł, patrzymy i widzimy konkurencje - to znaczy ze są tam pieniądze, pomysł zarabia na siebie i grunt to ukroić swój kawałek tortu.


skąd masz dane że 9/10 upada? Dane z dupy? Może to kwestia konsekwencji, pomysłowości i drobiazgowości twórcy? Wiadomo, żeby się wbić, trzeba mieć w głowie. Prawda jest taka, że ja na twoim miejscu otworzyłby 3/5 startupów, którys z prawa statystyki musi wypalić.

Bazuje na tym co wytyczałem gdzieś kiedyś.

Ok, otworze kilka startupow i każdy mi z nich padnie, ponieważ prowadząc kilka srok za ogon nie da rady zrobić czegoś dobrze porządnie.

Wychodzę z założenia że należy skupić się pierw na jednej rzeczy, gdy już będzie miała solidne fundamenty, zalane konkretnie betonem że będzie nie doruszenia - to wtedy można brać się za kolejne przedsiewzięcia.

Mówię na podstawie własnego doświadczenia, ponieważ realizowałem dwa naprawdę spore projekty gdzie suma sumarum skupiłem się na jednym, a drugi sobie wisi w powietrzu. Ale znalazłem chętną osobę z pasją i zacięciem do realizacji tego drugiego projektu.