Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Złamano zabezpieczenia Playstation 3 ? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Pokój Gracza (/Forum-Pokoj-Gracza-108)
+---- Dział: PlayStation (/Forum-PlayStation-141)
+---- Wątek: Złamano zabezpieczenia Playstation 3 ? (/Temat-Zlamano-zabezpieczenia-Playstation-3-12178)

Strony: 1 2 3


RE: Złamano zabezpieczenia Playstation 3 ? - Daminn - 24-08-2010 21:48

Marczyk napisał(a):+ opłaty za Internet(min. 8 mb)
Typowe gadanie, za neta i tak płacisz i tak, więc co to za różnica czy ściągasz czy nie? Dysk nie jest taki drogi jak piszesz.
Marczyk napisał(a):Ban na PSN
To PLOTKA, sony jeszcze nie wydało oświadczenia w sprawie JB

Dla mnie fajnych gier na multi jest ok 5. Dla reszty mogę odłączyć konsole od neta i grać.


RE: Złamano zabezpieczenia Playstation 3 ? - Marczyk - 24-08-2010 22:13

Myślisz że wszyscy posiadacze ps3 to dzieci na utrzymaniu rodziców ? ;<
Dyski moze są tańsze- cene pierwszego lepszego 2TB z USB na allegro wybrałem.

No tak ale jeśli zainstalujesz JB to już go nie usuniesz. Sony - nie będą mogli przeboleć straconej kasy i na dniach wyda nowy updt, który pewnie zablokuje działanie JB a niestety będzie wymagany do wpisania do usługi PSN: Nie wpiszesz sie = 0 online. Oczywiście możesz nie aktualizować systemu i grać na piratach.


RE: Złamano zabezpieczenia Playstation 3 ? - Daminn - 25-08-2010 01:05

Nie no wiadomo że Sony da sobie z tym radę;] A raczej napewno bo to tylko ingerencja w soft, a nie w hardware jak u xklocka.


RE: Złamano zabezpieczenia Playstation 3 ? - Admin - 25-08-2010 07:30

zalezy, jesli ktoś nie ma internetu i używa konsoli wyłączne do gry single player to sony może jedynie strezić sobie z głowe, bo żaden update czy łatka nic nie zmieni w konsolach które nie mają dostepu do sieci.


RE: Złamano zabezpieczenia Playstation 3 ? - adik0070 - 25-08-2010 09:44

Oni to nazywają Modchipem więc coś z hardwarem ma wspólnego, i sony nie da rady nic zrobić nowym softem, jedynie nowa płyta główna jak w przypadku PSP


RE: Złamano zabezpieczenia Playstation 3 ? - Razer - 25-08-2010 09:45

@2UP: Chyba że będą załączali UPDATE na płytach z najnowszymi grami bez których gra nie ruszy.

Tak wgl, to gracze Offline myślę, że z tego skorzystają.

Co do wielkości gier - często nie są one większe niż 10GB, te powyżej to naprawdę mocne exclusiv'y.

Razer to nie prawda że jakiś pracownik oddał konsole w tym trybie.. to niemożliwe.

Tak, to skąd niby ktoś miał mieć jedno z najpilniej strzeżonych oprogramowań do PS3, dzięki której istnieje możliwość dogłębnego 'zbadania' systemu konsoli? Wszystko na niej się uruchomi... Nie tylko BACKUP MANAGER, ale też inne hacki.


//EDIT: adik0070 ten pen ma oprogramowanie dzięki której wprowadza się w tryb DEBUG, w którym naprawia się konsolę i można uruchomić każdy niepodpisany kodem program... Wiec domyśl się, czy to hardware... Ehhh


RE: Złamano zabezpieczenia Playstation 3 ? - adik0070 - 25-08-2010 10:27

No tak serwis Sony oddał komuś włączoną konsole mhym.
Gdy wyłączysz i włączysz konsole ten ten tryb znika..

A jak było w przypadku PSP ? też niby software, a musieli nową płytę główna wsadzić, ale to nie pomogło na długo (mowa tu o PSP 3004)


RE: Złamano zabezpieczenia Playstation 3 ? - Razer - 25-08-2010 10:51

Zacytuję kolegę z jednego forum:

....gdy odpalimy konsole w odpowiedni sposób (kombinacja z przyciskami, taki odpowiednik pandora cell z psp) konsola wysyła pewien wylosowany ciąg cyfr na szynę usb i czeka na odpowiedź. chip bierze prywatny klucz sony (który jest niczym innym jak długą cyfrą), przeprowadza na nim i tej wylosowanej liczbie operacje modulo blablablabla...- nie będe się tu zagłębiał bo nie wiem jaki dokładnie zastosowano algorytm ale zasada jest zawsze taka sama, zainteresowanym na początek polecam http://en.wikipedia.org/wiki/Public-key_cryptography . konsole mają zapisany w hardware klucz publiczny dzięki czemu są w stanie zweryfikować 'nadawcę' komunikatu - w tym przypadku chip choć konsola myśli że to urządzenie z autoryzowanego serwisu sony (być może też w serwisie konsole są podłączane do PC a klucz jest obliczany zdalnie na serwerze - sony pilnie strzeże takich tajemnic) i przełącza się w tryb debug gdzie możliwe jest zainstalowanie nieoficjalnego programu do robienia backupów skompilowanego z użyciem starego, wykradzionego dev-kitu....


RE: Złamano zabezpieczenia Playstation 3 ? - Daminn - 25-08-2010 15:48

Czyli dzięki temu będzie można też znowu odpalić Linuxa na slimie? Big Grin


RE: Złamano zabezpieczenia Playstation 3 ? - Razer - 25-08-2010 18:35

Tak... Jak już pisałem jest możliwe uruchomienie każdego autorskiego kodu, homebrew, więc i linux zapewne się znajdzie.

BTW - ja liczę bardzo na odtwarzacz .mkv, bo to byłaby rewolucja. Odtwarzanie tego formatu wraz z napisami, ahhh cud miód i orzeszki Big Grin Tym bardziej, że PS3 poradzi sobie z prawie każdym kodem, bo jego moc obliczeniowa jest znacznie większa od X'a Wink