Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Dziennik nauki C++ - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Kosz/Spam/Archiwum (/Forum-Kosz-Spam-Archiwum-11)
+--- Wątek: Dziennik nauki C++ (/Temat-Dziennik-nauki-C-110662)

Strony: 1 2 3 4 5 6


RE: Dziennik nauki C++ - 4funsecond - 17-03-2015 19:33

Jak będę na komputerze jeszcze raz sprawdzę. Ale wstępnie tez mi się wydaje ze coś chyba źle :/


RE: Dziennik nauki C++ - notentego - 17-03-2015 19:44

Ja osobiście preferuje noteblocka zamiast visuala Smile


RE: Dziennik nauki C++ - Onyke - 17-03-2015 19:52

Nie wiem czy zrozumiałem o co chodzi w 1 zadaniu ale chyba chciałeś osiągnąć taki efekt:
Sprawdzaj sobie też czy użytkownik podał liczbę większą od 0, a jeśli nie to niech poda ponownie. (możesz użyć goto)
Wstawiaj też kod w spoilerach żeby tyle nie zajmowało i fajnie jakbyś zamiast ciemnoniebieskiego koloru używał jakiś inny bo ten jest strasznie oczoje*** Lol

#edit
a no i używaj endl żeby przechodzić do nowej linii. Wtedy konsola jest bardziej estetyczniejsza Big Grin


RE: Dziennik nauki C++ - 4funsecond - 17-03-2015 20:10

Dziękuję za rady Big Grin .. Tak, chodziło mi o to co Ty podałeś, jednak mimo to ze tutaj się pogubiłem to rozumiem co i jak Smile
Co do endl to już ogarnąłem, nie dodałem bo były errory aż do odkrycia include string, a jako że daje to tylko linię odstępu to pominąłem sobie Idea.

(17-03-2015 19:44)notentego napisał(a):  Ja osobiście preferuje noteblocka zamiast visuala Smile

Jak pisałem w 1 poście - hasło admina ogranicza mnie do visuala. Z resztą podoba mi się on Lol


RE: Dziennik nauki C++ - 4funsecond - 18-03-2015 20:52

Dzień trzeci


Dzisiaj nic nie robiłem - nie mogłem się skupić. Mimo że 3 razy oglądałem filmik nic nie rozumiałem. Mam też dużo nauki. Oby jutro było lepiej Undecided



RE: Dziennik nauki C++ - mamrocik - 18-03-2015 21:02

Zawsze możesz napisać ,pomożemy Smile my Ci wytłumaczymy o co chodzi Lol chyba Jerk


RE: Dziennik nauki C++ - Patrycja18 - 18-03-2015 21:20

Niestety nie znam nikogo kto mg by Ci pomóc, ale życzę powodzenia i sukcesów! !!!Idea


RE: Dziennik nauki C++ - 4funsecond - 18-03-2015 21:28

Na tym forum zaraz będzie więcej fejkow niż na fb..

(18-03-2015 21:02)mamrocik napisał(a):  Zawsze możesz napisać ,pomożemy Smile my Ci wytłumaczymy o co chodzi Lol chyba Jerk

Jeśli jutro nie ogarnę na pewno tutaj napiszę Huh


RE: Dziennik nauki C++ - Arkadio1994 - 19-03-2015 08:56

Wszystko fajnie pięknie, nie wiem jak inni ale ja polecam na początek CodeBlocks'a Smile

I taka moja rada, jezeli chodzi o estetycznosc programów.
Zamiast pisać:
"string login, haslo;" (przyklad z jednego programów bodajze, ale wiadomo o co chodzi)
To pisz sobie:
"string login;
string haslo;

Na początku tych zmiennych masz mało, tak więc lepiej na początku wyrobić sobie ten nawyk porządkowania, bo później jak dojdą Ci struktury to sie zakręcisz Wink


RE: Dziennik nauki C++ - jannowak - 19-03-2015 11:04

C++ to dobry język do nauki podstaw w tym obiektowosci, jednak po tym zaczynają się schody i szczerze wtedy odejdź do innego języka Java, c# lub Python. C++ zniechęca gdy przychodzą szablony struktury , wykorzystanie z głową wskaźników czy dziedziczenia wielokrotnego. W Javie np rozwiązane to jest w dużo prostszy sposób. Jeśli natomiast chciałbyś jak najszybciej czerpać z programowania benefity np projekty freelance to tylko Python albo PHP.