Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Czy muszę zakładać działalność gospodarczą? FAQ - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Własna Firma (/Forum-Wlasna-Firma-447)
+--- Dział: Działalność gospodarcza (/Forum-Dzialalnosc-gospodarcza-387)
+--- Wątek: Czy muszę zakładać działalność gospodarczą? FAQ (/Temat-Czy-musze-zakladac-dzialalnosc-gospodarcza-FAQ-81330)

Strony: 1 2 3


RE: Czy muszę zakładać działalność gospodarczą? FAQ - polakpotrafi - 18-09-2014 23:18

zalozenie dzialalnosci to doslownie 30 minut i juz kasa leci dla skarbu panstwaHuh

tylko skad kasa na poczatek dzialalnosci?

bank ? kredyt

oni nie dadzą bez 12 miesięcy na rynku albo najmniej 6

takie realia są, stąd pewnie te dylematy czy założyć czy nie Exclamation

gdy założysz to państwo bez kasy cię


RE: Czy muszę zakładać działalność gospodarczą? FAQ - mikiniki - 08-10-2014 15:05

Witam. Gdzie się mam zgłosić po REGON ?
Przyjdzie mi do domu ? Czy mam gdzieś iść ?


RE: Czy muszę zakładać działalność gospodarczą? FAQ - KerPwn - 08-10-2014 15:13

REGON powinien przyjść listem, czeka się na niego około 14 dni.


RE: Czy muszę zakładać działalność gospodarczą? FAQ - ZexKox - 11-10-2014 10:36

Mam takie pytanie załóżmy, że założę sobie działalność gospodarczą to czy będę mógł się spodziewać jakiś kontroli dotyczących legalność oprogramowania ? I co w przypadku gdy będę korzystał z linuxa ? Czy te osoby, które by to kontrolowały będą widzieć, że jest to oprogramowanie z licencją GNU ? Pytam się tak z ciekawości bo wiadomo jak to jest w tym naszym pięknym kraju.


RE: Czy muszę zakładać działalność gospodarczą? FAQ - szykiryki - 11-10-2014 18:05

@[ZexKox] takie kontrole zdarzają się raczej u wielkich koncernów i to i tak rzadko (najczęsciej po otrzymaniu zgłoszenia), więc jako jednoosobowa działalność gospodarcza naprawdę nie powinieneś się takich nalotów obawiać Smile


RE: Czy muszę zakładać działalność gospodarczą? FAQ - dawid161622 - 15-10-2014 19:36

Ładnie opisane, ale i tak mam pytanie, jeżeli założę serwis www z nagrodami to też potrzebna jest DG, czy wystarczy tylko rozliczać się z US?


RE: Czy muszę zakładać działalność gospodarczą? FAQ - Siwy2606 - 16-10-2014 16:49

(15-10-2014 19:36)dawid161622 napisał(a):  Ładnie opisane, ale i tak mam pytanie, jeżeli założę serwis www z nagrodami to też potrzebna jest DG, czy wystarczy tylko rozliczać się z US?

Możesz spokojnie rozliczać się z US bez działalności gospodarczej.


RE: Czy muszę zakładać działalność gospodarczą? FAQ - daniel42na - 16-10-2014 17:06

No chyba niebardzo, poza tym rozliczenie kosztów które są kluczową sprawą w takim serwisie(zakup nagród, programista, hosting, reklama) więc raczej DG tutaj jest konieczne.


RE: Czy muszę zakładać działalność gospodarczą? FAQ - Siwy2606 - 16-10-2014 18:41

To zależy na jaką skalę chce się działać


RE: Czy muszę zakładać działalność gospodarczą? FAQ - dawid161622 - 17-10-2014 23:57

Myślę o niewielkim obrocie przynajmniej na początku, max 10tyś zł miesięcznie (obrót nie zysk)