Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Sprowadzanie Samochodów - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabianie przez Internet (/Forum-Zarabianie-przez-Internet-33)
+--- Dział: Dyskusja o Zarabianiu (/Forum-Dyskusja-o-Zarabianiu-248)
+--- Wątek: Sprowadzanie Samochodów (/Temat-Sprowadzanie-Samochodow-67019)

Strony: 1 2 3


RE: Sprowadzanie Samochodów - Szaman1644 - 28-03-2013 17:47

No spoko. Pokręcę się i spróbuje jeszcze czegoś dowiedzieć, ale dzięki za opinie.


RE: Sprowadzanie Samochodów - Szaman1644 - 29-03-2013 13:53

Podbijam temat. Jeżeli ktoś jeszcze ma jakieś informacje i może podzielić się nimi to bardzo bym prosił. Z góry dziękuję.


RE: Sprowadzanie Samochodów - mkusy88 - 22-05-2013 23:04

Znam wiele osób, które zajmują się sprowadzaniem aut z zagranicy i żyje im się całkiem dobrze. Jednak maja już poustawianych odbiorców oraz miejsca, w których odbierają samochody. Dla osoby, która się na tym nie zna jest to ciężka sprawa bo nie dość, że trzeba sprowadzić auto to później jeszcze sprzedać, a na to można bardzo długo czekać a kasa została zablokowana(oczywiście takich przypadków znam bardzo wiele). Moja rada jest taka, że musisz podejść bardzo ostrożnie do tego bo oczywiście można zarobić ale można teżstracić albo zablokować sobie gotówkę.


RE: Sprowadzanie Samochodów - Szaman1644 - 23-05-2013 08:19

Dzięki za odpowiedź. Trochę nieświeży temat, ale zawsze. Nadal się nad tym zastanawiam czy będzie się to mi opłacało.


RE: Sprowadzanie Samochodów - BloNdyN95 - 27-05-2013 08:40

Jak chcesz to możesz popatrzeć za autami w niemczech i Holadnii. Mojego Taty Kolega sprowadza Auta z niemiec i nieźle na tym zarabia. Tylko, że on ma Firme a to już co innego Big Grin


RE: Sprowadzanie Samochodów - duzypawel - 14-06-2013 07:33

posiadając kapitał na 1 samochód wyjdzie Ci nieproporcjonalnie duży koszt przejazdu po te auto. Zgadaj się z kilkoma innymi osobami, wsiadacie w 5 osób w jedno auto, jedziecie, kupujecie 4 auta i wracacie 5 autami.

Jest jeszcze inna kwestia... Prowadząc komis samochodowy może zdarzyć się, że jedne auta sprzedasz w ciągu kilku dni a inne będą stały kilka miesięcy...

Teraz pomyśl co będzie jeśli Twoje jedyne auto będzie stało kilka miesięcy? Poza zablokowaniem gotówki istnieje również ryzyko, że auto będzie miało swoje kolejne urodziny a co za tym idzie straci na wartości. Więc poza blokowaniem środków po prostu je stracisz.

Mój znajomy kilka lat temu działał w sposób opisany powyżej do momentu gdy sprowadził 2 letnią avensis i nie mógł jej sprzedać przez kilka miesięcy...

Jeździ nią do dzisiaj, bardzo sobie chwali Smile aut już nie sprowadza, zajął się czymś innym Smile


RE: Sprowadzanie Samochodów - Szaman1644 - 14-06-2013 07:58

Jak coś to tylko na zamówienie się sprowadza, wtedy od razu masz pieniądze Smile


RE: Sprowadzanie Samochodów - danielkos83 - 15-01-2014 00:13

Opłacalny dla kogoś kto ma kontakty, znajomych etc. Myślę, że ciężko jest wejśc w biznes, no chyba, że ma się sporo siana. Bo sprowadzać szroty za kilka tysięcy każdy może, ale czy to warte zachodu?


RE: Sprowadzanie Samochodów - Mksuzi - 15-01-2014 01:13

Oj tu sami specjaliści widzie...

Słuchaj szamana, co do jednego się zgodzę - bez znajomości będzie ciężko, ale nic nie jest niemożliwe.

Szwagier nie prowadzi komisu, ale ściąga bite samochody z Belgii. Albo posiadają one lekkie usterki typu wgniecione tyły albo stłuczenia z przodu, które nie uszkodziły podzespołów silnika i pochodnych. Każde auto pali. Dlaczego takie? Bo tylko na tych idzie zarobić. Niemcy oraz Belgowie lekko uszkodzone wozy wyrzucają, albo puszczają za grosze. Samochody sprawne cenią i nie są skorzy do negocjacji.

Auta wystawia na sprzedaż w takim stanie jak kupił. Jeśli auto nie sprzeda się w ciągu 2 miesięcy, prowadzi je do znajomego mechanika, który robi na glanc i sprzedaję jako "nie bite". Oczywiście zysk mniejszy, ale to jednak zysk.

Koszt sprowadzenia jednego samochodu do Polski, kosztuje go 1000 zł. Biorąc 3 samochody, również płaci 1000 zł. Wozi mu je oczywiście zaznajomiony polaczek.

Samochody te nie są brane z komisów, ale tylko i wyłącznie od prywatnych osób. Oferty znajduje mu oczywiście zaznajomiony polaczek mieszkający w Belgii...

Po odliczeniu kosztów samochodu oraz pośrednictwa standardowy oraz ewentualnych napraw - zysk wynosi od 1000 zł do 5000 zł na jednym samochodzie. Kosztem może być również cofnięcie licznika w zależności od modelu jest to od 300 zł do 1500 zł. Wszystko robione jeszcze zanim granicę przekroczysz Smile

Oczywiście, nie masz co sprowadzać modeli starych, poniżej 2000 roku, ponieważ na tym nie zarobisz. Minimum to samochody kosztujące w Polsce około 20 tysięcy złotych.

Osobiście postanowiłem zainwestować w biznes i przy pomocy szwagra sprowadziłem lekko bitą audi a6. Kosztowała mnie 27 000 zł + 1500 zł naprawa tyłu. Poszła za 34 000 zł w ciągu niespełna 2 tygodni.

Rynek może i jest nasycony, ale to tylko i wyłącznie wytłumaczenie osób, które nie potrafią nic sprzedać. Trzeba umieć się wyróżnić.

W tym biznesie oczywiście potrzeba znajomości, bo tylko to pozwoli ci ściągnąć fajny samochód za małe pieniążki. Osoby, które prowadzą komisy, same jeżdżą lawetami po fury, ale biorą oni ze sobą od 150 tysięcy złotych na samochody wzwyż i odwiedzają zaznajomione miejsca.


RE: Sprowadzanie Samochodów - sterngre - 15-01-2014 19:56

Wszystko zależy jakie samochody. Znam gościa który sprowadza samochody z Niemiec, kilku letnie z niskim przebiegiem świetnie wyglądające i naprawdę sprawne. Sprzedaż idzie dobrze i naprawdę się opłaca. Znam też chłopaka który sprowadza samochodu lekko puknięte lub zadrapane za grosze, robi blache lakierke i sprzedaje drożej Wink