Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
co grozi za pobicie policjanta po służbie - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: co grozi za pobicie policjanta po służbie (/Temat-co-grozi-za-pobicie-policjanta-po-sluzbie-61761)

Strony: 1 2


RE: co grozi za pobicie policjanta po służbie - tomazzi - 05-12-2012 18:30

(05-12-2012 18:23)kleomenes napisał(a):  No to ja mam inne zdanie na ten temat Smile

kleo mam dobrego prawnika którego zatrudniam
po przeczytaniu tematu zadzwoniłem do niego i to są informacje od niego a ten cżłowiek wie co mówi
jeszcze dodam, że grozi za to do 5 lat pozbawienia wolności bez możliwości warunkowego zawieszenia kary


RE: co grozi za pobicie policjanta po służbie - daniel42na - 05-12-2012 18:34

Moje zdanie jest takie, że dziki zachód dawno się skończył. Policjant czy nie policjant - każdy powinien być sądzony tak samo, bo jest takim samym człowiekiem. Podział na szlachte i plebs też już dawno przestał być modny.
JEDNAK
w zderzeniu z rzeczywistością to tylko piękne hasła, każdy pamięta wielkich policyjnych fajterów z 11 listopada bijących niewinnego przechodnia.
Kolesiostwo i znajomości przemawiają za nimi, mają za szerokie plecy żeby zwykły szarak z nimi wygrał.
W tej sytuacji, myśle że to tylko straszenie, jednak na przyszłość lepiej schować dume do kieszeni, bo w dzisiejszych czasach opłaca się być pobitym.
Znam przypadek policjanta który po pijaku potrącił samochodem dziecko. Jednak sprawa nabrała takiego obrotu, że "okazało się" że biedak był trzeźwy za kółkiem, a zalał robala z żalu po wszystkim Sad

Zabezpiecz się jak możesz bo z nimi nie wygrasz..


RE: co grozi za pobicie policjanta po służbie - kleomenes - 05-12-2012 18:42

(05-12-2012 18:30)tomazzi napisał(a):  
(05-12-2012 18:23)kleomenes napisał(a):  No to ja mam inne zdanie na ten temat Smile

kleo mam dobrego prawnika którego zatrudniam
po przeczytaniu tematu zadzwoniłem do niego i to są informacje od niego a ten cżłowiek wie co mówi
jeszcze dodam, że grozi za to do 5 lat pozbawienia wolności bez możliwości warunkowego zawieszenia kary
Skoro tak, wychodzi na to że się myliłem Undecided Nie pierwszy raz i nie ostatni zapewne.


RE: co grozi za pobicie policjanta po służbie - tomazzi - 05-12-2012 18:48

daniel takich przypadków jest w tysiącach jak nie więcej
osobiście mam już kolegę w stanie spoczynku a jak był w czynnej służbie to cyrki odstawiał ale miał znajomości :

1 wracał z pracy po pijaku, wypadek skończyło się, że 2 strona była pijana i spowodowała wypadek ( kolega policjant dmuchał za niego więc wyszło, że trzeźwy)
2 minęło pół roku kolejny wypadek po pijanemu, do tego ucieczka z miejsca wypadku, koledzy udali w trakcie pościgu awarię radiowozu - również sprawa rozeszła się po kościach

3 minęło pół roku, miał jeszcze stare p64 które nie ma zabezpieczenia przed nie kontrolowanym wystrzałem, popili po pracy na komendzie i znajomy przypomniał sobie, że rano ma być inspekcja więc wziął się po pijanemu za czyszczenie broni, magazynek wyprowadził ale naboju z komory już nie - postrzelił się w nogę to załatwili, że miał taką broń, że sama wystrzeliła

ale po 3 akcji miał 15 lat służby to wyśmigali go na emeryturę


RE: co grozi za pobicie policjanta po służbie - Nicktim - 09-12-2012 12:10

(05-12-2012 18:14)tomazzi napisał(a):  tak jak cpr napisał nie ma znaczenia czy był na służbie czy nie - w świetle prawa policjant jest 24 h na służbie, jest urzędnikiem państwowym i taka akcja na służbie czy nie jest czynną napaścią na funkcjonariusza

może i jest, ale był pijany a to zmienia postać rzeczy.


RE: co grozi za pobicie policjanta po służbie - tomazzi - 09-12-2012 12:19

(09-12-2012 12:10)Nicktim napisał(a):  
(05-12-2012 18:14)tomazzi napisał(a):  tak jak cpr napisał nie ma znaczenia czy był na służbie czy nie - w świetle prawa policjant jest 24 h na służbie, jest urzędnikiem państwowym i taka akcja na służbie czy nie jest czynną napaścią na funkcjonariusza

może i jest, ale był pijany a to zmienia postać rzeczy.

był badany alkomatem, badanie krwi na zawartość alkoholu, była interwencja kolegów ?
nie nie było nic takiego - słowo przeciwko słowie, może był pijany a może był tylko po spożyciu a sąd zawsze bierze pod uwagę słowo policjanta więc tutaj nic nie zmienia postaci rzeczy
domniemanie winny i domniemanie niewinności, nikt nie ma alkomatu w oczach by stwierdzić czy ktoś był pijany czy pod wpływem - wątpliwości bez dowodów rozstrzygane są zawsze na korzyść osoby której to dotyczy


RE: co grozi za pobicie policjanta po służbie - Natlia200 - 09-12-2012 21:48

bitka była na terenie baru? zbierz jak najwięcej świadków/ popytaj o monitoring w okolicy. Cios został zadany od uderzonego kolegi czy innego? Jeżeli od tego pierwszego ja bym to wrzuciła pod obronę konieczną *jeżeli prawdą jest to, że został uderzony jeden raz

dodaje jeszcze wycinek z KK
"Art. 222 § 1. Kto narusza nietykalność cielesną funkcjonariusza publicznego lub osoby do pomocy mu przybranej podczas lub w związku z pełnieniem obowiązków służbowych,podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3.
§ 2. Jeżeli czyn określony w § 1 wywołało niewłaściwe zachowanie się funkcjonariusza lub osoby do pomocy mu przybranej, sąd może zastosować nadzwyczajne złagodzenie kary, a nawet odstąpić od jej wymierzenia."

i tutaj 2 paragraf tego artykułu jest ważny Smile


RE: co grozi za pobicie policjanta po służbie - Kamsin - 11-12-2012 16:06

bić się z policja - kretynizm...


RE: co grozi za pobicie policjanta po służbie - akros1979 - 11-12-2012 22:45

(11-12-2012 16:06)Kamsin napisał(a):  bić się z policja - kretynizm...

Szkoda ,że w opisie tematu nie piszę wyraź swoją opinię na podaną przeze mnie sytuację twój post by pasował na tą odpowiedz idealnie , ale niestety takie pytanie nie było w takim razie jedynie może to zostać uznane za nabijanie postów .