Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Skarbówka - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Skarbówka (/Temat-Skarbowka-171321)

Strony: 1 2


RE: Skarbówka - Jnvestor - 08-04-2021 11:48

Skoro na początku to małe kwoty to możesz się załapać w tą działalność nierejestrowaną i sprzedawać. Nie wiem co tam sprzedajesz, ale skoro sam twierdzisz, że co najwyżej mała grzywna za to jest, to w czym problem? Jak przyjdzie ci przelew 100 złotych na konto, to raczej nie będziesz mieć kontroli z 50 urzędów z pytaniem co sprzedałeś. A jeśli twierdzisz, że za jakiś czas będzie 500 złotych dniówki, to raczej zarejestrowanie działalności i zapłacenie podatku jakoś mocno ci nie zaszkodzi.


RE: Skarbówka - ZaoxyYT - 08-04-2021 11:53

No tutaj chodzi o to, że jeśli będzie codziennie kilka przelewów od firm kurierskich na konto bankowe to od razu jest to podejrzane. I tutaj jest pytanie czy skarbówka się za to nie weźmie, ciężko będzie wytłumaczyć co sprzedaje i jeszcze pewnie coś wymyślą aby kara była większa. Gdzieś czytałem że po przelewie 15k euro się za to biorą no ale nigdy nie ma tej pewności. Co o tym sądzicie?


RE: Skarbówka - TriQel - 08-04-2021 14:12

Po przelewie 15k euro MUSZĄ informować US i mają to odgórnie narzucone, ale niektóre robią to przy mniejszych kwotach. Tak samo jak duża ilość z małych przelewów z tego samego źródła też może wzbudzić podejrzenia.

Najbezpieczniejsza forma ominięcia podatku, jeśli potrzebujesz polski IBAN to regularne zmienianie banku od przyjmowania przelewów.

Jednak przy regularnym i niewysokim dochodzie najmądrzej jest jednak podatki płacić. Jak już będziesz zarabiać kokosy, to mozesz myslec o przeniesieniu się do ktoregos z podatkowych rajów Wink


RE: Skarbówka - ZaoxyYT - 08-04-2021 14:21

Dodatkowe informacje o których nie wiedziałem Smile Na pewno kiedyś ta wiedza mi się to przyda, także dzięki za pomoc. Gdyby ktoś jeszcze wiedział coś na temat to chętnie poczytam Big Grin