Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Ankiety a Skarbówka - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Ankiety a Skarbówka (/Temat-Ankiety-a-Skarbowka-167288)

Strony: 1 2


RE: Ankiety a Skarbówka - ankietyM - 18-02-2021 14:47

Witam. Mam pytanie techniczne odnośnie rozliczenia z US, a mianowicie jak rozumieć rok podatkowy:
1) Czy mam rozliczać się z US tylko z pieniędzy które otrzymałem w danym roku podatkowym z ankiet na konto Paypal?
2) Czy może mam rozliczać się z pieniędzy otrzymanych od ankietodawców (nawet jak ich nie przelałem na paypal) w danym roku podatkowym
3) czy może muszę rozliczać się ze wszystkich ankiet (tych za które otrzymałem wynagrodzenie ale także tych które wypełniłem, wiem ile za nie dostanę, ale jeszcze nie dostałem pieniędzy) w danym roku podatkowym.

Proszę o pomoc w tej sprawie bo nie mam pojęcia jak to ugryźć Sad


RE: Ankiety a Skarbówka - Owl_ - 18-02-2021 18:49

1. Rozliczasz się z tego, co realnie wpłynęło na Twoje procesory płatności i konta bankowe. Przykładowo, jeśli w 2020 uzyskałeś jakieś przychody z programów zarobkowych, to sumujesz je i wpisujesz raz w roku do formularza PIT 36.
Wypełniony formularz wysyłasz do swojego Urzędu Skarbowego — od stycznia do końca kwietnia 2021.

Przy czym zwróć uwagę,  że niektóre polskie panele ankietowe  działają na zasadzie konkursu i nagród. Deklarują w swoich regulaminach, że płacą podatki ryczałtem w imieniu użytkowników, ponieważ to organizator konkursu jest płatnikiem podatku.  Z takich polskich witryn  (które działają na zasadzie konkursu) teoretycznie nie musisz się rozliczać.
 Napisałem teoretycznie, bo wszystko jeszcze zależy od tego, czy podczas kontroli US faktycznie takie zarobki sklasyfikowałby jako nagrody uzyskane w konkursie. Tutaj trzeba w razie czego umieć udowodnić i uzasadnić, że zarobki pochodziły z konkursu i są nagrodami.

2. Jeśli jeszcze nie otrzymałeś pieniędzy na procesor czy konto bankowe, to się nie rozliczasz, ponieważ nie masz pieniędzy do swojej dyspozycji.
3. Rozliczasz się tylko z tych zarobków za ankiety, za które otrzymałeś realnie wynagrodzenie na konto bankowe lub procesor płatności.


RE: Ankiety a Skarbówka - ankietyM - 19-02-2021 17:26

Wielkie dzięki za wyjaśnienie tematu Smile Teraz wszystko jest już jasne Big Grin