Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
[Photoshop] Zlecenie - ważne - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Sprzedam, Kupię, Zamienię (/Forum-Sprzedam-Kupie-Zamienie-24)
+---- Dział: Archiwum - Sprzedam, Kupię, Zamienię (/Forum-Archiwum-Sprzedam-Kupie-Zamienie-320)
+---- Wątek: [Photoshop] Zlecenie - ważne (/Temat-Photoshop-Zlecenie-wazne-166403)

Strony: 1 2


RE: [Photoshop] Zlecenie - ważne - Dante_/ - 07-02-2020 14:06

@[trybulski] "może napisz, że nie zamierzacie tego używać jak prawdziwego dowodu?" Rozumiem, że wtedy ta osoba nie użyje, ponieważ napisała, że nie użyje? Lol . Proszę zrozum to, że nie znasz prawdziwego zamiaru tej osoby, więc racjonalną rzeczą jest to, żeby ostrzec osobę, która chciałaby zająć się tym.

Nie ważne co autor chce zmienić w dowodzie, zmiana jakichkolwiek danych to jest już podrabianie dowodu tożsamości. Nawet taki dowód w wersji cyfrowej można użyć do "złych rzeczy".

Pójdź do pierwszego lepszego punktu na mieście, gdzie ktoś zajmuje się grafiką i spytaj się czy podejmą się takiego czegoś. Założę się, że większość ( jak nie każdy ) zrezygnuje z tego.


RE: [Photoshop] Zlecenie - ważne - rlogical - 07-02-2020 14:13

ja się mogę podjąć za odpowiednią kwotę


RE: [Photoshop] Zlecenie - ważne - trybulski - 07-02-2020 14:16

Dante. Chodzi mi o to, że nie można zakładać z góry, że ktoś jest nieuczciwy i złamie prawo, tylko dlatego że jest taka możliwość.

To trochę według mnie tak, jakbyś sprzedawał komuś stronę internetową / sklep, a nagle by się okazało, że osoba której sprzedałeś działalność, nie wysyła towaru klientom pomimo tego, że pobiera za niego pieniążki.

Nie wiem, czy osoba która się tego zlecenia podejmie, w razie W odpowiadać będzie za niewłaściwe użycie swojej pracy, ale tak - powinna na pewno uważać.

Zakładam z góry, że samo przerobienie dowodu nie jest jeszcze przestępstwem, dopiero jego użycie w taki sposób, w jaki posługuje się prawdziwym, już tym przestępstwem jest.


RE: [Photoshop] Zlecenie - ważne - transformice100 - 07-02-2020 14:28

(07-02-2020 14:16)trybulski napisał(a):  Dante. Chodzi mi o to, że nie można zakładać z góry, że ktoś jest nieuczciwy i złamie prawo, tylko dlatego że jest taka możliwość.

To trochę według mnie tak, jakbyś sprzedawał komuś stronę internetową / sklep, a nagle by się okazało, że osoba której sprzedałeś działalność, nie wysyła towaru klientom pomimo tego, że pobiera za niego pieniążki.

Nie wiem, czy osoba która się tego zlecenia podejmie, w razie W odpowiadać będzie za niewłaściwe użycie swojej pracy, ale tak - powinna na pewno uważać.

Zakładam z góry, że samo przerobienie dowodu nie jest jeszcze przestępstwem, dopiero jego użycie w taki sposób, w jaki posługuje się prawdziwym, już tym przestępstwem jest.

Właśnie może niektórzy powinni zakładać z góry, że jest możliwość oszustwa. W sieci każdy praktycznie jest "anonimowy" - nie mówię tutaj o mocach admina i dostępie do IP/geolokalizacji - tylko o widzeniu zwykłego użytkownika. Lepiej coś przemyśleć na chłodno niż potem odpowiadać za coś czego się podjęło.

Przykład, który podałeś niejako jest podobny jednak z tą różnicą, że po stworzeniu przykładowo sklepu masz jeszcze możliwość jakiejś "kontroli" - o ile ktoś się interesuje w jakim celu są strony wykorzystywane. Możesz czytać opinie na necie, a w ostateczności zgłosić sprawę na policję. Z dowodem już takiej możliwości nie masz - bo co napiszesz do FB czy ktoś użył dowodu, który zrobiłeś do obiadku? xD No średnio bym powiedział Wink

Zapewne samo przerobienie dowodu nie jest przestępstwem, jednak osobiście wolałbym nie podejmować się niepewnych zleceń - lepiej spać spokojnie niż połasić się na 40 złotych - bo pewnie taka praca więcej nie kosztuje Wink


RE: [Photoshop] Zlecenie - ważne - SkyTouch - 08-02-2020 20:53

Trochę bawi dyskusja o przestrzeganiu prawa na forum, gdzie handluje się fake kontami w mediach społecznościowych, uczy jak zarabiać na tematach ero podsyłając fotki nagich lasek, do których nie ma się praw, ba, zwykle podszywając się pod te laski właśnie, gdzie co rusz można trafić na promowanie różnej maści piramidy finansowe, serio, nie zes*ajcie się. Ogłoszenie jak każde inne, kto chce, to się podejmie, kto nie chce, to oleje


RE: [Photoshop] Zlecenie - ważne - dyzia - 13-04-2020 04:47

Wybaczcie nie odzywanie się w temacie, ale zdrowie nie pozwoliło odpowiedzieć na dyskusję jaka się tutaj wytworzyła.

Powiem tak. W pełni zgadzam się z ostrożnością co do tematu. Skorzystałam z usług firmy graficznej, która tu funkcjonuje na forum. Co do samego "dowodu" chodziło o dodatek do prezentu urodzinowego nic więcej zatem zostało użyte zdjęcie na tle trawy czy tam innych chabazi [czy ktoś widział kiedyś takie zdjęcie zaakceptowane do dowodu?], imiona matki i ojca brzmiały Batman i Catwoman, a numerem seryjnym dowodu było "J35ST3S OK". No umówmy się, nie da się tego wykorzystać w żaden inny sposób. Zatem zgadzam się z ostrożnością jednakże nie rzucałabym od razu oskarżeń wobec każdego bez poznania jego intencji i sposobu wykonania, bo nie da się tego co zostało stworzone wykorzystać w żaden sposób poza tym, że stanowiło fajny dodatek do prezentu na trzydziestkę Smile

Fajnie, że czuwacie nad bezpieczeństwem na forum, ale naprawdę czasem dopytajcie. Btw dzięki temu tematowi poleciało z forum kilku oszustów. Ciekawa sprawa Big Grin

Temat można zamknąć jeśli admin uzna to za słuszne.


[Photoshop] Zlecenie - ważne - Hybrid1990 - 13-04-2020 06:46

Wątek został zamknięty oraz przeniesiony do archiwum, ponieważ moderator uznał że temat został wyczerpany bądź rozwiązany lub też nie spełnił warunków regulaminu.