Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Przekroczenie liczby punktów karnych, czy mam po prawku? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-10)
+--- Wątek: Przekroczenie liczby punktów karnych, czy mam po prawku? (/Temat-Przekroczenie-liczby-punktow-karnych-czy-mam-po-prawku-130690)

Strony: 1 2


RE: Przekroczenie liczby punktów karnych, czy mam po prawku? - mikuss - 22-03-2016 11:17

(22-03-2016 11:10)mlody16918 napisał(a):  Ty jeździsz ferrari czy po prostu nie potrafisz jeździć?

Na 99% przez chore przepisy ruchu drogowego obowiązujące w polsce.
Sam miałem zabrane kwity na 3 miesiące za przekroczenie o 50 w terenie zabudowanym, gdzie znak terenu zabudowanego stał w "stacji" szczere pola i na widnokręgu żadnych zabudowań nawet nie było widać, pełno krzaków i z takich krzaków właśnie sobie "polowali"


RE: Przekroczenie liczby punktów karnych, czy mam po prawku? - marcel_kk - 22-03-2016 11:38

Na tą chwile pozostało jeździć i cieszyć się ostatnimi chwilami posiadania prawka,
lada dzień dostaniesz powiadomienie z Starostwa Powiatowego o cofnięciu uprawnień i zwrotu dokumentu do Wydziału Komunikacji.
Tak na marginesie, zamroczyło Cie mając 15 punktów że nie zgłosiłeś sie na kurs reedukacyjny obniżający liczbe punktów karnych ? Teraz szykuj sie na ponowny egzamin.


RE: Przekroczenie liczby punktów karnych, czy mam po prawku? - szykiryki - 22-03-2016 14:29

(22-03-2016 11:38)marcel_kk napisał(a):  Na tą chwile pozostało jeździć i cieszyć się ostatnimi chwilami posiadania prawka,
lada dzień dostaniesz powiadomienie z Starostwa Powiatowego o cofnięciu uprawnień i zwrotu dokumentu do Wydziału Komunikacji.
Tak na marginesie, zamroczyło Cie mając 15 punktów że nie zgłosiłeś sie na kurs reedukacyjny obniżający liczbe punktów karnych ? Teraz szykuj sie na ponowny egzamin.
@[marcel_kk], przepisy się od stycznia zmieniły. Nie można zbijać już punktów.
Choć jak nabił te 16 w zeszłym roku to rzeczywiście dziwne, że nie zbijał...


RE: Przekroczenie liczby punktów karnych, czy mam po prawku? - marcel_kk - 22-03-2016 18:44

@[szykiriki] przegapiłem ostatnie zmiany, ale już jestem na bieżąco.
@[saczers1910] nie wszystko stracone: http://superauto24.se.pl/porady/ostatni-dzwonek-zeby-skasowac-punkty-karne-w-styczniu-2016-zmienia-sie-przepisy_676273.html

Uzyskanie ponad 24 punktów karnych, nie będzie jednak skutkować zabraniem uprawnień i koniecznością odbycia egzaminu. W myśl nowych zapisów w ustawie, taki kierowca zostanie skierowany na obowiązkowe szkolenie i badania psychologiczne. Następnie jego konto zostanie wyzerowane. Jest jednak kilka szczegółów.
Po pierwsze, na odbycie obowiązkowego kursu kierujący ma zaledwie miesiąc. Po drugie, takie szkolenie będzie trwać aż 28 godzin (po 7 godzin lekcyjnych dziennie, co daje łącznie 4 dni). Po trzecie, po odbyciu kursu będą dwa tygodnie na dostarczenie zaświadczenia do starostwa - inaczej utrata uprawnień. Po czwarte, w ciągu miesiąca trzeba odbyć badania psychologiczne. Po piąte i ostatnie, zaświadczenie od psychologa również trzeba złożyć w wydziale komunikacji - przewidziano na to 3 miesiące. Jeśli, któryś punkt nie zostanie dopilnowany, kierowca straci uprawnienia.

Niestety to nie jest koniec problemów związanych z przekroczeniem 24 punktów. Odbycie wszystkich kursów i badań psychologicznych, nie jest równoznaczne z wyeliminowaniem ryzyka utraty prawa jazdy za punkty karne. Bowiem jeśli w ciągu kolejnych 5 lat kierowca znów przekroczy limit 24 "oczek" wszystkie uprawnienia (niezależnie od kategorii) zostaną definitywnie utracone. Równoznaczne będzie to z koniecznością zdawania wszystkich egzaminów.


RE: Przekroczenie liczby punktów karnych, czy mam po prawku? - saczers1910 - 24-03-2016 21:55

Byłem na policji we wtorek oraz dziś.

We wtorek miałem 21 pkt (5 dopisane), dziś 15 pkt (6 odjęte - minął rok od wystawienia mandatu). A więc dalej nie zostało dopisane 5 punktów.


RE: Przekroczenie liczby punktów karnych, czy mam po prawku? - minek123 - 29-04-2016 17:30

Zabierają na jakiś czas