Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Ryczałt a bezrobocie - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Ryczałt a bezrobocie (/Temat-Ryczalt-a-bezrobocie-114860)

Strony: 1 2 3 4


RE: Ryczałt a bezrobocie - rachman - 28-05-2015 21:13

No to chyba nie powinno ale niech spyta w UP bo gwarancji nie daję albo już pracodawcy czy księgowej jego. Radziłbym UP bo jak pracodawca usłyszy że ma kaskę to może mniej jej dać Wink


RE: Ryczałt a bezrobocie - AnnaKa - 28-05-2015 22:17

A gdyby rozliczyć PIT normalnie w kwietniu 2016? I rachunki teraz wystawiać to będzie wszystko legalnie ?


RE: Ryczałt a bezrobocie - rachman - 28-05-2015 22:58

yyy ale że co? Masz dochód to powinno się go rozliczyć i tu nie ma gadania albo to robisz albo nie Wink
Sposób rozliczania się czy jego termin nie ma wpływu na to czy gryzie się to ze stażem. Rozliczanie to rozliczanie a staż i czy można zarabiać wtedy to dwie odrębne sprawy raczej.

Mi się wydaje że na stażu można normalnie zarabiać. Pewności nie mam ale skoro to nie jakiś "dziwny" program PUPu tylko zwykły staż to wyrejestrowują z bezrobocia - staż to też dochód przecież zazwyczaj - i tyle. Upewnij się w UP bo tak mi się kojarzy było ale to naprawdę stare dzieje, przez te naście lat mogło się coś zmienić albo pamięć coś pomyliła... Wink


RE: Ryczałt a bezrobocie - unforgivable - 28-05-2015 23:15

http://www.infor.pl/prawo/bezrobotny/zasilek-dla-bezrobotnych/289612,Czy-bezrobotny-moze-dorabiac-do-zasilku-dla-bezrobotnych.html


RE: Ryczałt a bezrobocie - rachman - 28-05-2015 23:39

unforgivable - tam nic na temat nie ma


RE: Ryczałt a bezrobocie - AnnaKa - 28-05-2015 23:49

To że należy rozliczać to wiem ale mi chodzi o to że może jednak lepiej byłoby rozliczyć ten dochód raz w roku a nie płacić co miesiąc.


RE: Ryczałt a bezrobocie - rachman - 29-05-2015 00:33

Acha... właściwie to nie wiem czy UP aż tak współpracuje z US by to miało jakąś różnicę. Można rocznie rozliczyć właściwie. Z tym że ryczałtem więcej w kieszeni zostaje Wink Serio bym tyrknął do UP na Waszym miejscu i dopiero decydował jak rozliczać, może nic nie ma to znaczenia i wtedy jechać ryczałtem jak można...


RE: Ryczałt a bezrobocie - szykiryki - 29-05-2015 07:52

Jesli nie jest to staz z UP to raczej nie będzie problemu- hulaj dusza, piekła nie ma Smile.
Bo jesli ma skierowanie z urzędu to wtedy może to kolidować, bo lata sie z jakimis papierkami do podpisu itp.

Ja bylam zarejestrowana dawno, dawno w urzędzie pracy, jako bezrobotna, przez całe 10 dni. Jak tylko zaczęłam pracę (w necie i na umowy o dzieło dla różnych firm) od razu się wyrejestrowałam. To bylo jednak lata temu, więc teraz w tych przepisach mogło się coś zmienić...

Nie mamy co gdybać, wycieczka do UP Was nie ominie raczej Smile. Powodzenia.

P.S. z linku, który wkleił unforgivable jednak coś wynika...

Bezrobotny, który podjął zatrudnienie, inną pracę zarobkową lub działalność gospodarczą bez powiadomienia o tym właściwego powiatowego urzędu pracy, podlega karze grzywny nie niższej niż 500 zł, ponieważ popełnił wykroczenie.

Osoba bezrobotna może uzyskiwać przychód z określonych źródeł, jeśli nie przekroczy połowy płacy minimalnej. Przychód to przychód z innego tytułu niż zatrudnienie, praca zarobkowa, działalność gospodarcza, zasiłek lub inne świadczenie wypłacane z Funduszu Pracy, podlegające opodatkowaniu.

Tak jak pisałam wcześniej- jest jakas granica zarobków, które można osiągnąć nawet będąc zarejestrowanym w UP, jest to kilka stówek. Ale tutaj i tak musicie dowiedzieć się czym są te "określone źródła"


RE: Ryczałt a bezrobocie - AnnaKa - 29-05-2015 09:44

To już akurat wiem. Mimo wszystko dziękuję Wam za rady. Najlepiej będzie wypisać Dziewczynę z bezrobocia i normalnie działać ze spokojem. Do stażu jeszcze jest trochę czasu także te 3 miesiące jakoś przeżyjemy. Co do reszty ona i tak teraz nie ma żadnych pieniędzy z racji tego że jest na bezrobociu ponieważ Jej to nie przysługuje. Czy mogę ją jakoś prywatnie ubezpieczyć jak wypiszę Ją z bezrobocia? Może polecacie jakieś konkretne firmy/instytucje w których wykupić ubezpieczenie?


RE: Ryczałt a bezrobocie - twardy - 29-05-2015 09:54

Ubezpieczyc? Mowisz o skladce zdrowotnej?

http://www.nfz.gov.pl/dla-pacjenta/zalatw-sprawe-krok-po-kroku/jak-ubezpieczyc-sie-dobrowolnie/

W necie wiecej na ten temat pod haslem "dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne".